Молитва за упокій душі покійного

Молитва за упокій душі покійного

Життя — це шлях від народження до смерті. Коли народжується людина, це приносить радість, а коли вмирає, горе. Але так влаштовано і будь-яка людина своєю смертю підводить підсумок життя. Головне в цьому, з чим він приходить до фінального кінця. Якщо він не встиг сповідатися перед кончиною, коротку молитву за упокій душі покійного вимовляють його родичі.

Навіщо потрібні заупокійні молитви

Ніхто з людей не знає коли проб’є смертний час. Можливо, це трапиться раптово або після тривалої хвороби, але це день прийде. Важливо бути готовим до цього, тому що це неминуче для всіх без винятку.

Люди не замислюються про свої гріхи і вчинках протягом життя. Іде час на дурні речі, розваги та задоволення мирських потреб, на корисні справи на турботу про сімейний добробут, виховання дітей. Скільки нервів і переживань марнується, а дбати слід про душу. Але не все за життя сповідаються, тому допоможе рідним молитва за упокій душі покійного після 40 днів, а відразу після смерті «молитва про відхід душі». Вона допомагає також, коли людина мучиться в агонії, а душа не може покинути тіло.

Душа мандрує 40 днів. Після відспівування і поховання:

Тому так важливо читати молитви і замовити службу за упокій душі за покійним. На сороковий день душа перестає витати. У цей день треба просити Господа забрати душу покійного і молиться дати спокій.

Якщо людина скоїла суїцид, то молитви тут не допоможуть. Існують певні тексти, псалтирі, акафісти, які читають про заспокоєння душі. На службі записки про таких небіжчиків не подаються, за них можна молитися вдома. Суїцид вважається гріхом, тому імена покійних не можна згадувати на службах.

Душа важко заспокоюється, якщо покійний зробив страшний гріх і не розкаявся. У цьому випадку крім молитов необхідно роздати його речі нужденним і виконати волю померлого. Це допоможе пройти страждання і поневіряння.

Якщо людина за життя був алкоголіком, наркоманом або божевільним і є сумніви з приводу його самогубства, в цьому випадку необхідно поговорити зі священним служителем. Можливо, небіжчик був в момент смерті в стані божевілля і не віддавав звіт своїм діям. Деякі священні служителі допускають згадувати імена цих людей в службах, але відспівувати самогубців і нехрещених людей не можна.

Молитва заупокійна дітей за батьків

Діти з молитвою беруть участь у порятунку душі померлих батьків. Особливе місце церква відводить панахиді, це заупокійна служба. До заупокійним вимагає відносяться відспівування, сорокоуст, літію і радониця. Під час цих служб церква молиться за померлих, щоб Господь дав сил витримати душі випробування на суді Божому. Можна замовити сорокоуст за упокій, невсипущий молебень і вічне поминання.

Головне моління за упокій померлих відбувається на Божественній літургії, тому слід подавати записку з ім’ям померлої людини. Вгорі записки поміщають восьмикутний хрест, пишуть імена батьків в родовому відмінку. Кількість імен не має значення. Церква рекомендує щодня вимовляти ранкову коротку молитву.

Найпростіший вид жертви це свічка, яку ставлять в церкви на переддень з короткою молитвою. На згадку про покійних жертвують гроші, хліб, крупи, цукерки, борошно, вино. Тим, хто просить людям біля церкви обов’язково дають милість, щоб вони пом’янули покійного.

Втрата матері це важке випробування для дітей. Щоб полегшити страждання і полегшити душу близької людини, необхідно звертатися до Господа. Молитви за покійною матері читаються сорок днів після смерті, а також в роки народження і смерті.

Як читати молитви

При читанні тексту слід позбутися зневіри і скорботи, які є порушенням заповіді. Це лягає важким тягарем на молиться родича і покійну матір. Молитовний текст про заспокоєння померлого батька читається осмислено і з почуттям. У домашній обстановці біля образу рятівника ставлять свічку в сіль, поруч склянку з водою і хліб, потім здійснюють молитовне читання. Не радять плакати, стогнати. Це тільки заподіює пішла душі страждання, вона мається і не знаходить притулку.

Місце поховання батьків вважається святим. Могилку слід тримати в порядку. На кладовищі запалюють свічку і читають молитву. Не рекомендується пити і є в цьому місці, що багато людей роблять. Це не повага пам’яті покійного людини.

Молитва заупокійна здійснюються мирянином будинку і на кладовищі допоможе впоратися з втратою матері або батька, а покійним рідним отримати заспокоєння душі.

Пам’ять про новопреставленого раба божого відбувається на третій, дев’ятий, сороковий день, а покійних щороку в день смерті. Прохання про упокій душі це таїнство, яке виконується шляхом читання молитовних текстів і здійснення ритуалів.

Молитва дітей за померлих батьків:

Господи, Ісусе Христе, Боже наш! Ти — сірих хранитель, скорботних пристановище і плачуть Утішитель. Вдаюся до Тебе я, осиротілий, зітхаючи й. плачу, і молюся Тобі: вислухай благання моє і не відверни лиця Твого від зітхань серця мого і від сліз очей моїх. Молюся Тобі, милосердний Господи, заспокой скорботу мою про розлуку з народили та виховали мене, батьком моїм (ім’я); душу ж його, яко сходять до Тебе з правдивою вірою в Тебе і твердою надією на Твою людинолюбство і милість, прийми в Царство Твоє Небесне.

Схиляюся перед Твоєю святою волею, що нею от’ят бисть у мене, і прошу Тебе, що не відніми точию від нього милості і благосердя Твого. Знаю, Господи, що Ти, Суддя світу цього, гріхи й нещастя отців наказуеші в дітях, онуках і правнуках аж до третього й четвертого роду: а й милуєшся отців за молитви і чесноти чад їх, онуків і правнуків. З жалем і розчуленням серця благаю Тебе, милостивий Судіе,, НЕ карай вічною карою померлого незабвеннаго для мене раба Твого, батька мого (ім’я), але відпусти йому всі провини його вільні й невільні, словом і ділом, і несвідомо створена їм в житії його зде на землі, і з милосердя і людинолюбства Твоєму, молитвами Пречистої Богородиці і всіх святих, помилуй його і від вічної муки визволи.

Ти, милосердний Отче отців і чад! даруй мені, у всі дні життя мого, до останнього подиху мого, що не переставати памятоваті про померлого батьку моєму в молитвах своїх, і умоляті Тебе, праведного Суддю, так вчініші його в місці світлому, у місці прохолодно і в місці покійного, з усіма святими, аж ніяк ж відбіжить всяка хвороба, печаль і зітхання. Милостивий Господи! прийми днесь раба Твого (ім’я), теплу молитву мою край та віддай йому заплата Твоїм за труди і піклування виховання мого в вірі та християнській побожності, яко яка навчила мене первее всього веде Тебе, Свого Господа, благоговійно молитися Тобі, на Тебе Єдиного уповати в бідах, скорботах і хворобах і хранити заповіді Твої; за благопопеченіе його про моє духовному успіху, за теплі приносив їм про мене моління перед Тобою і за все дари, їм випросив мені від Тебе, віддай йому Своєю милістю,

Бо Ти Бог милостей і щедрот і людинолюбства, ти спокій і радість вірних рабів Твоїх, і Тобі славу возсилаємо з Отцем і Святим Духом, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва про померлого:

Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного преставльшагося раба Твого, брата нашого (ім’я), як благий і чоловіколюбець, отпущаяй гріхи і потребляяй неправди, полегши, відпусти і прости всі вільна його гріхи й невільні, визволи його від вічної муки і вогню геенскаго, і даруй йому причастя і насолоду вічних Твоїх благих, призначених люблять Тебе: аще бо і згрішив, але не відступив від Тебе, і безсумнівною у Отця і Сина і Святого Духа, Бога Тебе в Троїце славімаго, верова, і Одиницю в Трійцю і Трійцю у Єдності православно навіть до останнього своег про подиху сповідував. Тим же милостивий того буди, і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми яко Щедрий упокій: несть бо людини, іже поживе і не згрішила. Але Ти Єдін єси крім усякого гріха, і правда Твоя, правда на віки, і Ти єси Єдін Бог милостей і щедрот, і людинолюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: