Молитва про померлого Богородиці

Молитва про померлого Богородиці

Що може бути непоправними в житті ніж смерть? Можна все виправити, попросити вибачення, вибачиться, зробити те, про що завжди мріяли. Але може статися так, що життя внесе свої корективи. Саме тому варто цінувати кожну хвилину і радіти всьому, що з Вами відбувається. Але що ж робити, якщо таке траурне подія як смерть, увійшло в Ваше життя? Священнослужителі рекомендують читати молитву Пресвятої Богородиці про покійних. Вона допоможе Вам знайти душевну рівновагу і вийти зі стану депресії, яке утворилося в результаті втрати близької людини.

Які молитви читати після смерті

Втрата людини — це завжди важко. Одна справа, коли людина хворіла і все вже були трохи готові до такої події. І зовсім інша, коли таке відбувається раптово. Багато хто вважає, що після смерті, померлому вже нічим не допоможеш. Родичі проводять похорону, встановлюють пам’ятник, роблять поминки і бережуть його в своїй пам’яті. Але це не так.

З давніх часів всім відомо про важливість молитви для померлого. Не важливо який характер має вона:

Є деякі дані, що перший зразок молитви, яку вкладають в руку покійного, написали ще в другій половині 11 століття. Крім того церква ніколи не відсторонюється і від тих, хто переживає найскладніший момент життя. Є спеціальна молитва, яка допомагає людині в мить прощання душі з тілом. Особливо вона допомагає тоді, коли люди знаходяться в болісною і тривалої агонії.

Відразу після смерті людини варто провести певні дії:

 • Читати канон про едіноумершем і Псалтир з посиленими молитвами за душу новопріставленного.
 • Потім тіло приносять в храм для відспівування.
 • Перші 40 днів після смерті дуже важливо молиться за померлого. Саме в цей проміжок часу до Страшного Суду душа перебуває або в пеклі, або в раю.
 • Так як померлий уже не може полегшити свою долю, то рекомендують за нього підносити молитви і роздавати милостиню.
 • Як вже було сказано, особливо важливо читати молитви за покійним до 40 днів. Є спеціальна молитва Богородиці про померлого до 40 днів, а також молитви іншим святим.

  Ось приклад однієї з них Господу:

  «Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного новопреставленого раба Твого (або раби Твоєї), ім’ярек, і яко благ і чоловіколюбець, отпущаяй гріхи і потребляяй неправди, полегши, відпусти і прости всі вільна його гріхи й невільні, возставляя його у святе друге пришестя Твоє в причастя вічних Твоїх благ, їх же заради в Тебе Єдиного верова, істинного Бога і Чоловіколюбця. Бо Ти єси воскресіння і живіт, і спокій рабу Твоєму, ім’ярек, Христе Боже наш. І Тобі славу возсилаємо, з безначальним твоїм Отцем і з Пресвятим Духом, нині і повсякчас, і на віки віків, Амінь.»

  Молитви за померлого Богоматері

  Є різні способи молитов за померлих:

  Текст молитви Божій Матері про померлого наступний:

  «Пресвята Владичице Богородице! До Тебе прибігаємо, Заступниці наша: Ти бо швидка єси помічниця, наша Заступницю у Бога невсипущий! Особливо ж молимо Тебе в годину цю: допоможи новопреставленому (-ної) рабу Твоєму (рабі Твоїй) (ім’я) перейти страшний і невідомий оно шлях; молимо Тебе, Владичице світу, силою Твоєю віджени від рухомої страхом душі його страшния сили темних духів, так скам’яніли, і хай зганьблені перед Тобою; свободи ю від катування повітряних митарів, знищ поради їх і кинь його на, яко зломислящіх ворогів. Буди їй, про Всемилостива Владичице Богородице, заступницею і захисницею від повітряного князя тьми, мучителя і страшних шляхів стоятеля; молимо Тебе, Пресвята Богородице, ризою Твоєю чесною Захисти ю, і тако безбоязно і безборонно перейде від землі на небо. Молимо Тебе, Заступниці наша, заступи за раба Твого матірних Твоїм у Господа відвагою; молимо Тебе, Наша поміч, допоможи йому, імущому (-щей) судить ще перш онаго Страшнаго судилища, допоможи убо оправдат перед Богом, яко творця неба і землі, і умоли Єдинородного Сина Твого, Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, та упокоїть померлого (-у ) в надрах Авраама з праведними і всіма святими. Амінь.»

  Є такий вислів в народі, що ми відчуваємо себе дітьми до тих пір, поки живі наші батьки. Всі ми хотіли б, щоб вони жили вічно, але так не буває. І приходить певний момент в житті, коли нам доводиться з ними розлучитися. Після втрати ми можемо допомогти їм і собі. Читання молитов стабілізує наше душевний стан, а душа батька знайде спокій. Є кілька таких молитов, але в більшості випадків використовують молитву Богородице про покійних батьків.

  Ось текст молитви, яку Ви можете використовувати в даній ситуації.

  «Господи, Ісусе Христе, Боже наш! Ти сірих хранитель, скорботних пристановище і плачуть Утішитель.

  Вдаюся до тебе я, осиротілий, зітхаючи й плачучи, і молюсь Тобі: вислухай благання моє і не відверни лиця Твого від зітхань серця мого і від сліз очей моїх. Молюся Тобі, милосердний Господи, заспокой скорботу мою про розлуку з народили та виховали (яка народила і виховала) ма батьком моїм (матерію моєю), (ім’я) (або: з народили і виховали ма батьками моїми, імена їх) -, душу ж його, яко сходять (або: відійшли) до Тебе з правдивою вірою в Тебе і з твердою надією на Твою людинолюбство і милість, прийми в Царство Твоє Небесне.

  Схиляюся перед Твоєю святою волею, що нею от’ят (або: от’ята, або: от’яти) бисть у мене, і прошу Тебе, що не відніми точию від нього (або: з неї, або: від них) милості і благосердя Твого. Знаю, Господи, що Ти Суддя світу цього, гріхи й нещастя отців наказуеші в дітях, онуках і правнуках аж до третього й четвертого роду: а й милуєшся отців за молитви і чесноти чад їх, онуків і правнуків.

  З жалем і розчуленням серця благаю Тебе, милостивий Судіе, що не карай вічною карою померлого незабвеннаго (покійну незабутню) для мене раба Твого, батька мого (матір мою) (ім’я), але відпусти йому всі провини його вільні й невільні, словом і ділом, і несвідомо створена їм в житії його зде на землі, і з милосердя і людинолюбства Твоєму, молитвами Пречистої Богородиці і всіх святих, помилуй його і від вічної муки визволи.

  Ти, милосердний Отче отців і чад! Даруй мені, у всі дні життя мого, до останнього подиху мого, що не переставати памятоваті про померлого батьку моєму (покійної матері моєї) в молитвах своїх, і умоляті Тебе, праведного Суддю, так вчініші його в місці світлому, у місці прохолодно і в місці покійний, з усіма святими, аж ніяк ж відбіжить всяка хвороба, печаль і зітхання.

  Милостивий Господи! Прийми днесь раба Твого (ім’я) теплу молитву мою край та віддай йому заплата Твоїм за труди і піклування виховання мого в вірі та християнській побожності, яко навчив (яка навчила) ма первее всього веде Тебе, свого Господа, благоговійно молитися Тобі, на Тебе Єдиного уповати в бідах, скорботах і хворобах і хранити заповіді Твої; за благопопеченіе його про моє духовному успіху, за теплі приносив їм про мене моління перед Тобою і за все дари, їм випросив мені від Тебе, віддай йому Своєю милістю, Своїми небесними благами і радостями у вічному Царстві Твоєму.

  Бо Ти Бог милостей і щедрот і людинолюбства, ти спокій і радість вірних рабів Твоїх, і Тобі славу возсилаємо з Отцем і Святим Духом, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.»

  Смерть — найтрагічніше подія, яке відбувається в житті людини. Як би там не було боляче і сумно, але не варто впадати в депресію. Пам’ятайте, що ніщо не вічне на Землі і вчені поки не відкрили секрет безсмертя. Тому намагайтеся взяти себе в руки продовжувати жити. Найголовніше для Вас тепер — це прожити життя таким чином, щоб померлі близькі раділи Вашим досягненням. Чи не журіться про втрату і не плачте, краще сходіть в храм, поставте свічку і помоліться. А також не буде зайвим згадувати покійних в тих теплих і радісних моментах спільного життя.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: