Молитва про спасіння душі
Автор: Валентина Мальгіна
Наше життя на цьому світі не повинна цілком і повністю складатися з того, щоб піклується тільки про видобуток «хліба насущного». Ми повинні часто собі ставити питання про те, як прожити її по-Божому, а також, що зробити для того, щоб врятувати нашу безсмертну душу. Не варто забувати, про те, що чим далі Ви відтягуєте відповідь на дане питання, тим менше у Вас є шансів вирішити його, тому що ніхто не знає скільки і кому приготовлено. Але всі ми повинні знати про те, які є молитви про спасіння душі.
Як самостійно врятувати свою душу
Проведення певних дій для цього не є якоюсь примхою. Поставитися до цього варто з усією відповідальністю. Не варто відноситься безвідповідально до своєї душі, так як наше життя дуже швидкоплинна. Не варто забувати про те, що після смерті ми обов’язково пристанемо перед Господом і будемо тримати відповідь про своє прожите життя. Ніхто з нас не безгрішний і наше життя складається з таких моментів, коли ми можемо переживати спокуса, біду, фінансові труднощі або серйозна недуга, але в будь-якому випадку ми завжди можемо розраховувати на допомогу Господа.
Нам необхідно всього лише:
Буває відвідування відчуття того, що Бог забув про нас. У такі моменти наша душа не може знайти собі спокою, щоб ми для цього не робили.
Все це не залежить від наших матеріальних речей, тому як вони їй чужі. І зовсім протилежне виходить в той момент, коли душа починає звикати до життя з Господом. Безперервна молитва і добродійне життя сприяють набуттю Бога всередині кожного з нас. Не варто також забувати про той вплив, який чинить сила молитви на порятунок душі.
Що означає порятунок душі
Дане тлумачення приніс нам Христос. Це процедура проходу певного шляху для досягнення заповітної мети. Він знав про те, що від цієї складової багато що залежить. Якщо людина скоїла гріх, то до нього обов’язково притянуться страждання. Господь прийшов в цей світ з відзначенням того, що порятунок може знайти кожен.
Його слова були спрямовані на те, що Любов здатна внести корективи не тільки в людські взаємини, а й поліпшити навколишнє середовище. Він постійно говорив про те, що варто молиться не тільки за живих, а й читати молитви про спасіння душі померлих. Адже воля Бога полягала в тому, щоб ми покаялися.
Завдяки такому процесу Одухотворення людина стає Живою Душею. Після відходу таку людину його частини залишаються нетлінними, а душа піднімається в обитель Господа. Якщо перед смертю він не розкаявся в своїх гріхах і не попросив про спасіння своєї душі, то його плоть перетвориться в прах і прокинеться совість. Після цього його очікують болісні спогади про скоєний і переживання за скоєне. Це найстрашніше, коли людину мучить совість. Особливу страждання в потойбічному світі відчувають ті, у кого було певне пристрасть, так як там у нього немає можливості задовольнити потребу.
Ті, хто вчинили проступки, потрапляють на самий нижчий рівень. Але їм дається можливість врятуватися, пройшовши Чистилище і покаятися, а також визнати свою провину. Після цього вона перевтілюється на землі і їй дається шанс врятувати душу. Але є і молитва про спасіння душі покійного, яку можуть читати близькі покійного. Рекомендують особливо старанно молиться протягом перших 40 днів. Читати їх можна не тільки в домашніх умовах, але і в храмі.
Для такої мети можна використовувати ось такі короткі молитви:
«Упокой, Господи, душі покійних рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена їх), і всіх православних християн, і прости їм всі провини вільні й невільні, і даруй їм Царство Небесне».
Їх варто читати щодня. Крім того, не варто забувати також про читання молитов про спасіння душі ближнього. Робити це варто всім. Таким чином Ви зможете полегшити страждання його душі. Читати такі молитовні звернення можна і на кладовищі. Утримувати могилу варто в чистоті і перед початком проголошення слів варто запалити свічку. Не потрібно їсти і пити, а тим більше лити горілку на могильний пагорб. Ритуал чарки горілки і шматочка хліба — вважають пережитком язичництва.
Є певна молитва для дітей про померлих батьків. Адже хто як не вони є для нас найближчими.
«Господи, Ісусе Христе, Боже наш! Ти — сірих хранитель, скорботних пристановище і плачуть Утішитель. Вдаюся до Тебе я, осиротілий, зітхаючи й. плачу, і молюся Тобі: вислухай благання моє і не відверни лиця Твого від зітхань серця мого і від сліз очей моїх.
Молюся Тобі, милосердний Господи, заспокой скорботу мою про розлуку з народили та виховали мене, батьком моїм (ім’я); душу ж його, яко сходять до Тебе з правдивою вірою в Тебе і твердою надією на Твою людинолюбство і милість, прийми в Царство Твоє Небесне.
Схиляюся перед Твоєю святою волею, що нею от’ят бисть у мене, і прошу Тебе, що не відніми точию від нього милості і благосердя Твого. Знаю, Господи, що Ти, Суддя світу цього, гріхи й нещастя отців наказуеші в дітях, онуках і правнуках аж до третього й четвертого роду: а й милуєшся отців за молитви і чесноти чад їх, онуків і правнуків.
З жалем і розчуленням серця благаю Тебе, милостивий Судіе,, НЕ карай вічною карою померлого незабвеннаго для мене раба Твого, батька мого (ім’я), але відпусти йому всі провини його вільні й невільні, словом і ділом, і несвідомо створена їм в житії його зде на землі, і з милосердя і людинолюбства Твоєму, молитвами Пречистої Богородиці і всіх святих, помилуй його і від вічної муки визволи.
Ти, милосердний Отче отців і чад! даруй мені, у всі дні життя мого, до останнього подиху мого, що не переставати памятоваті про померлого батьку моєму в молитвах своїх, і умоляті Тебе, праведного Суддю, так вчініші його в місці світлому, у місці прохолодно і в місці покійного, з усіма святими, аж ніяк ж відбіжить всяка хвороба, печаль і зітхання. Милостивий Господи!
Прийми днесь раба Твого (ім’я), теплу молитву мою край та віддай йому заплата Твоїм за труди і піклування виховання мого в вірі та християнській побожності, яко яка навчила мене первее всього веде Тебе, Свого Господа, благоговійно молитися Тобі, на Тебе Єдиного уповати в бідах, скорботах і хворобах і хранити заповіді Твої;
За благопопеченіе його про моє духовному успіху, за теплі приносив їм про мене моління перед Тобою і за все дари, їм випросив мені від Тебе, віддай йому Своєю милістю, Своїми небесними благами і радостями у вічному Царстві Твоєму.
Бо Ти Бог милостей і щедрот і людинолюбства, ти спокій і радість вірних рабів Твоїх, і Тобі славу возсилаємо з Отцем і Святим Духом, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь».