Газована вода — користь і шкода

Газована вода - користь і шкода

Зміст:

Газовану воду (раніше її називали «шипучкой») відносять до популярних прохолодним безалкогольним напоям. Сьогодні деякі нації вже не уявляють собі життя без неї. Наприклад, середньостатистичний житель США випиває до 180 літрів газованого напою на рік.

Для порівняння: жителі країн пострадянського простору вживають 50 літрів, а в Китаї — лише 20. Америка перевершила всіх не тільки за кількістю споживаної газованої води, але і за її випуску. Статистика стверджує, що обсяг виробленої газованої води і напоїв на її основі становить 73% від загального обсягу продукції, що випускається безалкогольної продукції в країні.

Користь газованої води

Свою історію газована вода веде з найдавніших часів. Наприклад, Гіппократ — знаменитий медик античної епохи — присвятив розповідям про природних джерелах газованої води не одну главу своїх медичних трактатів.

Уже в ті давні часи люди знали, чим корисна газована мінеральна вода, і використовували її цілющу силу на практиці. Поставивши собі за питанням, чи можна пити газовану воду, вони провели чимало досліджень, і всі вони підтвердили користь газованої води при прийнятті всередину.

Корисні властивості газованої були доведені і при зовнішньому її застосуванні у вигляді ванн з травами.

Користь газованої води очевидна:

Дійсно принести користь своєму здоров’ю і поліпшити самопочуття організму можна, але тільки при правильному вживанні газованої води.

Газована мінеральна вода — шкода?

Мінеральну воду продають, як правило, з газом. Чи шкідлива газована вода? Про це багато говорять і пишуть. Самим по собі вуглекислим газом організму людини не нашкодити. Але його дрібні бульбашки зайво стимулюють секрецію шлунка, а це веде до підвищення в ньому кислотності і провокує здуття кишечника. Тому мінеральну воду рекомендують вживати без газу тим людям, у кого підвищена кислотність в шлунку. Якщо ви купили газовану воду, то пляшку можна струсити, відкрити і дати воді деякий час постояти (1,5-2 години), щоб газ з неї міг вийти.

Люди, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту (виразкою, гастритом з підвищеним рівнем кислотності, панкреатитом, гепатитом, колітом і ін.), Повинні пам’ятати про шкоду газованої води. Їх хвороби є протипоказаннями для вживання цього напою.

Крім того, не варто давати ніякі газовані напої дітям віком до 3 років. Тим більше що малюки воліють солодку газовану воду, яка, крім шкоди, нічого їх організму не приносить.

Шкода солодкої газованої води. Про лимонадах

Сьогодні діти вживають цукру набагато більше, ніж 40 років тому. Вони п’ють менше молока, недоодержуючи кальцій. А 40% цукру в їх організм потрапляє з безалкогольних напоїв, серед яких значне місце займають газовані. Батькам завжди слід пам’ятати про шкоду лимонадів, насичених газом і продаються повсюдно. Їх вживання дитиною варто максимально обмежити, а краще взагалі звести нанівець.

Чим шкідлива солодка газована вода? Виявляється, багатьом. Різних хімічних добавок, абсолютно непотрібних організму людини, в ній міститься багато.

Крім того, вже доведено, що малюки і підлітки, що п’ють забагато газованої води, страждають від остеопорозу і часто ламають кістки. Адже випиваючи більше солодкої газованої води, вони менше вживають молока і кисломолочних продуктів. Звідси дефіцит кальцію в організмі. До цього ж призводить і кофеїн, що міститься в газованій воді. Володіючи ефектом звикання, він сприяє виведенню кальцію з кісток, як і фосфорна кислота — ще один компонент газованої води. В результаті можуть розвинутися і остеопороз, і камені в нирках.

На питання, чи шкідливо пити солодкі лимонади, ствердно відповідають і стоматологи. Адже, крім величезної кількості цукру, ці газовані напої містять вугільну та ортофосфорну кислоти, а вони, в свою чергу, розм’якшують зубну емаль. Звідси утворення карієсу і повне руйнування зубів.

Чи можна вагітним газовану воду

Лікарі в один голос говорять про можливу шкоду газованої води для вагітних. Ні до чого майбутнім мамам «напихати» себе і дитину барвниками, консервантами, ароматизаторами і підсолоджувачами, що несуть з собою утворення цілого ряду патологій в організмі. Газована вода для вагітних шкідлива вже тим, що містить газ, який заважає нормальній роботі кишечника і порушує перистальтику. Результат — здуття, запор або, навпаки, несподівано рідкий стілець.

Як видно, газована вода може виявитися настільки ж корисною, як і шкідливою. Тому перед її вживанням варто згадати, які газовані напої і в якому обсязі вживати безпечно.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: