Лікування кандидозу у дорослих

Лікування кандидозу у дорослих

Грибок в роті у дорослих активізується набагато рідше, ніж у дітей, проте під впливом певних факторів, пов’язаних зі зниженням імунного статусу, він починає швидко розмножуватися.

Що викликає підвищену активність дріжджового грибка і чим лікувати кандидоз? Звичайно ж, за медичною допомогою для уточнення діагнозу і призначення терапевтичної схеми звертатися необхідно, але потрібно і знати, як не спровокувати у себе неприємне захворювання.

Зміст:

 • Звідки в ротовій порожнині з’являється кандида?
 • Причини кандидозу
 • Симптоми грибкової інфекції
 • Діагностика захворювання
 • Діагностика захворювання
 • Лікування кандидозу у дорослого
 • Народна медицина проти кандиди
 • Звідки в ротовій порожнині з’являється кандида?

  Дріжджоподібні грибки є постійними мешканцями ротової порожнини — умовно-патогенною флорою. Близько 20 різновидів цього виду живуть у роті — в каналах каріозних зубів, на складках мигдалин, на яснах, небі і мовою. Найчастіше в роті зустрічаються мікроорганізми виду Candida — Candida krusei, Candida albicans, Candida pseudotropicalis, Candida tropicalis, Candida albicans, Candida guilliermondi. Спори цих видів ростуть в клітинних сумках і міцелій — кореневу систему — не утворюють.

  Як тільки кислотно-лужний баланс слизової, підтримуваної слиною, порушується, грибки починають посилено розмножуватися. Найчастіше висівається культура Candida albicans.

  У сплячому стані одноклітинні мають круглу форму, але як тільки з’являються сприятливі умови для розмноження, клітини витягуються, починають активно розмножуватися брунькуванням, витісняючи навколишні мікроорганізми. Псевдоміцелій покриває всю слизову ротової порожнини, руйнує навколишні тканини, що викликає дискомфорт і хворобливість.

  Якщо лікування в роті грибка не проводиться вчасно, може початися вторинне інфікування і приєднатися бактеріальна інфекція. Хоча частіше трапляється навпаки — кандида є супутнім захворюванням при зниженні імунного статусу, викликаного гострими або хронічними станами.

  Причини кандидозу

  Прояв активності умовно-патогенних мікроорганізмів викликає не тільки захворювання.

  Дріжджові грибки розвиваються:

  Досить часто інфекція розвивається на тлі лікування основного захворювання — при прийомі антибіотиків або при хіміотерапії кислотно-лужний баланс ротової порожнини порушується.

  Симптоми грибкової інфекції

  Грибок у роті викликає такі симптоми:

  Може з’явитися температура і початися загальна інтоксикація організму.

  Діагностика захворювання

  Виділяються такі типи кандидозу:

  Лікувати грибок у роті необхідно, так як стан погіршується.

  Діагностика захворювання

  Поставити діагноз легко — в більшості випадків клінічна картина досить характерна.

  При появі чорного або зеленого нальоту в роті можуть виявити наявність діагнозу хромогенного грибка — на тлі активності кандиди розвиватися стали і інші умовно-патогенні і патогенні мікроорганізми.

  Для лікування грибка також потрібно уточнити тип кандиди — для цього беруть мазок-зішкріб з ураженої слизової. Обов’язково призначаються аналізи крові — загальний і на рівень цукру. Уточнюються супутні захворювання, чи є в анамнезі цукровий діабет або проблеми з кишечником. Тільки потім призначається терапевтична схема.

  Лікування кандидозу у дорослого

  Лікуванням грибка кандида в роті дорослої займаються стоматолог або пародонтолог. Якщо стан погіршився, і з’явилася загальна інтоксикація організму, до проблеми підключаються інфекціоніст і мікології. У терапевтичну схему входять препарати місцевої та загальної дії — останні підключають при крайній необхідності.

  Найбільш часто призначають «Ністатин», «Клотримазол», «Леворіл». Лікарські форми можуть бути різними — мазі, гелі, спреї, таблетки — в даний час користуються популярністю спеціальні розсмоктуються види таблеток — довготривалої дії — або жувальні.

  Для більш ефективної дії «Ністатин» призначають в комплексі з вітаміном В12. В цьому випадку мазь для обробки ротової порожнини доводиться робити самостійно — порошок «Ністатину» або товчену таблетку змішують з ампулою вітаміну і наносять на слизову.

  У більш складних випадках підключають «Нізорал», «Дифлюкан», «Флуконазол», «Кетоконазол» і «Ітраконазол», протигрибкову карамель — сучасні противомікозні засоби.

  Дітям слизову зазвичай обробляють болезаспокійливими засобами з лідокаїном, так як змусити є дитину, яка страждає кандидозом, досить важко. Дорослі зазвичай розуміють, що харчуватися потрібно за будь-яких обставин, але якщо болі стають нестерпними, то їм теж можна скористатися знеболюючими спреями.

  Як загальнозміцнюючих засобів застосовують вітаміни С, групи В — В2, В6 і В12, нікотинову кислоту, препарати заліза.

  При хронічних формах молочниці грибок лікувати дуже важко — будь-яка зміна імунного статусу або похибка в харчуванні викликають рецидив хвороби. В цьому випадку є сенс зробити щеплення спеціальної вакциною.

  При лікуванні кандидозу необхідно дотримуватися особливий раціон: виключити з денного меню солодощі, алкоголь, продукти з дріжджами, гострі спеції, кислі напої і гостру їжу, що роз’їдає слизову. Перевагу слід віддавати обволакивающим каш, кисломолочним продуктам, пісним м’ясних страв, як тільки гостра симптоматика стихає, обов’язково слід включити в раціон свіжі овочі і фрукти.

  Чим потрібно лікувати грибок у роті у дорослого повинен призначати лікар — в кожному окремому випадку розробляється індивідуальна терапевтична схема.

  Народна медицина проти кандиди

  Тільки народними методами вилікувати грибок у роті досить важко, але при підключенні їх в терапевтичну схему симптоми усуваються швидше.

  Аплікації з обліпихової олії визнані навіть офіційною медициною. Таку ж дію надають лінімент алое і масло шипшини. Зменшити болючість допоможе оливкова або соняшникова олія.

  Ефективно усувають симптоматику полоскання настоями дубової кори, ромашки, шавлії, відвари кропу і багна.

  Сприятливий вплив на стан слизової оболонки ротової порожнини надає морквяний сік — він усуває запалення і вітамінізує.

  Одним з популярних методів лікування кандидозу є медотерапію. Можна змащувати запалені області в роті свіжим медом, полоскати рот настоянкою прополісу.

  Дуже дієвий метод — взяти кульку прополісу, перекочувати від щоки до щоки до повного розчинення. Прополіс має протизапальну і болезаспокійливу дію.

  Займатися лікуванням молочниці в ротовій порожнині потрібно обов’язково. Якщо вона часто з’являється, значить, організм дає сигнал, що у нього не все в порядку.

  Обов’язково потрібно з’ясувати, з чим пов’язане зниження імунітету. Кандидозом страждають 75% ВІЛ інфікованих, і іноді саме молочниця виявляється маркером, що вказує на наявність в крові антитіл.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: