Дієта при захворюванні печінки

Дієта при захворюванні печінки

Зміст:

Неможливо переоцінити значення печінки в життєдіяльності організму. Даний орган виконує безліч різноманітних функцій. Він бере участь більше ніж в п’ятистах реакціях, запасає вітаміни, цукор, гемоглобін, фільтрує кров. Без зупинок випускає жовч, що дозволяє розщеплювати і перетравлювати містяться в їжі жири, прогріває кров, тим самим зігріваючи навіть найвіддаленіші закутки тіла. Захищає організм від шкідливих і отруйних речовин, не дозволяючи людині померти від отруєння, і виконує ще багато різноманітної роботи.

Навіщо потрібна дієта для печінки

Однак виконуючи безліч різних функцій, печінка може страждати і від безлічі різних причин. Найпоширенішою з них є неправильне, безладне харчування. Надлишок смаженої, солодкої і жирної їжі, порушення режиму споживання їжі нерідко викликають дискінезію жовчовивідних шляхів. Внаслідок чого жовч в жовчному міхурі почне застоюватися, через це утворюються камені і все це як правило призводить до зниження активності печінки, а далі до переродження її клітин і можливо навіть фіброзу.

Ще одним наслідком неправильного харчування може стати і ожиріння печінки. Спочатку в клітинах органу просто накопичуються надлишки жиру з продуктів, які він не встигає переробити. Коли місця в них вже не вистачає, жир починає складатися в міжклітинному просторі і поступово займає все більші площі. В результаті ожиріння печінку запалюється, збільшується, в ній виникають рубці і т. д. Звичайно ж, в таких умовах вона нормально функціонувати вже не може.

Основним способом запобігання і вирішення вже існуючих проблем з печінкою завжди було і залишається харчування. Для профілактики достатньо не зловживати жирною їжею. Найчастіше замінювати здобу — хлібом грубого помелу, солодощі — фруктами і медом, каші і картопля — овочами. Харчуватися в певний час, при цьому дотримуватися помірності і не переїдати. Ну і звичайно ж, потрібно повністю виключити алкоголь, менше пити усіляких пігулок і відмовитися від куріння. Якщо ж печінка вже не здорова, для того, щоб її лікування було ефективним, доведеться дотримуватися спеціальної дієти.

Дієта при захворюванні печінки

Однією з унікальних здібностей печінки є її здатність відновлюватися. Кращим помічником в цьому процесі є спеціальна дієта. Вона спрямована на активізацію обміну речовин, зниження навантаження з даного органу, на відновлення його функцій, а також функцій жовчовивідних шляхів і безпосередньо самого жовчного міхура. Подібна дієта здатна вирішити безліч проблем з печінкою, вона нерідко призначається при хронічних гепатитах, цирозі, холангіті, холециститі, гепатоз і т. д.

Основний упор дієта при хворобі печінки робить на збільшення в раціоні білкової їжі. Це пов’язано з тим, що білок краще за інших речовин допомагає у відновленні органу. Однак споживаний білок, обов’язково, повинен бути легко засвоюеться. Паралельно з цим суттєво обмежується споживання жирів, особливо тварин і кілька знижується кількість простих вуглеводів. Повністю відмовитися слід від продуктів призводять до посиленого вироблення шлункового соку, що містять пурини, холестерин, щавеліевую кислоту і тугоплавкі жири. Щоб зрозуміти, яким саме має бути харчування при захворюванні печінки, варто ознайомитися зі списками продуктів, від яких слід обов’язково відмовитися і які рекомендується зробити основою раціону.

Рекомендовані продукти:

Як бачите, кількість продуктів, дозволених до вживання, не так вже й мало, тому харчування при хворобі печінки не буде мізерним і одноманітним.

Заборонені продукти:

Дієта при хворій печінці — правила дотримання

Крім введення і виключення з раціону тих чи інших продуктів, дієта при хворобі печінки вимагає обов’язкового виконання ряду умов пов’язаних з харчуванням:

Дієта при цирозі печінки проходить практично так само, як і при інших захворюваннях даного органу. Харчування може дещо відрізнятися в залежності від в виду хвороби:

У будь-якому випадку, перш ніж починати дієту, потрібно проконсультуватися з фахівцем, так як тільки він зможе адекватно оцінити стан і необхідність введення або виключення того чи іншого продукту.

Дієта для печінки — меню

Завдяки великій кількості продуктів, дозволених до вживання при проблемах з печінкою, без праці можна скласти різноманітне меню. Наприклад, воно може виглядати наступним чином:

Варіант 1

 • Вівсяна каша, солодкий з медом чай.
 • Одне печене яблуко.
 • Овочевий суп і порція запеченої риби.
 • Кефір з сухарем.
 • Відварна курка з гарніром з рису.
 • Стакан кефіру.
 • Варіант 2

 • Білковий омлет і чай.
 • Молочний коктейль з фруктами.
 • Овочевий салат, парова котлета з макаронами.
 • Тушкована гарбуз з сухофруктами.
 • Куряча грудка з гарніром з гречки і тушковані овочі.
 • Варіант 3

 • Манна каша, кисіль або чай.
 • Йогурт з фруктами.
 • Суп, приготовлений на овочевому відварі з фрикадельками, скибочку хліба, сік.
 • Бутерброд з сиром і зеленим чаєм.
 • Голубці.
 • Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: