Що робити, якщо сверблять статеві губи?

Що робити, якщо сверблять статеві губи?

Сверблячка в області статевих органів може виникнути як реакція на нову білизну, пральний порошок або засоби гігієни. Підміни і випити антигістамінний засіб — кращий вихід з неприємної ситуації. Але що робити, якщо статеві губи опухли і сверблять вже кілька днів, і дискомфорт тільки посилюється? У причинах патології і способах її лікування давайте розбиратися.

Зміст:

 • Чому виникає свербіж
 • Венеричні інфекції
 • Гінекологічні захворювання
 • Коли лікування не потрібно
 • Як усунути симптом
 • Профілактика проблеми
 • Чому виникає свербіж

  Поява подібних відчуттів навіть при наявності постійного сексуального партнера змушує припускати найгірше — ЗПСШ. Але не панікуйте передчасно.

  Венеричні інфекції

  Неприємним симптомом супроводжуються трихомоніаз, гонорея та генітальний герпес.

  Перші два захворювання також викликають появу рясних виділень гнійного характеру з неприємним запахом, біль і печіння при сечовипусканні не тільки в області запаленої вульви, але в уретрі.

  Герпес приймає хронічну форму і при будь-яких сприятливих для себе факторах — переохолодженні, алергії, впровадженні інфекції в організм — буде про себе нагадувати. Сверблячка на шкірі викликають дрібні папули з серозним вмістом.

  Хламідіоз і уреаплазмоз також передаються як статевим шляхом, так і через побутові предмети. Свербіти геніталії при цих захворюваннях починають після сечовипускання або сексу. Додаткові симптоми — біль у нижній частині живота, що віддають в пах і промежину, збільшена кількість слизових виділень.

  Статевим і побутовим шляхом передаються лобковий педикульоз і короста. Досить використовувати предмети, якими користувався захворює, і доведеться лікуватися від цих неприємних хвороб.

  Пахова еритрема також є контактним захворюванням — вона передається побутовим шляхом. Все починається з дрібних висипань на статевих губах — папул, які сильно сверблять. Потім вони збільшуються, опухають, по краю розрослося запальної ділянки утворюється помітний валик, середина його очищається.

  Гінекологічні захворювання

  Піхву кожної жінки заселено мікроорганізмами, яку ділять на корисну і умовно-патогенну. При зниженні імунного статусу умовно-патогенна флора збільшує активність, починає бурхливо розмножуватися, кислотність середовища піхви знижується, і виникають неприємні стани, що провокують свербіж.

  До них відносяться:

  Під час загострення запальних процесів може підвищуватися температура і порушуватися менструальний цикл.

  Коли лікування не потрібно

  Як усунути симптом

  Неможливо усунути всі проблеми, що викликають свербіж в статевих губах, по одній терапевтичній схемі.

  Поки лікування не призначено, можна починати підмиватися настоями трав, що мають протизапальні та антисептичні властивості, відмовитися на час від туалетного мила. При проведенні терапевтичних заходів слід дотримуватися статевий спокій. Деякі інфекції доводиться лікувати партнерам разом.

  Слід переглянути раціон, на час виключити з нього гостру їжу і страви з дріжджами.

  Допоможе усунути запалення зудить слизової масло обліпихи, м’ятна олія — ​​столова ложка сухої рослинної сировини кип’ятиться з соняшниковою олією.

  Для лікування алергії необхідно виявити алерген, усунути з ним контакт і пропити антигістамінні засоби.

  Від венеричних інфекцій неможливо позбутися, якщо не звернутися до лікаря, щоб отримати необхідні призначення — для знищення всіх патогенних мікроорганізмів один вид антибіотиків не підходить. Чим більше «вузьким» буде дія ліків, тим менше воно вплине на стан всього організму.

  Уреаплазмоз і хламідіоз усунути можливо тільки за певною схемою, яка коригується під час лікування.

  Для лікування бактеріального вагінозу або вагініту теж потрібно відвідати гінеколога, щоб з’ясувати етіологію захворювання. У деяких випадках користуватися засобами місцевої дії не доведеться, достатньо буде відновити кисле середовище піхви препаратами з лакто-і біфідумбактерій, і свербіж зникне.

  Позбутися від лобкові воші неважко — проведіть ретельне депіляцію і обробку спеціальним засобом.

  На лікування корости доведеться витратити від 3 до 7 днів, в залежності від тяжкості симптоматики.

  При цукровому діабеті, пієлонефриті, ендокринних захворюваннях починати лікування потрібно з основного захворювання, попутно займаючись усуненням неприємною симптоматики. Як тільки кількість цукру в крові нормалізується, запальні процеси в нирках зникнуть, а гормональний статус виправиться, свербіж і печіння в області геніталій відчувати не будуть.

  Профілактика проблеми

  Щоб зберегти жіноче здоров’я, необхідно дотримуватися таких правил:

  Будь-яке захворювання простіше попередити, ніж потім займатися тривалим — іноді болючим і витратним — лікуванням.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: