Ікони в будинку: правила розташування

Ікони в будинку: правила розташування

Будинок — це логічне продовження храму, і в давні часи люди прекрасно знали, які ікони повинні бути присутніми в їхній оселі, і де їм краще перебувати. Для святих ликів обирали самі видні місця, добре розглянутих з усіх ракурсів, а іноді навіть робили повноцінний іконостас. За кількістю іконок і якості їх зображення можна було зрозуміти, який достаток панує в сімействі, наскільки воно побожне і богобоязливе.

Але сьогодні питання того, де буде правильніше повісити ікони в будинку, стає ще більш актуальним.

Зміст:

 • Які святі лики повинні бути в кожному домі
 • Образа і інші картини
 • Розташування образів відносно один одного
 • Основні нюанси і правила
 • Як підтримувати чистоту святих зображень
 • Які святі лики повинні бути в кожному домі

  У своєму житлі потрібно обов’язково мати:

  Образа і інші картини

  Зображення святих ніколи не повинні бути сусідами з іншими полотнами, нехай навіть і релігійного змісту. Крім цього, поруч з іконами заборонено розміщувати:

  Щодо останнього пункту існує таке пояснення: монахи і святі отці — це люди, які були відомі лише при своєму житті. Вони не зараховані до святих і не можуть бути прирівняними до Матері Божої або Георгія Побідоносця. Ні, картини подібного змісту можуть бути присутніми в будинку, але для них слід виділити окрему площу.

  Розташування образів відносно один одного

  Перш ніж повісити ікони, потрібно детально ознайомитися з так званої божественної ієрархією. Так, наприклад, на чолі іконостасу слід розмістити зображення Богоматері або Спасителя, а під ними — решта лики святих.

  Варто зауважити, що кількість релігійних картин, присутніх в будинку, ніким не обмежується, головне — це віра в тих, хто на них зображений. Почитати іконки необхідно всім сімейством, для чого перед іконостасом має бути багато вільного місця для колінопреклонінь і особистих звернень до Господа і його помічникам.

  Основні нюанси і правила

  Насправді, зберігати ікони можна в будь-якій кімнаті, навіть в спальні. В останньому випадку зображення може бути повішено в головах спального місця, а в його ролі часто виступає мірна ікона.

  Існує думка, що вона здатна охороняти спокій і сон сплячої людини, робити його сновидіння і помисли невинно чистими і богоугодними.

  Поряд з цим, варто враховувати наступні рекомендації:

  Зрозуміло, що в сучасній квартирі дуже мало вільного місця. Всюди знаходиться побутова техніка, картини, книги, фотокартки і численні дрібнички. Але навіть в таких умовах для релігійної атрибутики необхідно виділити своє, відособлене місце.

  Як підтримувати чистоту святих зображень

  Доглядати за іконами — це святий обов’язок віруючого. Неправильне зберігання таких предметів загрожує погіршенням їх зовнішнього вигляду, що неприпустимо в принципі.

  У даній ситуації можна дати поради такого змісту:

  Наостанок хочеться сказати наступне: сучасна і старовинна ікона в рівній мірі мають потребу в дбайливому і відповідного ставлення.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: