Агрус — користь, протипоказання і застосування

Агрус - користь, протипоказання і застосування

Зміст:

Вино, варення, компот, повидло, мармелад, желе, пастила, морозиво, муси, суфле, пудинги, пироги, кисіль, квас, а також супи, запіканки, соуси, каші і начинки для млинців — перелік страв, до складу яких входить ягода. Її консервують, маринують і солять.

Смак агрусу може нагадувати як сливу і виноград, так і малину або персик, але традиційний смак — кисло-солодкий.

Ягоди садового чагарнику можуть бути розміром як з горошинку, так і зі сливу середньої величини, пухнастими або гладкими, білими, рожевими або червоними. До нього просто так не доберешся: ягоди захищені шипами, якими обнизаний гілочки рослини. Практична користь агрусу укладена як в незрілих ягодах, так і в стиглих.

Застосування агрусу

Агрус поєднується з сиром, сиром, вершками, а кисло-солодкі пікантні соуси, які роблять з агрусу, підходять до м’ясних і рибних страв. Корисні властивості агрусу дозволяють використовувати його в якості лікарського засобу.

На батьківщині в Північній Європі агрус з давніх часів вирощувався і використовувався як виноробна культура. Наполягаючи ягоди рослини на листі огіркової трави, отримували вино. Його навіть називають «північний виноград». В Англії вивели найбільш великоплідні сорти, що використовуються для цих же цілей. В наші дні виведено близько 1500 сортів агрусу. Кожен з них придатний для виноробства.

Користь агрусу

У ягоді багато мікро — і макроелементів — фосфору, калію, натрію, магнію і заліза, дубильних речовин, органічних кислот і пектину, каротину, вітамінів А, В, PP, а за вмістом вітаміну С агрус може змагатися хіба що зі смородиною. Найвища калорійність і вміст корисних властивостей агрусу в шкірці. У стиглих ягодах їх більше, ніж в недозрілих.

Корисні властивості агрусу такі, що він має жовчогінну, проносну і сечогінну дію. У поєднанні з медом його рекомендують при недокрів’ї, гіпертонії і ожирінні, шкірних захворюваннях, частих крововиливах, при хворобах зубів і ясен. Він звільняє організм від токсинів, радіонуклідів і солей важких металів, а також зміцнює судини. Користь агрусу ще і в тому, що він знижує холестерин, стимулює клітинний метаболізм, а також надає сил і бадьорості.

Корисні властивості стануть в нагоді і в турботі про жіноче здоров’я. Відвар або свіжі ягоди показані у випадках порушення менструального циклу і при маткових кровотечах. Фруктоза і глюкоза, що міститься в ягодах, засвоюється швидко, тому його можна рекомендувати навіть людям, які сидять на дієті. Але тим не менше, агрус — одна з ягід, що володіють високою калорійністю.

Протипоказання агрусу

Через високий вміст клітковини агрус протипоказаний людям з виразковою хворобою, ентеритом і діабетом. Тут корисні властивості агрусу виявляться шкідливими.

Користь агрусу дозволяє його рекомендувати і дітям, і дорослим, а безліч різних сортів розширить вибір і садівника, і звичайного покупця, дасть простір для фантазії навіть досвідченої господині і принесе користь і задоволення будь-якій людині.

Калорійність на 100 грамів продукту — до 40 ккал.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: