Лялька мотанка — як зробити оберіг з ниток самостійно?

Лялька мотанка - як зробити оберіг з ниток самостійно?

Лялька мотанка — головний оберіг наших предків. Такі берегині знаходилися в кожному будинку і виконували відведені їм функції. До наших днів дійшли різні способи виготовлення традиційних ляльок, тому кожна господиня може відтворити ці обереги самостійно.

Зміст:

Лялька мотанка — історія

Історія ляльок йде корінням в глибоку старовину. Наші пращури були в тісному зв’язку з природою, вірили в добрих духів, русалок, домових, нечисту силу і т. д. Вони були впевнені, що для того, щоб в будинку панувала гармонія і достаток, мало просто проводити обряди по залученню грошей або удачі.

Лялька мотанка з мішковини

Важливо було створити окремих берегинь, які б відганяли злих духів, здійснювали бажання, залучали достаток, супроводжували в довгій дорозі, захищали від хвороб, сприяли вдалому шлюбу і уберігали дітей від нечистого.

Раніше створення ляльки мотанки було важливим обрядом. Право зробити ляльку мала старша жінка в будинку — господиня і мати. Чоловікам було заборонено бути присутніми при цьому таїнстві.

Лялька мотанка повинна була бути створена із спеціальних ниток, які забалакувались жінкою під час їх виготовлення. Тканина також спочатку заговорює, а тільки потім її можна було використовувати в якості одягу для майбутньої ляльки.

Обережні секрети

Головний секрет правильного створення ляльки — настрій, з яким вона робиться. Жінки вірили, що можна братися за роботу, якщо ви роздратовані, хворі або засмучені. В цьому випадку весь негатив перейде на майбутню берегиню. А створюючи ляльку, ви «намотуєте» на неї не тільки свою долю, а й долю всієї сім’ї.

Попередньо необхідно створити образ майбутньої берегині. Ви повинні чітко розуміти, яку функцію виконуватиме оберіг. Як і будь-який талісман, берегиня повинна бути запрограмована. Говоріть їй, яка її завдання:

Дуже важливо вибрати день, коли буде створена лялька. Якщо ви робите талісман для сімейного благополуччя або сприятливого завершення розпочатого, то підійде повний місяць. Якщо лялька повинна вберегти від негараздів і недуг — вибирайте убуваючий місяць. Поповнення сімейства, виконання бажань — зростаючий місяць.

Важливо: заборонено мотати ляльку в неділю (день Рода) і п’ятницю (день Мокоші).

Пам’ятайте, виготовлення традиційної ляльки можна розтягувати на кілька днів. В іншому випадку енергетичний захист, яку ви почали створювати, порветься і лялька почне приносити не процвітання, а навпаки, проблеми.

Для виготовлення використовуйте тільки натуральні нитки і тканини. Бажано використовувати частини старої, але «щасливою» одягу старших членів сім’ї.

Обов’язкові правила у виготовленні ляльки мотанки

Існує ряд правил, які не можна порушувати якщо ви вирішили виготовити ляльку-мотанку. Пам’ятайте, найсильніший оберіг — зроблений своїми руками. Тому ні за яких умов не давайте доробляти або переробляти ляльку третій особі.

На берегиню бажано не робити багато вузлів. Тому спочатку приготуйте дуже довгу і щільну нитку. Ви можете зробити всього один вузол в районі пупка. Коли ви будете його зав’язувати, обов’язково скажіть:

Мої помисли чисті, справа і слово міцно, нехай буде так. Амінь.

Допускаються вузли на зап’ястях, але тільки в тому випадку, якщо руки спочатку робилися окремо від тулуба, а тільки потім прикріпилися до нього. При виготовленні оберега утримайтеся від використання не тільки голки, але і ножиць.

Тканина потрібно рвати руками. Наші предки були впевнені, що цей звук відлякує злих духів. Ножицями і голкою ви можете «перерізати або продірявити» свою долю.

Вишивка для мотанок

Часто сукні та фартухи берегині прикрашають вишивкам. В цьому випадку дозволено користуватися голкою. Але тільки в тому випадку, якщо ця деталь була приготовлена ​​заздалегідь, до того, як берегиню зібрали. Зверніть увагу на те, що кожен знак має своє значення і наносити їх потрібно в залежності від того, що ви хочете, щоб хранителька робила.

Особа берегині

Важлива частина мотанки — її обличчя. На ньому ніколи не зображувалися очі, ніс і рот. Так як наші предки вірили, що в безлику берегиню НЕ вселиться злий дух. Голова завжди виготовляється першої. Тому в неї можна вкласти всі свої думки, надії і побажання.

Найчастіше обличчя мотанки прикрашалося хрестом з ниток — символом Лади, найсильнішою матері всіх слов’янських богів. Якщо хтось побажає вам зла, то він зіткнеться з зображення хреста і негативна програма повернеться до того, хто її насилав.

Також хрест — вогненний символ, який бореться з усім чужим і негативно налаштованим.

Вертикальна лінія символу — знак гармонії духу, горизонтальна — тіла. Якщо клест укладений в коло, то він перетворюється в знак Даждьбога, що вражає всю нечисть.

Мотати символ на обличчі можна тільки по руху сонця, чим довше буде нитка, тим більше позитивної енергетики вона вбере.

Лялька мотанка з ниток своїми руками

Зробити мотанку досить просто. Для цього вам знадобляться такі атрибути:

Намотайте на шматок фанери світлу пряжу. Її повинно бути досить багато, так як це основа для майбутньої голови і тулуба. Закріпіть вгорі вигин ниточкою і розріжте пряжу внизу.

Повинен вийти великий пучок ниток перев’язаний по центру. Тепер необхідно таким же чином намотати ручки і волосся (для останнього використовуйте пряжу темного кольору).

Руки перев’яжіть по центру і сформуйте зап’ястя. Волосся хрестоподібно покладіть на заготовку тулуба і перев’яжіть простим вузлом. Зігніть пучок світлих ниток так, щоб вузлик залишився в середині. Відокремте і зробіть акцент на шиї за допомогою ниток.

В тулуб вставте руки і зафіксуйте їх знизу ниткою, зробивши акцент на талії. Прикрасьте лялечку тасьмою з вишивкою (зав’яжіть, як фартух) і заплетене волосся в кіски. Тепер виріб можна прикрасити стрічками — ваша берегиня готова.

Ляльки мотанки та їх види

Існує велика кількість обрядових ляльок. Але всі їх можна розділити на три основні види.

Перший — мотанки-пеленашкі. Їх найчастіше роблять для новонароджених дітей. Сюди можна віднести кувадок і інших берегинь для самих маленьких. Роблять їх для того, щоб захистити дитину від нечистого, привороту, порчі і хвороб. Було прийнято спалювати ляльку після того, як малюк видужував.

Наші предки були впевнені, що берегиня забрала хвороба і тепер підлягає знищенню. Часто в голову лялечки клався волоський горіх з зернятками гречки. Вважалося, що нечисть боїться шуму брязкальця і ​​не підходить до дитини.

Другий — мотанка-наречена. Такий берегинею користувалися молоді дівчата до народження своєї першої дитини. Ці маленькі лялечки в весільному вбранні, як вважалося, впливали на здатність до дітородіння і чим більше з ними грала молода наречена, тим швидше вона могла завагітніти.

Третій — мотанка-берегиня. Це найпоширеніший оберіг, існує дуже багато його варіацій:

Використовувалися ці обереги для захисту будинку, сім’ї. Така хранителька обов’язково повинна була знаходитися в східному кутку будинку або навпроти вхідних дверей. Так як вона зустрічала кожного, хто заходив до хати і не пускала злих людей. Як правило, у берегині повинна була бути великі груди, яка була символом родючості і достатку.

Зробити ляльку-мотанку досить просто. Цей сильний оберіг стане надійним хранителем вашого сімейного благополуччя і буде притягувати удачу.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: