Чому нам сняться страшні сни?

Чому нам сняться страшні сни?

Кожна людина в своєму житті стикався з таким неприємним явищем як кошмари. Вони сняться абсолютно всім людям, але з різною частотою. Іноді страшний сон приходить після важкого трудового дня і нічний відпочинок не приносить ніякого полегшення, ранок настає похмуре і заспане. У більшості випадків після нормалізації настрою, стану тіла і «ситуації на роботі» погані сни відступають, і людина може виспатися і відпочити.

Однак іноді вони переслідують людину щоночі, залишають неприємний осад і псують настрій на весь день.

Мучать ці бачення і маленьких дітей, що приносить їм і їх мамам чимало турбот.

Тому пошуками відповіді на питання, чому людям сняться страшні сни, зайняті багато дослідників і вчених.

Зміст:

 • Що це таке?
 • Хто їх бачить найчастіше?
 • Що робити і як боротися?
 • Що це таке?

  Сновидіння — це одна з найбільш загадкових і незвіданих сфер нашої психіки. Чому і навіщо нам сняться страшні сни намагаються з’ясувати і вчені, і звичайні люди, регулярно зіштовхуються з цим явищем.

  Все кошмари, які до нас приходять в різні періоди життя, прийнято розділяти на нічні страхи і кошмари, між якими існує кілька відмінностей, а саме:

  Особливо чутливі люди можуть весь день залишатися під враженням від побаченого в сновидінні, що негативно позначається на концентрації уваги і працездатності.

  Хто їх бачить найчастіше?

  Причини, за якими до нас приходять нічні страхи, поки ще не остаточно не встановлені, але вчені продовжують вивчення цього явища. Відомо тільки, що погані і тривожні сни набагато частіше сняться людям під час психологічної кризи.

  Основними причинами появи нічних «фільмів жахів» можуть стати:

  Більше за інших схильні до таких поганим снам люди, які стикаються з сильними нервовими і психологічними навантаженнями. Буває, що таких людей протягом багатьох років переслідує один і той же «нічний фільм».

  Давно доведеним є той факт, що стати каталізатором появи кошмарів може стати прийом лікарських препаратів і надмірна «любов» до спиртних напоїв і жирної їжі.

  На жаль, маленькі діти також бачать страшні сни і дуже цього лякаються. Чому ж дитині можуть снитися страшні сни, адже великих стресів і неприємностей на роботі у нього поки немає?

  Страшні сни у дітей є результатом підвищеної емоційності та вразливості, а також нездатність сприйняття великого обсягу інформації, яка продовжує «перетравлюватися» мозком в нічний час. Тому у дрібненькі дітей нічні страхи і кошмари безпосередньо пов’язані з тим, що саме дитина бачила днем ​​і про що він найбільше переживав останнім часом.

  Що робити і як боротися?

  Всіх тих, хто схильний до нічних кошмарів, цікавить питання, що робити, якщо постійно сняться страшні сни, адже вони заважають повноцінно відпочивати вночі і працювати вдень. Як позбутися від страшних снів?

  Звичайно ж, найкращим способом позбавлення від кошмарів і страхів є звернення за допомогою до професійного психолога.

  Особливо потрібна така допомога дитині, якого мучать страшні сновидіння. Психолог допоможе визначити, що ж є причиною їх появи і підкаже, як швидше їх позбутися.

  На думку психологів, кошмари приходять до нас, щоб вказати на будь-які проблеми, що існують в нашому житті і вимагають негайного вирішення.

  Якщо ми не розуміємо що позначає сновидіння, чому воно приходить і як нам потрібно діяти далі, нічого не робимо, воно буде повторюватися знову і знову, наполегливо нагадуючи про існуючу проблему. І тільки після того як проблема буде знайдена і усунена, від кошмарів можна буде позбутися.

  Якщо запобігти повторній появі кошмару не вдалося, не варто впадати у відчай і припиняти пошуки причин його появи. А вже приснилися сновидіння фахівці рекомендують забути і ніколи не згадувати. Як швидко забути страшний сон і підняти собі настрій?

  Дуже просто, тож фахівці рекомендують:

  Вище перераховані маніпуляції допоможуть зменшити вплив страшних снів на ваш настрій, проте вони не в силах запобігти їх повторній появі. Тому пошуки причин виникнення цих кошмарів припиняти не варто.

  Пам’ятайте про те, що нічний відпочинок є основою складовою нормальної життєдіяльності людського організму, без нього неможливо повноцінно працювати, веселитися, спілкуватися з сім’єю і друзями.

  Для того щоб нічний відпочинок став більш спокійним і в ньому не були присутні тривожні сновидіння потрібно ретельно до нього підготуватися: провітрити приміщення, прибрати всі зайві предмети, яких не повинно бути в спальні, прийняти теплий душ, почитати хорошу книгу або послухати спокійну музику.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: