Жировики на статевих губах: як позбутися від ліпоми і атероми?

Жировики на статевих губах: як позбутися від ліпоми і атероми?

Багатьом, особливо дамам, знайомий такий дефект, як жировик. Найчастіше жировики локалізуються на шкірних покривах обличчя і кінцівок, рідше вони виникають на інших частинах тіла. Однак ліпоми (медична назва жировиків) можуть утворюватися і в інтимних місцях, а саме — на статевих губах.

Зміст:

 • Що таке ліпоми і атероми?
 • Чи небезпечні білі жировики на великих і малих статевих губах?
 • Чому з’являються жировики на малих і великих статевих губах?
 • Як виглядає жировик на великий або малої статевої губі?
 • Як позбутися від жировик, що з’явилися на статевих губах
 • Як уникнути рецидивів?
 • Що таке ліпоми і атероми?

  Жировики називають різні види новоутворень, які з’являються на шкірних покривах людини. Медики ж називають такі липомами і Атероми. У чому різниця між цими термінами?

  Ліпома — це утворення, яке складається з жирової клітковини і знаходиться саме під шкірою.

  Атерома — це своєрідна доброякісна пухлина, яка виникає з тієї ж причини, що і ліпоми — в результаті закупорки сальних залоз. Так як останні розташовані по всій шкірі людини, то, відповідно, не виключена поява жировиків і на зовнішніх статевих органах.

  Чи небезпечні білі жировики на великих і малих статевих губах?

  Самі по собі такі не представляють будь-якої небезпеки. Зазвичай проблема криється в тому, що жінки вважаються подібні новоутворення неестетичного.

  Якщо такий дефект має маленький розмір і не доставляє занепокоєння, то не варто переживати з приводу його наявності. Однак не можна повністю забувати про нього. Справа в тому, що під дією певних факторів може порушитися цілісність жировика, через що в ранку потрапить інфекція і з’явитися запалення. Як відомо, шкіра на зовнішніх статевих органах дуже тонка і ніжна, до того ж постійно піддається впливу ззовні (тертя об білизна, прокладки), тому ризик травми досить високий.

  Крім того, деякі жінки намагаються самостійно розкрити жировик на статевих губах і видавити її вміст. Цього не можна робити ні в якому разі! Подібні маніпуляції можуть привести до нагноєння, сильному запалення, яке пошириться на тканини і органи, розташовані поблизу.

  Однак існує ще одна причина, чому потрібно постійно стежити за жировиком — своєчасне лікування. Коли такий набуває великі розміри і продовжує збільшуватися, стає болючим при пальпації (промацуванні), необхідно терміново відвідати фахівця, так як існує ризик наявності злоякісної пухлини.

  Чому з’являються жировики на малих і великих статевих губах?

 • Жирна шкіра. Якщо на обличчі шкіра схильна до жирності, то такою вона є і по всьому тілу, навіть в інтимних місцях. Ця особливість супроводжується надмірною виробленням сальними залозами шкірного жиру. В результаті такі частіше закупорюються. На обличчі, наприклад, це проявляється у вигляді прищів, комедонов і т. п.;
 • Надмірне потовиділення — гіпергідроз. Це явище теж може призводить до того, що сальні залози забиваються;
 • Порушення в гормональному балансі. Деякі збої можуть призвести до надмірної активності сальних залоз, в результаті чого шкіра стає жирною;
 • Провокуючим фактором може стати надмірна маса тіла;
 • Роль також відіграє харчування: надмірно вживання в їжу жирного, солодкого і гострого можуть погіршити ситуацію;
 • Шкідливі звички;
 • Забруднена шкіра через брак особистої гігієни, або через неправильне догляду;
 • Застосування невідповідних за типом шкіри коштів по догляду;
 • Порушення обміну речовин на фоні захворювання (пр. Цукровий діабет, гіпотиреоз);
 • Погана екологічна обстановка в районі проживання;
 • Травма сальної залози, наприклад, під час статевого акту або при депіляції.
 • Як виглядає жировик на великий або малої статевої губі?

  Зазвичай ліпома — це невелике ущільнення, схоже на звичайний прищик. Через шкіру може бути видно її вміст — жирові тканини жовтуватого відтінку. Розміри такої значно варіюються, але зазвичай не перевищують кількох міліметрів.

  На дотик жировик досить твердий, але при натисканні на нього больових відчуттів не виникає. Також відсутня почервоніння, набряклість, інші явища запального характеру. Саме тому подібні дефекти найчастіше виявляються випадково, в основному під час водних процедур.

  Як позбутися від жировик, що з’явилися на статевих губах

  Як правило, самостійно така проблема не проходить. Видавлювати їх теж не рекомендується, так як існує ризик занесення інфекції. Засоби для місцевого застосування (креми, мазі, гелі та т. п.) Належного ефекту не надають, так як їх активні компоненти не змусять жирові клітини розсмоктатися. Позбутися від проблеми можна тільки хірургічним шляхом.

  Лікування хірургічним шляхом жировика на статевий губі:

 • Введення під шкіру лікарських препаратів. Такі діють так, що поступово жировик розсмоктується самостійно. Однак ефект настає не відразу, доведеться почекати 2-3 місяці, щоб побачити результат. Варто відзначити, що результат може не задовольнити, наприклад, атерома або ліпома не до кінця розсмокчеться. Останнє, в свою чергу, може привести до рецидиву захворювання і ще більшого розростання дефекту;
 • Розтин і видалення вмісту жировика разом з його капсулою. На розріз накладають саморассасивающіеся шви. Але лікування таким методом теж не гарантує повноцінного лікування, тому що може залишитися деяка частина вмісту. В результаті воно знову може почати розростатися;
 • Великий і запалений жировик видаляють разом з невеликою частиною поруч розташованих здорових тканин, включаючи шкірні. Ця маніпуляція дозволяє звести до мінімуму ризик рецидиву патології. Однак після такої операції залишаються рубці. Сама процедура є досить болючою, тому виконується під анестезією (частіше місцевої);
 • Зараз можна вдатися до ендоскопічного втручання. Подібні маніпуляції в зоні малих і великих статевих губ припускають введення через прокол (а не розріз) ендоскопа і подальше видалення атероми за допомогою всмоктування (як при процедурі ліпосакції) або висічення. В даному випадку відсутня необхідність в накладанні швів, тому що прокол досить маленький. Шрами, відповідно, теж відсутні;
 • Лазерне видалення — одна з інноваційних методик. Видалення дефекту таким методом є малотравматичним, шрамів не залишається. Але лазер доцільно застосовувати при наявності утворень невеликих розмірів.
 • Як уникнути рецидивів?

  Після видалення проблеми потрібно дотримуватися деяких правил. Це дуже важливо, тому що новоутворення може виникнути знову на тому ж місці або ж змінити свою локалізацію. По-перше, потрібно стежити за станом здоров’я, особливо за гормональним фоном. При появі тривожних ознак не варто зволікати з візитом до фахівця. По-друге, потрібно відповідально поставитися до вибору засобів для інтимної гігієни: такі повинні бути якісними.

  По-третє, водні процедури повинні бути регулярними, т. Е. Щоденними. Також варто уникати різких збільшень у вазі. Нижня білизна краще вибирати з натуральних тканин. І, звичайно ж, варто відмовитися від шкідливих звичок, вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися.

  Бережіть себе і своє здоров’я і не займайтеся самолікуванням!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: