Крабові палички — користь, шкода і правила вибору

Крабові палички - користь, шкода і правила вибору

Зміст:

Крабові палички з’явилися в Японії в 1973 році через брак крабового м’яса — необхідного інгредієнта для японської кухні.

Незважаючи на назву паличок, в складі немає крабового м’яса. Палички називаються крабовими, тому що схожі на м’ясо колишній краба.

Енергетична цінність продукту на 100 гр. від 80 до 95 ккал.

Склад крабових паличок

Крабові палички роблять з фаршу рибного м’яса — сурімі. У фарш переробляють м’ясо океанічних видів риб: ставрида і оселедець.

Склад:

При виробництві рибний фарш проганяють через центрифугу і отримують очищений продукт.

Крабові палички містять підсилювачі, стабілізатори смаку і натуральні барвники. Ці інгредієнти потрібні для додання «схожості» з крабовим м’ясом за кольором, смаком і запахом. Додаються вони в невеликій кількості — від 3 до 8% до загальної маси продукту, тому не завдають шкоди організму людини.

Корисні властивості крабових паличок

Користь крабових паличок пояснюється великою кількістю білка і малому кількістю жиру. У процентному співвідношенні на 100 гр:

Для схуднення

Крабові палички корисні для тих, що худнуть людей. Їх можна вживати як дієтичне блюдо. Крабовая дієта розрахована на чотири дні. У раціоні дієти всього два продукти: 200 гр. крабових паличок і 1 л. нежирного кефіру. Розподіліть продукти на п’ять порцій і їжте протягом дня. Перед дотриманням дієти рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Для серця і судин

У 100 гр. продукту міститься:

Кальцій і магній потрібні для підтримки в нормі кровоносних судин, нервової системи і серця.

Норма крабових паличок в день — 200 гр. Але вживаючи понад норму, можливі алергічні реакції.

Таким чином, користь і шкода крабових паличок залежать від кількості вживаного продукту в їжу.

Шкода і протипоказання крабових паличок

Харчові добавки Е-450, Е-420, Е-171 і Е-160 в складі продукту викликають алергію. Алергікам слід проявляти обережність при вживанні крабових паличок. Не варто з’їдати більше 100 гр. за раз.

Так як продукт не піддається теплообработке, можливе зараження мікроорганізмами. Купуйте продукт у вакуумній упаковці, яка захищає від попадання мікробів і бруду.

Продукт може містити соєвий білок, що провокує хронічні захворювання. Тому не рекомендується вживати крабові палички при хворобах печінки і нирок.

При помірному вживанні якісного продукту, крабові палички не завдадуть шкоди організму.

Протипоказання крабових паличок:

Як правильно вибирати крабові палички

Щоб уникнути низькоякісного продукту, потрібно правильно вибирати крабові палички. Звертайте увагу при виборі крабових паличок на:

 • Упаковку. Вакуумна упаковка захищає продукт від бактерій і мікроорганізмів.
 • Склад і термін придатності. Натуральний продукт містить більше 40% рибного фаршу. Сурімі в складі має бути на початку списку інгредієнтів. Якщо сурімі відсутня, значить, крабові палички ненатуральні і містять сою і крохмаль.
 • Харчові добавки та смакові стабілізатори. Їх кількість повинна бути мінімально. У складі паличок уникайте пірофосфатів Е-450, сорбіту Е-420, барвника Е-171 і каротину Е-160. Вони викликають алергію.
 • Ознаки якісних крабових паличок

 • Акуратний зовнішній вигляд.
 • Рівномірний колір, без патьоків і плям.
 • Пружні і не розвалюються при обмацуванні.
 • Крабові палички — готовий продукт, який підходить для швидкого перекусу.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: