Соєве молоко — користь і корисні властивості

Соєве молоко - користь і корисні властивості

Соєве молоко є продуктом рослинного походження, який виготовляється з соєвих бобів. Його батьківщиною вважається Китай. На сьогоднішній день даний напій завоював багато прихильників по всьому світу. Він користується великою популярністю в Східній Азії, Південній і Північній Америці, Африці і деяких країнах Європи.

Соєве молоко відрізняється приємним, трохи солодкуватим смаком і ненав’язливим легким ароматом. Його застосування досить широко. З нього виробляють сир тофу, кефір, бульйон, йогурти, молочні коктейлі, а також використовують для приготування випічки.

У чому користь соєвого молока

Основна користь соєвого молока полягає в тому, що воно може стати прекрасним замінником звичайного, так як в ньому Не міститься лактози. Тому його сміливо можуть споживати люди, які страждають від непереносимості лактози. Також завдяки рослинному походженню воно цілком підходить вегетаріанцям.

Крім цього до складу соєвого молока входить Безліч корисних речовин. Воно багате макро — і мікроелементами, ізофлавони, білком, тіамін, піридоксин вітаміном В12 і вітаміном Е. Також в ньому міститься багато Рослинної клітковини. Єдине в чому соєве молоко поступається коров’ячому — це зовсім незначний вміст кальцію, але цей недолік виробники компенсують, штучно збагачуючи його даними мікроелементом.

Завдяки тому, що калорійність соєвого молока зовсім незначна, воно цілком може виступати як дієтичний легкозасвоюваний продукт, який буде корисний при гіперсекреції або виразці шлунка, ожирінні і хронічному холециститі.

Що міститься в соєвому молоці цианокобаламин, позитивно впливає на кровоносну систему, а в сукупності з тіаміном і піридоксин покращує діяльність нервової системи і метаболічних процесів. Вітамін Е, яким багатий даний продукт, сприяє запобіганню розвитку пухлин і запобігає передчасному старінню. Також він покращує стан шкіри і волосся.

Соєве молоко є природним Джерелом фітоестрогенів, які діють на організм майже так само, як гормон естроген. Вважається, що вони здатні запобігати захворювання серця і остеопороз, також вони успішно Борються з симптомами менопаузи: почуттям спека, прискореним серцебиттям, приливами і болями при сексуальних контактах.

Чим може нашкодити соєве молоко

З приводу шкоди соєвого молока у медиків немає однозначної відповіді. Одні вважають його дуже корисним продуктом, інші ж рекомендують утриматися від його вживання. На їхню думку, споживання соєвого молока в великих кількостях може пригнічувати ендокринну систему, знижувати концентрацію сперматозоїдів і сприяти виникненню хвороб щитовидної залози.

Даний продукт протипоказаний людям, схильним до розвитку естроген-залежних пухлин і деяких інших захворювань, пов’язаних з онкологією. Також його не рекомендується вживати вагітним, годуючим і дітям до року.

У соєвому молоці міститься багато фітіновой кислоти, здатної при перетравленні їжі пов’язувати між собою цинк, залізо, магній і кальцій, не дозволяючи їм засвоюватися. Це сильно знижує його користь.

З усього вищевикладеного можна зробити висновок, що соєве молоко, це досить корисний продукт, але тільки якщо його вживати в помірних кількостях.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: