Користь і корисні властивості йогурту

Користь і корисні властивості йогурту

На сьогоднішній день, йогурт можна вважати найпопулярнішим кисломолочним продуктом. Їм із задоволенням ласують як діти, так і дорослі, його включають в багато дієти і навіть використовують в косметології. На жаль, далеко не всі йогурти, представлені на полицях магазинів, здатні принести реальну користь організму. Більшість з них проходить додаткову термічну обробку, що робить їх марними для здоров’я. Справжню користь організму здатний принести тільки натуральний йогурт, що містить живі бактерії, яких на один грам продукту повинно припадати не менше 107 КУО.

Чим корисний йогурт

Багато в чому користь йогурту визначається корисними властивостями молока, що використовується для його приготування. Однак даний продукт має і свої особливості — це живі бактерії, саме вони і Роблять його таким унікальним. Біфідо-і лактобактерії здатні стримувати зростання шкідливих бактерій, що є причиною багатьох захворювань. Вони нормалізують мікрофлору кишечника, нейтралізують шкідливий вплив нітритів і пригнічують грибки. Завдяки цьому живий йогурт стане прекрасним помічником в боротьбі з дисбактеріозом і іншими проблемами шлунково-кишкового тракту. Також він послужить хорошою профілактикою кандидозу і раку товстої кишки.Ще однією чудовою властивістю йогурту є те, що він, на відміну від молока і багатьох інших молочних продуктів, практично Не викликає алергічних реакцій у людей не переносять лактозу. Вся справа в тому, що в процесі сквашування, живі бактерії переробляють практично всю лактозу і виділяють речовини, що сприяє хорошому засвоєнню продукту. Крім цього йогурт покращує поглинання кишечником і іншої їжі.

З’їдаючи всього по стаканчику йогурту вранці і ввечері можна істотно поліпшити імунітет, так як бактерії, що містяться в ньому, стимулюють клітини крові, які борються з інфекціями, і змушують організм більш активно виробляти білок інтерферон, який є природним захистом організму.

Проте користь йогурту зовсім не обмежується змістом в ньому живих бактерій. У цьому продукті присутня ще безліч корисних речовин. До його складу входять вітаміни РР, С, А і майже всі вітаміни групи В, натрій, калій, фтор, цинк, залізо, магній, фосфор, кальцій, моно — і дисахариди, органічні кислоти і насичені жирні кислоти. Такий склад йогурту робить його цінним продуктом, який обов’язково повинен бути присутнім в раціоні дорослих і дітей.

Який йогурт вибрати

Найкраще вибирати йогурт без добавок З мінімальним терміном зберігання, добре якщо він не буде перевищувати семи днів. Як правило, в його склад входять всього два інгредієнти — це молоко, яке може бути цілісним, з низьким вмістом жиру або знежиреним, і живі бактерії, інформація він наявності яких обов’язково має бути присутня на етикетці. Якщо такий продукт здається вам недостатньо смачним, його смакові якості легко можна поліпшити, додаючи до нього свіжі ягоди і фрукти, мед, варення і багато іншого.

Питні та фруктові йогурти зазвичай містять загусники, стабілізатори та інші добавки. Купуючи їх, врахуйте, чим довше перелік інгредієнтів, тим менше в продукті поживної цінності, і тим більше калорій. Щоб отримати хоч якусь користь від такого йогурту, відсоток добавок, що входять до його складу, не повинен перевищувати тридцяти.


Автор: Валентина Мальгіна.

Зараз ви знаходитесь тут:


Схожі записи:

Насіння льону — користь, застосування і вплив на схуднення

Зміст: Користь насіння льону Насіння льня для жінок Вплив на схуднення Застосування в косметології Норма вживання в день Чудові властивості насіння льону і їх благотворну дію на організм були відомі…

Продукти, що підвищують імунітет

Зміст: Мед Кефір Лимон Часник і цибуля Корінь імбиру У сезон застуд багато хто починає замислюватися про підвищення імунітету. Одним з кращих помічників у цій нелегкій справі є харчування. Збалансований,…

Липовий чай — смачний засіб від безлічі хвороб

Зміст: Липовий чай при простудних захворюваннях і грипі При болях в горлі При сильному кашлі і бронхіті Липовий чай при вагітності Липовий чай для травної і средечно-судинної системи Липовий чай…