Ікони в будинку: правила розташування

Ікони в будинку: правила розташування

Будинок — це логічне продовження храму, і в давні часи люди прекрасно знали, які ікони повинні бути присутніми в їхній оселі, і де їм краще перебувати. Для святих ликів обирали самі видні місця, добре розглянутих з усіх ракурсів, а іноді навіть робили повноцінний іконостас. За кількістю іконок і якості їх зображення можна було зрозуміти, який достаток панує в сімействі, наскільки воно побожне і богобоязливе.

Але сьогодні питання того, де буде правильніше повісити ікони в будинку, стає ще більш актуальним.

Зміст:

 • Які святі лики повинні бути в кожному домі
 • Образа і інші картини
 • Розташування образів відносно один одного
 • Основні нюанси і правила
 • Як підтримувати чистоту святих зображень
 • Які святі лики повинні бути в кожному домі

  У своєму житлі потрібно обов’язково мати:

  Образа і інші картини

  Зображення святих ніколи не повинні бути сусідами з іншими полотнами, нехай навіть і релігійного змісту. Крім цього, поруч з іконами заборонено розміщувати:  Щодо останнього пункту існує таке пояснення: монахи і святі отці — це люди, які були відомі лише при своєму житті. Вони не зараховані до святих і не можуть бути прирівняними до Матері Божої або Георгія Побідоносця. Ні, картини подібного змісту можуть бути присутніми в будинку, але для них слід виділити окрему площу.

  Розташування образів відносно один одного

  Перш ніж повісити ікони, потрібно детально ознайомитися з так званої божественної ієрархією. Так, наприклад, на чолі іконостасу слід розмістити зображення Богоматері або Спасителя, а під ними — решта лики святих.

  Варто зауважити, що кількість релігійних картин, присутніх в будинку, ніким не обмежується, головне — це віра в тих, хто на них зображений. Почитати іконки необхідно всім сімейством, для чого перед іконостасом має бути багато вільного місця для колінопреклонінь і особистих звернень до Господа і його помічникам.

  Основні нюанси і правила

  Насправді, зберігати ікони можна в будь-якій кімнаті, навіть в спальні. В останньому випадку зображення може бути повішено в головах спального місця, а в його ролі часто виступає мірна ікона.

  Існує думка, що вона здатна охороняти спокій і сон сплячої людини, робити його сновидіння і помисли невинно чистими і богоугодними.

  Поряд з цим, варто враховувати наступні рекомендації:

  Зрозуміло, що в сучасній квартирі дуже мало вільного місця. Всюди знаходиться побутова техніка, картини, книги, фотокартки і численні дрібнички. Але навіть в таких умовах для релігійної атрибутики необхідно виділити своє, відособлене місце.

  Як підтримувати чистоту святих зображень

  Доглядати за іконами — це святий обов’язок віруючого. Неправильне зберігання таких предметів загрожує погіршенням їх зовнішнього вигляду, що неприпустимо в принципі.

  У даній ситуації можна дати поради такого змісту:

  Наостанок хочеться сказати наступне: сучасна і старовинна ікона в рівній мірі мають потребу в дбайливому і відповідного ставлення.


  Автор: Валентина Мальгіна.

  Зараз ви знаходитесь тут:


  Схожі записи:

  Навіщо в’язати червону нитку на руці?

  Незважаючи на розвиток науки, людство як і раніше продовжує вірити в вроки. І, відповідно, докладає зусиль, щоб відвести порчу. До одного з таких ритуалів можна віднести старовинний оберіг у вигляді…

  Віагра для жінок допоможе!

  Кожна доросла людина напевно чув про таке препараті, як віагра. Звичайно ж, багато хто знає, що це засіб тільки для чоловіків, так як саме представники сильної статі зазвичай вдаються до…

  Чи шкідливі електронні сигарети?

  Про шкоду куріння сказано чимало. Уряд РФ та інших країн світу робить все нові спроби оздоровити населення і підштовхнути громадян до відмови від куріння. Але розлучитися з цією згубною звичкою…