Чому виникає дисбактеріоз і як його лікувати?

Чому виникає дисбактеріоз і як його лікувати?

У кишечнику є як хороші бактерії, злагоджено працюють з організмом, так і патогенні, що негативно впливають на його функції. У нормі мікрофлора рясно заселена непатогенними бактеріями, а ось патогенних і умовно-патогенних організмів в ній мінімальна кількість. Але коли їх число зростає, а хороших бактерій залишається мало, то виникає дисбаланс, званий дисбактеріозом кишечника.

Відновлення мікрофлори — це тривалий процес, який передбачає ліквідацію патогенних організмів і заселення непатогенних ліками або іншими препаратами.

Зміст:

 • Про необхідні для роботи кишечника бактеріях
 • Симптоматика дисбактеріозу
 • Причини виникнення дисбалансу бактерій в кишечнику
 • Лікування дисбактеріозу
 • Рецепти народної медицини
 • Про необхідні для роботи кишечника бактеріях

  До хорошим мікроорганізмам відносяться:

  Кращі пробіотики для відновлення мікрофлори кишечника містять саме такі бактерії.

  Вагомість нормальної мікрофлори в організмі важко переоцінити, оскільки вона:

  Все це пояснює, чому своєчасне відновлення мікрофлори так важливо.

  Симптоматика дисбактеріозу

  Ознаки патології можуть проявлятися як гостро, так і поступово — це залежить від причини, її спровокувала. Примітно, що симптоми будуть варіюватися в кожній індивідуальній ситуації. Їх вираженість безпосередньо залежить від імунітету, способу життя хворого, стану організму, наявності фонових захворювань, особливо хронічних, прийому ліків.

  Незначні порушення у більшості здорових людей проходять самостійно або ж відновлення відбувається за допомогою народних засобів, натуральних препаратів.

  Розвиток дисбактеріозу ділять на 4 стадії:

  І — початкова стадія. Викликає її короткий курс прийому антибіотиків або інших агресивних ліків, легке отруєння або зміна раціону. Людина відчуває деякий дискомфорт у нижній частині живота, бурчання, часті позиви в туалет. Це єдина стадія, яка допускає прийняття самостійних заходів для відновлення. На інших етапах патології потрібна медикаментозна лікарська допомога з прийомом ліків.

  ІІ — цієї стадії притаманні більш характерні симптоми. Хворий може скаржитися на неприємний присмак у роті, відсутність апетиту, нудоту. Діарея, що змінюються запорами, метеоризм і здуття починають активно себе проявляти. Уже на цій стадії актуальним буде прийом препаратів.

  ІІІ — через тривале присутності патогенної флори в кишечнику розвивається запальний процес. Він супроводжується спазмами і болями внизу живота, а в калі присутні залишки їжі. Хворому необхідно пройти вже тривалий курс терапії ліками.

  ІV — до всіх перерахованих вище симптомів додається апатія, безсоння, відсутність апетиту, депресія, анемія. Остання розвивається внаслідок нездатності всмоктування корисних речовин кишечником, відсутність ряду вітамінів групи В, К, які продукуються за допомогою корисних бактерій. Відновлення спеціальними ліками і препаратами в цьому випадку може затягнутися на тривалий період.

  Описані симптоми не специфічні і турбувати можуть при різних інших патологіях шлунково-кишкового тракту, а найчастіше вони виникають саме при дисбактеріозі кишечника, тому як його і можуть спровокувати збої роботи інших відділів тракту.

  Причини виникнення дисбалансу бактерій в кишечнику

  Дисбактеріоз виникає внаслідок:

  Ці причини цілком можуть комбінуватися, накладатися на ослаблення організму, куріння, вживання алкоголю і навіть на нерегулярність харчування. Щоб відновити і підтримувати нормальну мікрофлору кишечника, потрібно враховувати всі ці фактори і підбирати максимально ефективні ліки.

  Лікування дисбактеріозу

  Хоча на сьогоднішній день ще існує суперечка в медичних колах про те, чи є дисбактеріоз хворобою чи ні — вироблений певний порядок терапії, як і для будь-якого іншого захворювання.

  Незалежно від того, народними чи засобами вважав за краще відновлювати мікрофлору людина або медикаментозно, за допомогою ліків, — в першу чергу потрібно ліквідувати причину, яка спровокувала патологію, адже дисбаланс бактерій — це не самостійна хвороба, а лише наслідок після порушень.

  Так, якщо це отруєння — для відновлення потрібно виключити неякісний продукт з раціону, а після прийому антибіотиків або інших агресивних ліків, лікування дисбактеріозу препаратами призначається як само собою зрозуміле.

 • Медикаментозне відновлення мікрофлори кишечника. Пацієнта чекає прийом спеціальних ліків, метою яких є придушення патогенних мікроорганізмів, заселення корисних бактерій і створення найбільш сприятливого середовища для життєдіяльності непатогенної мікрофлори. Їх поділяють на:
 • У випадках отруєння для відновлення пацієнтові призначають лактулозного пребіотики — «Дюфалак», «Лактофільтрум», «Порталак».

  У кожного ліки є свої особливості прийому, протипоказання і обмеження за віком, тому їх не рекомендується приймати без рекомендацій лікаря і призначають тільки після проходження досліджень.

 • Відновлення мікрофлори кишечника народними засобами.
 • Народна медицина передбачає дотримання людиною загальних принципів харчування і вживання спеціально приготованих коштів для відновлення мікрофлори кишечника.

  Загальні рекомендації включають в себе:

 • Вживання круп на сніданок, збагачення раціону буряком, іншими овочами, часником, цибулею, кисломолочними продуктами, фруктами, навіть після нормалізації стану.
 • Якнайшвидшому відновленню посприяє дробовий прийом їжі. Принцип — часто, але мало.
 • Пиття чистої негазованої води до 2 літрів в день.
 • За півгодини до і після їжі потрібно відмовитися від пиття.
 • Відмова від відверто шкідливих продуктів: алкоголю, чіпсів, мінеральної води, а також від жирної, смаженої їжі.
 • Відповідно до цих рекомендацій людині потрібно дотримуватися дієти для відновлення деякий час.

  Рецепти народної медицини

  №1. За 100 грамів кураги і чорносливу подрібнити, залити медом. Приймати по 1 столовій ложці для відновлення балансу мікробів кишечника щодня після їжі.

  №2. Розчавити 2 зубчики часнику, кинути їх в стакан кефіру і випивати кожен вечір після їжі за 2 години до сну.

  №3. Насіння кропу (1 ст. л.) залити склянкою окропу, настоювати пару годин, пити кожні 2 години в перервах після прийому їжі.

  №4. У 500 мл. теплої води розвести по столовій ложці меду, цукру і 2 грами дріжджів. Залишити бродити не більше 2 годин, пити залпом по склянці на рівних проміжках після прийомів їжі.

  Отже, відновлення нормальної мікрофлори кишечника — це тривалий процес, що має на увазі комплексне лікування — медикаментозне або за допомогою народних засобів, дотримання дієти.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: