Комплекс неповноцінності: як побороти?

Комплекс неповноцінності: як побороти?

Навіть самі самовпевнені люди можуть бути носіями комплексів, що, звичайно ж, зовсім не видно оточуючим. Так, наприклад, мачо може потай від усіх переживати, що хтось помітить висячу родимку у нього за вухом, ну а жінки і зовсім рідко бувають задоволені своїм зовнішнім виглядом.

Визнані красуні комплексують з приводу великого розміру взуття, а ділові дами тушуються через невміння бути романтичними. Якщо бути серйозними, то комплекс неповноцінності — це дуже складна річ, яка важко лікується і псує людині все життя.

За якими симптомами можна встановити наявність комплексу?

Щоб зрозуміти, як саме боротися з комплексом неповноцінності, потрібно досконально розуміти суть цього поняття. Воно означає різні психологічні та емоційні відчуття, які проявляються у вигляді усвідомлення переваги оточуючих і особистої ущербності.

Звучить складно, але, так воно і є насправді. У випадку з неповноцінністю, у людини є вагоме виправдання: він бачить все, що відбувається навколо крізь призму свого приватного сприйняття, а, значить, не може мислити об’єктивно. Виходить, що левова частка всіх наших комплексів просто надумана!

Ознаки наявного комплексу неповноцінності досить прозаїчні і помітні оточуючим. До них можна віднести:

Сумно, але причини формування комплексу неповноцінності починають з’являтися ще в дитячому віці, і є вони результатом неправильного виховання і ставлення з боку педагогів, батьків, друзів і близьких маленької людини.

Якщо всі ці люди безперервно вселяють дитині, що він мало чого знає і нічого не розуміє, ні на що не здатний і нічим не краще сусідського сина, то комплексу неповноцінності такому малюкові просто не уникнути.

І не дивно, адже завдяки зусиллям рідних, він стає впевненим у своєму безсиллі, ніколи не задоволений досягнутим і своїм життям в цілому, йому забезпечено хронічне поганий настрій, безперервні терзання і самобичування.

Як виправити становище?

Якщо «хвороба» знаходиться не в занедбаному стані, то питання того, як позбавитися від комплексу неповноцінності, можна і зовсім не вирішувати, оскільки вони приносять певну користь своєму власникові.

Проявляється це у вигляді спортивної злості, що змушує людину досягати неймовірних успіхів в кар’єрі та особистому житті. Проблема стає небезпечною в тому випадку, коли чоловік не може прийняти самого себе, і просто опускає руки.

Саме тому, якщо ви відчуваєте невдоволення по відношенню до самого себе і навколишнього світу в цілому, знайдіть в собі сили і спробуйте подолати комплекси наступними методами:

Наостанок хочеться сказати, що розлад особистості — досить поширений діагноз, і комплекси є буквально у кожної людини. Потрібно зрозуміти і прийняти цей факт, і не брати до уваги всіх оточуючих зразками сміливості, краси і відваги.

Страх і невпевненість супроводжують кожного, але одні старанно вирощують в собі ці почуття і, замовляючи лікування у найвідомішого психолога, тоді як інші біжать вперед, стираючи холодний піт з чола.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: