Кропива — користь, шкода і склад рослини

Кропива - користь, шкода і склад рослини

«Одна кропива замінює семеро лікарів» — так говорили в давнину. Про цілющі властивості кропиви предки знали не з чуток. Трава була універсальними ліками від багатьох хвороб і продуктом, що збагачує раціон корисними речовинами.

Склад кропиви

Харчова цінність кропиви на 100 гр:

Щедра була природа, підбираючи вітамінно-мінеральний склад трави. Кропива містить вітаміни групи B, C, E, K, картортін і каротиноїди.

У кропиві містяться мікроелементи: барій, сірка, залізо, калій, кальцій, хром, мідь, марганець, алюміній і молібден. Ще до складу кропиви входить гістамін, уртицин, дубильні речовини, фітонциди, хлорофіл, флавоноїди і органічні кислоти.

Вміст вітаміну С в кропиві вдвічі більше, ніж в лимонах і в 10 разів більше, ніж в яблуках. А вміст каротину більше, ніж в щавлі, моркви, обліписі.

Користь кропиви

Кропива має протизапальну і загальнозміцнюючу дію, а також покращує згортання крові. Вона застосовується як кровоспинний засіб при ранах, порізах і виразках.

Кропива використовується як лікарський засіб при недокрів’ї, допомагає усунути темні кола під очима і полегшує перебіг менструації.

Трава застосовується при лікуванні радикуліту, ревматизму, при болях в м’язах, захворюваннях печінки і сечового міхура. Кропива покращує роботу серця, стимулює вуглеводний і білковий обмін. Високий вміст каротиноїдів сприятливо позначається на функціях органів зору.

У складі листя кропиви є органічні кислоти, які зміцнюють організм і піднімають імунітет. Кропива допомагає швидше відновитися організму в післяопераційний період. Вона здатна протистояти радіації і захистити клітини від нестачі кисню.

Відвар можна застосовувати при внутрішніх кровотечах — це сприяє появі еритроцитів.

У кропиві міститься секретин, який здатний привести в норму рівень цукру в крові. При цьому утворюється інсулін, а це корисно людям, які хворіють на цукровий діабет.

Зовнішнє застосування кропиви

Кропива — це засіб проти лупи і для зміцнення волосся. Відвар кропиви використовується навіть при облисінні. Якщо 2 тижні поспіль споліскувати голову відваром, скоротиться випадання волосся.

Кропиву можуть використовувати у вигляді компресів, прикладати до відкритих ран, саден, порізів і виразок.

Шкода і протипоказання кропиви

Потужний кровоспинний ефект — не тільки користь, але і шкоду кропиви, Людям із захворюваннями крові — варикоз, тромбофлебіт і атеросклероз, а так само тим, у кого густа кров, кропиву вживати не можна. Це може спровокувати появу тромбів.

Чи не рекомендовано вживання кропиви вагітним жінкам — це може викликати скорочення матки і привести до передчасних пологів.

Кропиву широко використовують і в кулінарії, додаючи її в супи і салати.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: