Гуарана — користь і корисні властивості

Гуарана - користь і корисні властивості

Напевно, багатьом відомо про напої і препаратах для схуднення з додаванням гуарани, однак, мало хто знає, що вона собою являє. Виявляється, це вічнозелений повзучий чагарник, дуже поширений в Бразилії і Парагваї. Ця рослина утворює суцвіття з червоними квітками, а згодом і плоди, всередині яких знаходяться насіння, що нагадують око людини. Ця особливість породила легенду, згідно з якою, дитина, улюбленець всієї села був убитий злим богом. Після цього жителів поселення здолала велика туга, і щоб їх утішити великодушний бог, у вбитого дитини взяв обидва ока. Один з них він посадив у лісі, внаслідок чого гуарана початку виростати в великій кількості, а інший — посадив в селі, що сприяло освоєнню даної рослини людьми.

Крім перерахованих вище країн гуарану можна зустріти в Колумбії, Венесуелі і Перу. З усього цього рослини використовуються тільки насіння. Їх звільняють від оболонки, потім обсмажують і перетирають з водою, в результаті чого виходить паста. Потім її висушують і роблять з неї порошок гуарани, який часто використовують для приготування напоїв та лікарських препаратів.

Чим корисна гуарана

Відмінною рисою плодів гуарани є високий вміст кофеїну. Також в них присутній дубильні речовини, сапонін, амід, цинк, натрій, марганець, магній, теобромін, теофілін, вітаміни РР, Е, В1, В2, А і гуаранін.

Кофеїн, що входить до складу даної рослини, досить повільно засвоюється, тому не подразнює стінки шлунка і м’яко впливає на весь організм. Ягоди гуарани діють як потужний стимулятор і впливають в п’ять разів сильніше, ніж кава. При цьому, на відміну від цього напою, вони не викликають прискореного серцебиття і перезбудження.

Знаходяться в гуарані дубильні речовини допомагають позбутися від кишкових розладів, а гуаранін надає таку ж дію, як і тіанін, присутній в чаї.

Вперше застосовувати гуарану почали індіанці. Вона служила для них заспокійливим, що відновлює сили, тонізуючим і бадьорить засобом. Пізніше ця рослина набуло величезної популярності. Зараз його використовують для виробництва лікарських препаратів і харчових добавок. На основі гуарани виготовляють всілякі енергетичні напої, які відмінно втамовують спрагу і дарують величезний заряд енергії.

Як лікувальний засіб, насіння гуарани, здатні допомогти при дизентерії, артриті, мігрені і лихоманці. Вони допомагають позбутися від спазмів, сексуальних розладів і збільшують бажання. Крім цього ця рослина стимулює роботу нервової системи, покращує концентрацію і пам’ять, а також підвищує працездатність.

Часто застосовується Гуарана для схуднення, так як вона здатна покращувати обмін речовин, виводити з організму токсини і зайву рідину, зменшувати жирові відкладення, а також притупляти почуття голоду.

Помірне вживання гуарани, допомагає поліпшити кровообіг, знизити рівень холестерину і поліпшити роботу серця. Ця рослина рятує від хронічної втоми і депресії, збільшує витривалість, позбавляє від дратівливості і нормалізує емоційний стан.

Чим може нашкодити гуарана

Надмірне споживання гуарани здатне привести до погіршення роботи серця і нервової системи, може викликати безсоння, підвищення тиску, тахікардію і нервове збудження. Велику обережність з цією рослиною слід проявляти людям похилого віку, які годують і вагітним жінкам, а також страждають від атеросклерозу і гіпертонії.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: