Чому відбувається завмирання серця і як від нього позбутися?

Чому відбувається завмирання серця і як від нього позбутися?

Деякі з нас часом переживають стан, коли ритміка серця збивається і відбувається його завмирання. Про що може свідчити такий стан, чи є воно нормою або вказує на патологію?

Зміст:

 • Як називається стан, коли відбувається завмирання серця?
 • Причини і види завмирання серця
 • Симптоми, коли відбуваються завмирання серця
 • Як лікувати завмирання серця
 • Які ризики виникають завмирання серця
 • Завмирання серця при вегетосудинної дистонії (ВСД)
 • Точковий масаж при перебоях в роботі і завмирання серця
 • Як називається стан, коли відбувається завмирання серця?

  Порушення серцевого ритму (аритмія) називається екстрасистолією. Виникає цей стан через надмірне збудження частини або всього міокарда. Подібне скорочення спровоковано позачерговими імпульсами. У нормі імпульс надходить тільки з синусового вузла.

  Після несвоєчасних скорочень настає компенсаторна пауза, яка, в свою чергу, буває повною або неповною. Дане явище саме по собі є безпечним, але якщо присутні органічні ураження серця, то виникають негативно впливають на здоров’я фактори.

  Постійне чергування нормальних скорочень і завмирань в медицині називається бігемінія. Якщо на одне завмирання доводиться два скорочення, говорять про тригемінії.

  Також існує таке поняття, як квадрігіменія.

  Причини і види завмирання серця

  Залежно від причини розрізняють функціональні і органічні екстрасистоли. Перші зустрічають у людей, які не мають патологій серця. Причини в даному випадку ховаються в порушенні функції вегетативної нервової системи. Спровокувати завмирання може куріння, стрес, алкоголь, каву, дефіцит вітамінів. У жінок таке відчуття може виникати під дією гормонів.

  Другі — органічні — виникають при патологіях серця, наприклад, ішемії, дистрофії, кардіосклероз, запаленні, пороці, гіпертонії, кардіміопатіі. Подібне є спостерігається у більшості людей, які перенесли інфаркт міокарда. Обумовлено воно в цій ситуації некрозом ділянок органу.

  Екстрасистоли розрізняють за кількістю вогнищ імпульсів. Їх поділяють на монотропние (одна ділянка) і Політропний (кілька). Може спостерігатися відразу два вогнища: один — нормальний, синусовий, торою — Екстрасистолічна.

  За місцем появи екстрасистоли діляться на передсердні, передсердно-шлуночкові і шлуночкові.

  Симптоми, коли відбуваються завмирання серця

 • При передсердній екстрасистолії, яка. Варто відзначити, виникає досить рідко, спостерігаються органічні ураження органу. Коли збільшується кількість його скорочень, може розвинутися миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія. В такому випадку відчуття завмирання спостерігається найчастіше відбувається в лежачому положенні тіла;
 • Передсердно-шлуночкова форма також зустрічається досить рідко. Небезпека даного явище полягає в тому, що подібне може привести до зворотного току крові з передсердь у вени;
 • Шлуночковіекстрасистоли — найпоширеніші. Дане явище може прогресувати в шлуночкову тахікардію. Небезпечно воно і при інфаркті міокарда, так як може привести до мерехтіння шлуночків.
 • Симптоми патології, як правило, видно лише лікаря кардіолога, який розшифровує результати електрокардіограми. Але, варто зазначити, що при розшифровці результатів стандартної ЕКГ може статися помилка і навіть хороший кардіолог може зробити неправильний висновок. Ознаки екстрасистолії можна переплутати з порушенням провідності і рядом інших патологічних явищ. У свою чергу неправильний діагноз призводить до неадекватного лікування.

  Що стосується більш явних симптомів, які може помітити сам хворий, то такі в більшості випадків не виявляються. Іноді може з’являтися відчуття поштовхів в грудях, почуття перевертання або завмирання серця, перебоїв в роботі органу. Під час компенсаторною паузи може виникнути запаморочення, брак повітря, слабкість, ниючі болі і відчуття стиснення за грудною кліткою.

  Як лікувати завмирання серця

  Терапія направлена ​​на усунення першопричини порушення і купірування його самого. Відновити нормальну роботу органу можна за допомогою антиаритмічних препаратів, але такі ефективні тільки на час їх прийому. Якщо причина завмирання ховається в органічних ураженнях міокарда або порушення коронарного кровообігу, то потрібна відповідна терапія, спрямована на розширення судин.

  Якщо причини ховаються в емоційному чи фізичному перенапруженні, то рекомендується спокій і прийом препаратів, що знижують серцевий збудливість. Хворим в будь-якому випадку протипоказано куріння і вживання спиртного.

  При наявності захворювань серця лікування, як правило, спрямоване на попередження небезпечних для життя станів. З цього причини люди з гіпертонією, ІХС, міокардитом, пороками і т. п. Повинні регулярно обстежуватися у кардіолога.

  Таким пацієнтам потрібен постійний контроль над функцією серцево-судинної системи.

  Які ризики виникають завмирання серця

  При функціональному характері даного явища серйозні ускладнення не виникають. Якщо екстрасистолія виникла на тлі інфаркту міокарда, кардіоміопатії, міокардиту, то людина потрапляє в групу ризику. Передсердна форма може призвести до фібриляції передсердь, тахікардії. Надшлуночкова форма при відсутності лікування закінчується фатальною аритмією і, як наслідок, аритмической смертю.

  Завмирання серця при вегетосудинної дистонії (ВСД)

  ВСД — це комплекс патологій, що виникають в результаті порушень тонусу судин вегетативної нервової системи. Дистонія — досить небезпечний стан, так як може спровокувати розвиток артеріальної гіпертензії, неврозу, помітно погіршити якість життя.

  ВСД супроводжується прискореним серцебиттям (постійним або нападами), гіпергідрозом, головними болями, поколювання в області серця, блідістю або, навпаки, почервонінням шкіри, зябкостью кінцівок, схильністю до непритомності.

  Лікування призначається залежно від проявів вегетосудинної дистонії.

  Як правило, воно включає:

 • Нормалізацію режиму дня;
 • Раціональне харчування;
 • Достатнє перебування на вулиці;
 • Виняток стресів;
 • Підвищення рухової активності;
 • Робота з психологом;
 • Лікувальний масаж;
 • Голкорефлексотерапія;
 • Водні і фізіотерапевтичні процедури.
 • Терапія може бути спрямована усунення вогнищ інфекції, супутніх захворювань. Пацієнтам показано диспансерне спостереження, профілактичні заходи. Що стосується медикаментів, призначають седативні (заспокійливі) препарати, транквілізатори, антидепресанти, ноотропи, вітаміни і мінерали, бета-адреноблокатори, рослинні психостимулятори.

  Точковий масаж при перебоях в роботі і завмирання серця

  Перш за все потрібно звернутися до лікаря, який в свою чергу, повинен поставити діагноз і встановити причину порушень ритму. Після цього необхідно строго дотримуватися вказівок фахівця, дотримуватися дозування і регулярність прийому ліків, які він призначить, уникати стресових ситуацій, підкоригувати свій раціон і режим дня.

  У якості першої допомоги можна скористатися деякими хитрощами, наприклад, «напруженням», натисканням на очні яблука або виконати масаж синокаротидной зони.

  Точковий масаж допоможе при функціональних порушеннях серцево-судинної системи. Така процедура поліпшить самопочуття, нормалізує ритм при аритмії. Як правило, масаж передбачає обробку біологічно активних точок на верхніх і нижніх кінцівках, а також вушних раковинах.

  Точковий масаж проводять двічі на добу, впливаючи на кожну з точок по 2-3 хвилин. За один раз обробляється всього 3-4 точки. Під час нападу впливають на точки каналу серця і ряд інших.

  В умовах медустанов масаж можуть виконувати із застосуванням електропунктури.

  При функціональних порушеннях позбутися почуття завмирання серця можна без радикальних методів і медикаментів, наприклад, змінивши свій раціон, додавши в меню продукти, багаті калієм і магнієм, займаючись лікувальною фізкультурою. Без допомоги кардіолога не обійтися при органічних порушеннях.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: