Звіробій — склад, користь і протипоказання

Звіробій - склад, користь і протипоказання

Зміст:

Звіробій — рослина, що володіє корисними властивостями. За старих часів його називали «ліками від 100 хвороб» і застосовували для лікування хвороб.

Трава звіробою містить багато корисних і потрібних для організму речовин, проте до складу входять і токсичні компоненти, які здатні гнітюче діяти на здоров’я. Тварини уникають вживання трави, тому що для них вона отруйна — звідси і пішла назва «звіробій».

Склад звіробою

Вітамінний ряд звіробою представлений вітамінами А, Р, РР і С. Вітамін А корисний для зору, шкіри і волосся. Аскорбінова кислота впливає на основну масу процесів в організмі, тонізує і зміцнює. Користь вітаміну С збільшується в сукупності з іншими вітамінами, що містяться в звіробої.

До складу рослини також входять:

Чим корисний звіробій

За старих часів говорили про те, що звіробій сам знаходить «слабкі» місця в організмі і лікує там, де це більше необхідно. Рослина сприятливо впливає на всі системи організму.

Для травного тракту

Звіробій активізує травлення, покращує секрецію травних соків, має жовчогінні властивості, уповільнює перистальтику кишечника, успішно бореться з паразитами і нормалізує обмін речовин.

Відвар успішно лікує гастрити, виразкові ураження гастродуоденальної області, коліти, діарея, хвороби печінки і жовчного міхура, нирок і сечовивідних шляхів.

Для нервової системи

Звіробій активно сприяє відновленню функцій нервових волокон, заспокоює нерви, знімає напругу і відновлює сили. Його застосовують для полегшення ПМС і при клімаксі у жінок, при лікуванні неврозів, особливо складних, що супроводжуються головним болем і безсонням.

Рослина входить до складу деяких антидепресантів.

Для кровоносної і серцево-судинної системи

Звіробій здатний знімати спазми судин — це нормалізує роботу серця і кровообіг в цілому. Рослина має кровоспинні властивості, застосовується при лікуванні ран і пошкоджень, викликаних хірургічним втручанням.

Звіробій має унікальну властивість знімати запалення слизових оболонок. Це дозволяє застосовувати його при лікуванні органів дихання і стоматологічних проблем, а також при запаленнях жіночої статевої сфери.

Звіробій застосовується при лікуванні захворювань суглобів. Він знімає запалення, зменшує набряки і нормалізує рух суглобів. Зовнішнє застосування дозволяє зміцнити стінки капілярів, прискорити загоєння порізів і саден.

Застосування звіробою

Для полегшення симптоматики при шкірних хворобах і алергії, відвар звіробою додають в ванни.

Настій звіробою

Засіб застосовується при проблемах з шлунково-кишкового тракту, нирками і печінкою. Воно показує результати і в боротьбі із захворюваннями, перерахованими вище. Для приготування настою залийте 1,5 ст. л. трави склянкою окропу. Закрийте, а потім укутайте ємність з настоєм рушником і залиште на 20 хвилин. Застосовуйте 3 рази в день по 1/2 склянки незадовго до їжі.

Відвар звіробою

Відвар підходить для зовнішнього застосування. З його допомогою можна лікувати рани, опіки, дерматити та шкірні захворювання. Його рекомендується використовувати для полоскань рота і горла — при стоматитах, запаленні ясен і ангіні. Щоб приготувати відвар звіробою, в ємності з’єднайте 2 ст. л. трави і 1 склянку окропу, потім помістіть її на водяну баню і прогрівайте 1/4 години. Всередину відвар приймають по 1/2 склянки 3 рази день до прийняття їжі. Він допомагає при кишкових захворюваннях, безсонні, хворобах нирок і печінки, проблеми невралгічного характеру і маткових кровотечах.

Настоянка звіробою

Засіб застосовується для лікування ангіни, тонзиліту, ракових пухлин, хвороб жовчного міхура, кишечника, шлунку, легенів, а також воно показано при депресіях. Для приготування настою 1 частина сушеної трави залийте 5 частинами горілки, закрийте ємність з сумішшю і поставте на тиждень в темне місце. Вживайте по 40 крапель 3 рази на день.

Шкода і протипоказання звіробою

Застосовуючи звіробій необхідно пам’ятати, що в його складі є і отруйні речовини, які у великих кількостях здатні гнітюче діяти на сприйняття — посилюється світлочутливість і сприяють підвищенню артеріального тиску. Щоб уникнути неприємних симптомів завжди дотримуйтеся рекомендованих доз і використовуйте засоби з рослини розумно.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: