Як лікувати бронхіальну астму у дітей та дорослих

Як лікувати бронхіальну астму у дітей та дорослих

Дане захворювання є хронічним, тому, як правило, потрібно довічна терапія. Назавжди позбутися від цієї патології, на жаль, неможливо.

Зміст:

 • Як правильно лікувати бронхіальну астму
 • Де можна лікувати бронхіальну астму
 • Як можна лікувати бронхіальну астму народними засобами
 • Як лікувати бронхіальну астму собачим приниркова жиром?
 • Як використовувати собачий жир?
 • Який лікар лікує у дітей і дорослих бронхіальну астму?
 • Як лікувати хронічну холинергическую бронхіальну астму
 • Як правильно лікувати бронхіальну астму у дітей
 • Як правильно лікувати бронхіальну астму

  Терапія грунтується на симптоматичних і базисних медикаментозних препаратах. Перші — бронхолітики і бронходилататори — відновлюють бронхіальну прохідність і знімають бронхоспазм. До таких належать засоби для надання першої допомоги під час нападу.

  Другі — глюкокортикоїдних гормони, кромони, холіноблокірующіе і антілейкотріеновие засоби — пригнічують алергічне запалення в бронхах. Лікувати захворювання такими необхідно тривало час, так як вони не володіють швидкою дією. Вони діють на причину появи симптомів — запалення бронхів. Ці засоби знижують частоту і вираженість нападів. Так як бронхіальну астму відносять до хронічних захворювань, протизапальні препарати потрібно приймати протягом тривалого часу.

  Ефект розвивається поступово, перші результати помітні вже через кілька тижнів.

  Що стосується глюкокортикоїдних гормонів, вони, як і інші медикаменти, мають ряд побічних ефектів (порушення гормонального фону, пригнічення імунітету, надбавка у вазі, проблеми з шлунково-кишкового тракту). Однак сучасна фармакологія почала виробництво нової форми ліків — інгаляційних глюкокортикоїдів — коштів місцевого дії. Вони є високоефективними, добре переносяться, мають мінімум побічних ефектів, можуть застосовуватися навіть для лікування дітей. Регулярне їх застосування призводить до того, що захворювання переходить в більш легку ступінь, при цьому знижується необхідність в прийомі інгаляційних адреностимуляторов — засобів першої допомоги при задуха.

  Крім цього, існують немедикаментозні методи лікування.

  До таких належать:

 • Спеціальні дихальні гімнастики, застосування різних дихальних пристроїв;
 • Рефлексотерапія;
 • Фізичні тренування, які повинен показати інструктор з ЛФК;
 • Кліматотерапія, наприклад, спелеотерапія.
 • Де можна лікувати бронхіальну астму

  По-перше, при гострому перебігу потрібно перебування в умовах стаціонару. Надалі можна відвідувати різні санаторії, де проводяться перераховані вище процедури (пр. Соляні шахти).

  Крім цього, рекомендується відвідувати спеціальні астма-школи, де можна ознайомитися з заходами профілактики нападів, вивчити методики лікувального дихання, основні групи протиастматичних препаратів, Противоалергенні засобами.

  Також в таких кабінетах можуть розробити індивідуальну дієту. Відвідування таких своєрідних шкіл сприятливо впливає на психологічний стан хворого, так як він розуміє, що він такий не один. Астма-школи функціонують на базі багатьох стаціонарів і клінік. Адреса найближчій підкаже пульмонолог, дільничний терапевт або алерголог.

  Як можна лікувати бронхіальну астму народними засобами

 • Імбир. Ці прянощі зменшує запалення дихальних шляхів, розширює судини, попереджає напади, підсилює дію ряду медикаментів проти астми. Необхідно змішати в рівних частинах сік імбиру, граната і мед. Отриману суміш приймають по 2-3 ложки на добу. Також можна пити воду, з розведеною в ній ложкою тертого імбиру. Готують і відвари на його основі, а також вживають в свіжому вигляді;
 • Часник. Цей овоч очищає легені. Рекомендується пити відвар часнику на молоці двічі на добу;
 • Евкаліптова олія. Як і часник, воно має протівозастойное ефектом. Досить крапнути трохи олії на паперовий рушник і покласти на ніч біля хворого. Також з ним проводять інгаляції;
 • Мед. Цей продукт розширює бронхи, сприяє кращому проходженню через них кисню. Народними засобами на основі меду лікується безліч захворювань, крім цього, підвищується імунітет. Рекомендується пити медову воду, розсмоктувати його;
 • Цибуля. Овоч має протизапальний ефект (частково знімає ознаки запалення в бронхах, зменшує звуження їх просвіту), нормалізує дихання і запобігаючи напади. Можна вживати його самостійно або додавати в салати;
 • Лимон. Цитрус має великий запас вітаміну С, якого часто не вистачає астматикам. Аналогічною дією володіє полуниця, чорниця і папайя. Можна вживати його свіжим або готувати лимонну воду з медом;
 • Куркума. Порошок є відмінним профілактичним засобом. Його змішують з медом;
 • Трав’яні збори. На основі таких готують відвари і настої. Наприклад, можна змішувати подорожник, листя мати-й-мачухи, бруньки сосни; подорожник, квіти бузини, триколірної фіалки і росички.
 • Як лікувати бронхіальну астму собачим приниркова жиром?

  Даний засіб широко застосовується для лікування багатьох захворювань дихальної системи, включаючи туберкульоз і пневмонію. Його хімічний склад є унікальним і не має аналогів.

  Цінність цієї речовини полягає в тому, що його біологічно активні елементи руйнують бактерії, знищують паличку Коха.

  Крім цього, в жирі міститься безліч масел, багатих поліненасиченими і мононенасичені жирні кислоти. Також в ньому міститься вітамін А, В і Е. Лікування собачим жиром сприятливо позначається на функціональному стані бронхів, легенів, верхніх дихальних шляхів, тому здавна застосовується при туберкульозі і силікоз легенів, пневмонії, бронхіті, ларинготрахеїт, ларингіті.

  Він надає бактерицидний, імуномодулюючий і загальнозміцнюючий ефект. Корисно комбінувати внутрішнє і зовнішнє застосування, наприклад, при патологіях нижніх дихальних шляхів необхідно робити розтирання жиром грудей і спини.

  Як використовувати собачий жир?

  Перед застосуванням його потрібно розігріти на водяній бані до теплого стану. Як правило, його вживають всередину по 1 ст. л. двічі на добу за годину до трапези. Курс лікування — місяць. При необхідності курс повторюють 2-3 рази на рік.

  Протипоказанням до застосування є загострення жовчнокам’яної хвороби, вагітність, лактація, дитячий вік до 12 років.

  Який лікар лікує у дітей і дорослих бронхіальну астму?

  Подібними захворюваннями, як уже згадувалося вище, займається алерголог. Необхідно вибрати фахівця, якому хворий буде довіряти. Лікує бронхіальну астму і пульмонолог.

  Відвідувати лікаря потрібно в залежності з його рекомендаціями, адже іноді необхідно провести корекцію терапії або провести додаткові дослідження. Іноді лікар рекомендується придбати спеціальний прилад — пікфлоуметра.

  Використовують його за показаннями, інформацію записують в щоденник. Необхідно констатувати дати і час нападів, алерген, їх викликав і показання приладу. Щоденник потрібно брати з собою на прийоми. Це дозволить лікарю краще орієнтуватися в стані хворого.

  Як лікувати хронічну холинергическую бронхіальну астму

  Дана форма патології виникає через підвищеного тонусу блукаючого нерва на тлі порушень обміну холинергического медіатора — ацетилхоліну.

  Симптоматичне лікування в даному випадку передбачає використання бронходилататорів. Бронхорозширюючудію надають антихолінергічні засоби, метилксантини і β2-адреноміметики. Останні, зокрема селективні, стимулюють відповідні рецептори, що локалізуються в бронхах, викликаючи тим самим розширення останніх. Метилксантини розслаблюють бронхи. Антихолінергічні засоби, відповідно, блокують холінергічні рецептори.

  Як правильно лікувати бронхіальну астму у дітей

  Основна група препаратів підтримуючої терапії — топічні стероїди. Вони не викликають системної дії, тому що не потрапляють в кров, тому ризик виникнення побічних ефектів і звикання зводиться практично до нуля. Однак боротися з нападами задухи необхідно зовсім іншими засобами. У даній ситуації потрібні бронхорасширяющие препарати. Досить часто лікарі призначають аерозоль сальбутамол.

  Для зовсім маленьких дітей розроблені спеціальні інгалятори — небулайзери. Крім того, для них застосовуються і спейсери — пристрої, що є своєрідними перехідниками між малюком і небулайзером.

  Ефективне лікування полягає в підтримуючої медикаментозної терапії, уникнення факторів, здатних спровокувати приступ і умінні купірувати напади за допомогою кишенькових інгаляторів.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: