Якщо немає овуляції

Якщо немає овуляції

У багатьох жінок виникає бажання завагітніти і народити дитину у відповідний час. Незапланована вагітність може завдати чимало клопоту майбутнім батькам. Не дивно, що деякі пари починають посилено «працювати» над зачаттям дитини, коли відчувають, що для цієї події настав найсприятливіший момент.

Для запланованого зачаття дуже важливо знати день настання овуляції у жінки.

Під час 2-3 днів овуляції яйцеклітина готова до запліднення і знаходиться в матці або маткових трубах.

За інших сприятливих умовах (здорова сперма батька, нормальна внутрівлагаліщнимі флора у жінки) може успішно наступити вагітність. Природно, що парі доведеться підлаштувати свою сексуальне життя під фази менструального циклу жінки, і для цього буде потрібно самостійно вирахувати дату овуляції від першого дня місячних.

Зміст:

 • Як визначити фазу циклу і дату овуляції
 • Що робити, якщо немає овуляції
 • Як викликати овуляцію ліками
 • Як визначити фазу циклу і дату овуляції

  Після настання статевої зрілості в жіночому організмі циклічно протікають три фази менструального циклу: фолікулярна, овуляторная і лютеиновая. Для успішного настання вагітності під час овуляторной фази фолікул одного з яєчників повинен виділити дозрілу яйцеклітину, яка буде запліднена сперматозоїдом.

  Загальна схема для 28-денного менструального циклу:

 • Дозрівання черговий яйцеклітини у фолікулі — від 1-го дня місячних до 12-14 дня;
 • Овуляція — 1-2 дня, коли яйцеклітина відділяється і здатна до запліднення;
 • Фаза жовтого тіла (лютеиновая) — від овуляції до 1-го дня місячних.
 • Через різної довжини циклу і деяких індивідуальних особливостей організму буває важко вирахувати день настання овуляції за календарем. Більш точно її визначити можна за графіком базальної температури: після місячних потрібно щодня вимірювати температуру в прямій кишці за допомогою ректального термометра і записувати результати.

  Температура буде знижуватися за кілька днів до овуляції, а в день її настання термометр покаже на 0,3-0,5 ° С вище. Це вважається безумовною ознакою овуляції, але зрідка жінкам не вдається отримати більш-менш показовий результат цим методом.

  Також можна використовувати один з тестів у формі смужок, олівців і ін.

  Як зробити тест на овуляцію:

 • На 6-7 день циклу помістити смужку тесту на 5 секунд в невелику кількість зібраної ранкової сечі (або крапнути на тест-олівець);
 • Через 15 секунд подивитися тест — дві смужки означають підвищення лютеїнової гормону в сечі, отже, наступ овуляції;
 • Якщо на тесті одна смужка, то овуляція ще не настала, тест потрібно повторювати вранці і ввечері щодня до результату або до 22-го дня циклу.
 • Щоб тест спрацював вірно, потрібно не менш як 4 годин утримуватися від відвідування туалету і не пити багато рідини — так концентрація гормону в сечі буде достатньою для результату тесту.

  Що робити, якщо немає овуляції

  Іноді визначити день овуляції не виходить: графік базальної температури не дає нічого певного, тест негативний, а в дні, встановлені згідно з схемою менструального циклу, зачаття не відбувається.

  Якщо така картина виникає не перший місяць, то потрібно звернутися за допомогою до лікаря-гінеколога.

  Після бесіди і огляду лікар запропонує здати аналізи на гормони і призначить курс УЗД яєчників — кілька сеансів спостереження за розвитком фолікула. Гінеколог порекомендує, коли зробити УЗД на овуляцію: при 28-денному циклі перше обстеження проводиться на 8-10 день, далі — кожні 2 дні до встановлення дати овуляції або до першого дня менструації.

  Можливі причини відсутності овуляції:

 • Патологія яєчників (кісти, запалення);
 • Нерегулярні місячні;
 • Гормональний збій в організмі;
 • Тривалий прийом ліків;
 • Застосування оральних контрацептивів;
 • Виснаження, недобір ваги, гіповітаміноз, розлад харчування;
 • Перенесені захворювання, операції;
 • Аборти;
 • Стрес, нервове виснаження;
 • Різка зміна клімату.
 • Якщо гінеколог встановив відсутність овуляції, подальші дії можуть бути спрямовані на її стимуляцію за допомогою гормональних препаратів. Призначити конкретні ліки і схему його прийому може тільки лікар — про самолікування гормонами не може бути й язика.

  Перед тим, як задіяти гормональну стимуляцію, пацієнтці доведеться пройти додаткове обстеження: клінічний аналіз сечі і крові, аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом, УЗД підшлункової та щитовидної залоз (беруть участь в утворенні гормонів в жіночому організмі).

  Як викликати овуляцію ліками

  Перед тим як призначити пацієнтці лікування, гінеколог запропонує зробити аналіз сперми її сексуального партнера.

  Дані про якість сперми дуже важливі, адже якщо вагітність не настає через патологію сперматозоїдів, то гормональна стимуляція жінці не потрібна.

  Якщо сперма чоловіка в нормі, жінка може почати лікування препаратом Клостилбегит — саме його найчастіше призначають гінекологи в таких випадках. Це гормональне засіб, яке короткочасно стимулює розвиток яйцеклітини у фолікулі яєчника.

  Після першого курсу препарату ймовірність завагітніти складає 15%, а при повторному лікуванні збільшується ще в три рази.

  Лікуючий лікар організує пацієнтці контроль лікування, розповість, як робити стимуляцію овуляції за схемою. Прийом ліки призначається індивідуально, в певні дні циклу (наприклад, з 5-го по 9-й день від початку місячних).

  Наступний етап лікування — одноразовий укол ХГЧ, який стимулює процес відділення дозрілої яйцеклітини. Через добу зазвичай настає овуляція, і з’являється шанс на успішне зачаття. Лікар також консультує з приводу частоти сексуальних контактів на період стимуляції, зазвичай 4-7 разів на тиждень.

  Одночасно зі стимуляцією проводиться УЗД маткових труб на предмет патології. Непрохідність труб може звести до нуля шанс завагітніти навіть при успішній гормональної стимуляції. У цьому випадку буде потрібно додаткове лікування і повторний курс гормонів.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: