Якими симптомами видає себе запалення яєчників?

Якими симптомами видає себе запалення яєчників?

Аднексітом називають і запалення яєчників, і запалення придатків. Симптоми і наслідки цього захворювання — в принципі — однакові, але анатомічно яєчники і придатки — це різні органи.

Яєчники — залози внутрішньої секреції, які виробляють статеві гормони, розташовані в порожнині малого тазу. У них розвиваються і дозрівають фолікули — жіночі статеві клітини.

Придатки яєчника — зв’язка, яка знаходиться між широкою зв’язкою матки і листками очеревини в латеральному відділі брижі маткової труби, між її кінцем і яєчником.

Органи парні, розташовані по обидва боки від матки.

Маткові труби — це трубчасті освіти, просвіт яких з одного боку повідомляється з порожниною матки, а з іншого з черевною порожниною близько яєчника. Вони складаються з окремих відділів: маткової частини, перешийка, ампули і воронки. З боку воронки вони пріращена до яєчника, і саме туди потрапляє фолікула після дозрівання, щоб просуватися у напрямку до матки.

Ознаки запалення яєчників, фаллопієвих труб і придатків у жінок виражаються однаково, і лікар рідко пояснює, що саме болить. Терапевтична схема для усунення захворювання також аналогічна.

Наслідки аднексита — особливо якщо хронічне запалення не лікується роками — найчастіше безпліддя. 20% жінок, які страждають цим захворюванням, позбавлені щастя виносити дитину.

Зміст:

 • Запалення репродуктивної системи у жінок
 • Симптоми запалення яєчників і придатків, їх стадії
 • Діагностика захворювання
 • Лікування запальних процесів
 • Запалення репродуктивної системи у жінок

  Запалення яєчників або оофорит найчастіше проходить при залученні в процес маткових труб і придатків. Оофорит може бути дво — і одностороннім.

  Причиною захворювання можуть стати:

  Через гнійного процесу маткова труба ущільнюється, подовжується, утворюються спайки, через що маткова труба спаивается з яєчником і рух по ній яйцеклітини стає неможливим.

  При хронічному запаленні патогенні мікроорганізми починають впроваджуватися в навколишнє очеревину, утворюючи спайки і там.

  Симптоми запалення яєчників і придатків, їх стадії

  Залежно від вираженості симптомів запалення яєчників і придатків, розрізняють гостре запалення і хронічну форму.

  При гострій стадії під час пальпації при огляді лікар відчуває збільшення парних органів, зменшення їх рухливості.

  Хворі озвучують скарги:

  Як ознаки гострого процесу відзначають:

  Хронічний запальний процес протікає на тлі періодичного загострення, яке викликається стресом, переохолодженням, статевим актом, появою простудних або інфекційних захворювань.

  Багато в чому залежить лікування запалення яєчників і придатків у жінок від вираженості симптомів.

  При хронічному процесі хворі відзначають:

  Існує ще підгострий оофортіт. Він зустрічається вкрай рідко, при туберкульозі або мікози.

  Дуже багато жінок вважають болючість під час менструації її природним симптомом, і звертаються за медичною допомогою тільки тоді, коли розуміють, що не дивлячись на регулярне статеве життя, вагітність не настає. Хронічний запальний процес діагностується при огляді.

  Діагностика захворювання

  Симптоми запалення саме яєчника або придатка дуже схожі, і окремо оофортіт протікає рідко:

  Адекватне лікування призначається тільки після точного встановлення діагнозу і визначення ураження гінекологічних органів, виявлення супутніх захворювань.

  При наявності інфекцій терапія починається з їх усунення.

  Лікування запальних процесів

  Показанням для гострих запальних процесів є госпіталізація. Ще 15-20 років тому жінок з подібними ознаками лікували в стаціонарі 14-21 день до повного усунення симптомів. В даний час постільний режим вважається необхідним тільки під час гострого процесу при підвищенні температури, подальші терапевтичні заходи хворі повинні виконувати самостійно, іноді без відриву від роботи.

  Обов’язково призначаються антибіотики при запаленні яєчників з урахуванням чутливості до них патогенної флори. Якщо причиною захворювання була венерична інфекція — або кілька, то може бути використаний комплекс антибактеріальних препаратів.

  При гострому запальному процесі антибіотики вводять ін’єкційно, при хронічному — перорально.

  Інтенсивні болі купіруються призначенням знеболюючих засобів.

  У терапевтичну схему вводяться імуностимулятори, ліки антигістамінної дії, вітамінотерапія — часто ін’єкційно, можуть додаватися противірусні засоби.

  Обов’язково застосовуються антимикотические препарати, щоб не допустити виникнення дисбактеріозу кишечника і піхви. Використовують пробіотики загальної дії і місцевого, частіше у вигляді свічок — це зручніше.

  Крім вагінальних свічок роблять ванночки з антисептичними і протизапальними засобами, на стадії загасання гострих симптомів у терапевтичну схему вводиться фізіотерапія.

  Якщо хронічний запальний процес не був викликаний впровадженням патогенних мікроорганізмів, антибіотики для лікування не застосовують.

  Важливою складовою в терапевтичних заходах вважається відновлення нормального менструального циклу — для регуляції гормональних відхилень можуть застосовуватися гормональні препарати.

  Безпліддя починають лікувати тільки після усунення ознак запального процесу.

  При появі характерних симптомів запалення гінекологічних органів багато жінок починають безсистемно пити антибіотики або вдаються до допомоги народної медицини. Це неприпустимо — наслідком переходу запального процесу в хронічний є виникнення передаються статевим шляхом і порушення дітородної функції.

  В цьому випадку повернути можливість завагітніти не завжди виходить навіть за допомогою хірургічного втручання.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: