Запалення клітора: причини, симптоми, лікування

Запалення клітора: причини, симптоми, лікування

Запалення клітора і інших зовнішніх статевих органів в медицині називають вульвітов. До зовнішніх статевих органів також відноситься лобок, великі і малі статеві губи, дівоча пліва / її залишки, переддень піхви, дві бартолінові залози, цибулина (венозний сплетіння).

Зміст:

  • Чому виникає запалення клітора у дівчат і жінок?
  • Чи можна від мастурбації клітора і геніталій в цілому отримати запалення
  • Ознаки запалення клітора (вульвита) у дівчат і жінок
  • Діагностика симптомів запалення клітора
  • Диференціальна діагностика у дівчат і жінок
  • Лікування медикаментами запалення клітора
  • Чому виникає запалення клітора у дівчат і жінок?

    Сприяють розвитку захворювання кілька факторів: постійна вологість і теплі умови, в яких перебувають геніталії; велика кількість нервових закінчень, сплетінь судин, ніжні шкірні покриви, складки шкіри.

    Основні причини розвитку вульвітов:

    Чи можна від мастурбації клітора і геніталій в цілому отримати запалення

    Варто відзначити, що цілком можливо спровокувати розвиток захворювання таким методом. Справа в тому, що виникнути воно може і по механічним причин, наприклад, при заняттях верховою їздою, їздою на велосипеді і т. п. Тобто запалення цілком можливо отримати і при мастурбації, особливо якщо вона робилася немитими руками.

    Крім того, медики стверджують, що одним з провокуючих чинників є низький рівень естрогену в організмі. У нормі такий стан спостерігається в дитячому і підлітковому віці, а також після менопаузи.

    Ознаки запалення клітора (вульвита) у дівчат і жінок

    Варто відзначити, що при цукровому діабеті запалення промежини біля клітора в першу чергу проявляється нестерпним свербежем.

    Запалення клітора може бути первинним і вторинним в залежності від причини. Наприклад, жінки репродуктивного віку частіше хворіють вторинними, які виникають на тлі загальних захворювань або патологій статевої системи. У дитячому віці частіше зустрічаються первинні. Це обумовлено схильністю до ексудативному діатезу, гельмінтозів.

    Залежно від клінічного перебігу, вульвіти класифікують на гострі і хронічні. Перші характеризуються яскраво вираженими ознаками. Ознаки хронічного запалення менш помітні, але значно посилюються при рецидив захворювання. У маленьких дітей запалення може ускладнитися утворенням спайок між малими статевими губами (синехії).

    Симптоми хвороби доставляють сильний дискомфорт, особливо свербіж, але не можна розчісувати шкіру, так як можна занести інфекцію. Щоб полегшити прояви запалення до візиту до лікаря, можна прийняти теплу (не гарячу) ванну з відваром ромашки, календули або череди.

    Витирати статеві органи потрібно спереду назад, не розтираючи при цьому шкіру. Утримувати їх потрібно завжди сухими і чистими. Не можна затягувати зі зверненням до лікаря, так як запалення може поширитися на піхву (вагініт) і навіть матку і її придатки.

    Діагностика симптомів запалення клітора

    Лікар вислуховує скарги хворий, розпитує про початок хвороби, патологіях в анамнезі та наявності гострих і хронічних патологій на даний момент, переносимості медикаментозних препаратів.

    Також проводиться огляд зовнішніх статевих органів, може використовуватися ручна лупа; вагінальне і ректальне пальцеве дослідження; паркан мазків для цитологічного аналізу на злоякісні клітини, мікроскопії, бактеріологічного посіву, щоб отримати інформацію про збудника захворювання і його чутливість до антибіотиків.

    Доктор звертає увагу на периферичні лімфатичні вузли. Якщо є необхідність, проводиться кольпоскопія поверхні вульви. Обов’язково призначається аналіз калу на наявність гельмінтів.

    Диференціальна діагностика у дівчат і жінок

    Клінічна картина вульвита має схожі риси з рядом інших патологій, тому лікар обов’язково повинен виключити такі. Наприклад, свербіж може вказувати на педикульоз, коросту, псоріаз, обмежений нейродерміт, себорейний дерматит, склероатрофіческій лишай (крауроз).

    Перераховані вище симптоми можуть вказувати на передраковий стан або безпосередньо сам рак, плазмоцеллюлярний вульвит, який супроводжується появою червоних блискучих бляшок. Якщо причини встановити не вдається, призначається біопсія. До процедури вдаються і в тому випадку, коли лікування за 6 тижнів не дало позитивних результатів.

    Виходячи зі сказаного, можна зробити висновок, що вульвит, хоч і відноситься до візуальних захворювань, іноді досить складно піддається діагностиці, може знадобиться консультація терапевта і дерматовенеролога. При виявленні захворювання, що передається через статевий контакт, роблять діагностичні тести, щоб виявити інші подібні інфекції.

    Лікування медикаментами запалення клітора

    Терапія направлена ​​на усунення причин захворювання, які перераховані вище, і супутніх патологій (пр. Гельмінтоз, гонорея, дифтерія, цукровий діабет). При гострому перебігу вульвита рекомендується постільний режим. В обов’язковому порядку утримуються від статевих актів.

    Терапія підбирається в індивідуальному порядку. Рекомендується до трьох разів на добу підмиватися теплими настоями трав, розчином перманганату калію, диоксидина, мирамистина, борної кислоти (2%), або хлоргексидину. Лікар може призначити місцеве застосування антибактеріальних препаратів (пр. Крем «Макмірор», «Вагіцин») або їх введення в піхву («Гіналгін», «Тержинан», «Полижинакс»).

    Лікування триває до повного усунення симптомів запалення. Терапія може доповнюватися антиоксидантами — вітаміном А для захисту епітелію, а також С і Е.

    Прискорити процес відновлення, особливо при вияви, допоможе масло шипшини або обліпихи, солкосерил. При сильно вираженому свербінні призначаються засоби для місцевого застосування, наприклад, анестезиновая мазь, антигістамінні ліки (супрастин, димедрол, тавегіл).

    Атрофічний вульвит і вагініт, який часто спостерігається у жінок після менопаузи, вимагають прийому гормональних засобів на основі естрогенів, це можуть бути препарати як для місцевого, так і для системного застосування. Специфічні форми запалення вимагають спеціальної терапії.

    Профілактика захворювання передбачає дотримання правил гігієни, як загальної, так і статевих органів зокрема. Крім того, потрібно максимально виключити вплив причин, які провокують захворювання.

    Територія жінок

    Зараз ви знаходитесь тут:

    Можливо, вас зацікавить: