Як позбутися від підвищеного холестерину?

Як позбутися від підвищеного холестерину?

З віком організм людини зношується, внаслідок чого виникають проблеми зі здоров’ям. Однією з проблем, з якою стикаються багато людей починаючи з молодих років, є підвищений холестерин.

Лікування підвищеного холестерину передбачає обов’язкове консультування у лікаря, а також ведення здорового способу життя.

Що таке холестерин

Речовина під назвою холестерин бере участь в обмінних процесах, сприяє утворенню нових клітин, синтезує гормони і вітамін D. У більшій мірі він надходить в організм людини через їжу. Добова доза споживання холестерину людиною не повинна перевищувати 5 ммоль / л.

Інертний холестерин з бета-ліпопротеїдів низької щільності (LDL, ЛПНЩ, ЛПДНЩ) відкладається на стінках судин. Це поганий холестерин. Він призводить до розвитку атеросклерозу, блокуючи судини і утворюючи холестеринові бляшки.

Допомогти в боротьбі з поганим холестерином може його «близький родич» — хороший холестерин. Він складається з альфа-ліпопротеїдів високої щільності (HDL, ЛПВЩ) і бере участь в життєво важливих процесах нашого організму.

При систематичному огляді виявити проблему набагато легше, адже симптоми розпізнати практично неможливо. Причинами підвищеного холестерину в крові часто є шкідливі звички, стрес, неправильне харчування, знижена фізична активність.

У багатьох жінок рівень холестерину підвищується в період виношування дитини. Причини підвищеного холестерину при вагітності пов’язані з прискоренням обмінних і окисних процесів в організмі, посилюється синтез гормонів, а холестерол з більшою інтенсивністю утилізується залозами.

Таким чином, особливих причин для занепокоєння немає, адже після народження дитини організм поступово нормалізує процеси і проблема вирішиться сама собою. Однак якщо при вагітності показник рівня холестерину в крові перевищує норму більш ніж у два рази, необхідно провести додаткове обстеження, щоб запобігти негативним наслідкам.

Лікування

Медикаментозне лікування підвищеного холестерину передбачає прийом препаратів, що нормалізують рівень ліпідів в крові. Крім того, лікар повинен обстежити пацієнта на наявність супутніх захворювань і при виписці рецепту враховувати можливі побічні реакції.

Самостійно можна знизити рівень холестерину за допомогою дієти. Дієта при підвищеному холестерин грунтується на вживанні в їжу продуктів, що містять мінімальну кількість цієї речовини. Тобто виключається вся жирна і смажена їжа, ковбасні вироби, копченості.

Необхідно збільшити норму добового споживання фруктів і овочів. Перед сном обов’язково необхідно випивати склянку кисломолочного продукту. До речі, це правило поширюється на загальний підхід до здорового харчування. Корисні будуть і свіжі овочеві соки: морквяний, огірковий, селеровий, буряковий і т. д.

Продукти, що підвищують холестерин:

Дана дієта зовсім не означає, що потрібно відмовитися від улюблених страв. Просто слід замінити деякі продукти на їх більш корисних «побратимів». Готувати їжу бажано на пару — так зберегтися більшу кількість корисних мікроелементів і вітаміни не зруйнуються під впливом високих температур.

Також непогано буде згадати і про духовці — запечена їжа не менш смачна, ніж смажена, але шкоди при цьому практично не приносить.

Рекомендовані для дієти продукти:

Дотримання дієти при підвищеному холестерин в крові сприяє виведенню з організму шлаків і токсинів, розблокує судини, перешкоджає утворенню атеросклеротичних відкладень.

Крім дієти необхідно скоротити споживання алкоголю, перестати палити, регулярно виконувати фізичні вправи, перешкоджаючи, таким чином, розвитку гіподинамії. Тобто в першу чергу необхідно усунути причини збільшення холестерину в організмі.

Добре допомагає знизити рівень холестерину в крові такий народний засіб: стакан нежирної сметани потрібно змішати з натертим коренем хріну. Цю суміш потрібно приймати під час їжі 4 рази на день.

Дотримуватися рекомендацій, дані в цій статті — нескладно, зате це дозволить уникнути розвитку або загострення багатьох захворювань, пов’язаних з підвищеним вмістом холестерину в крові. Здорове і правильне харчування-це прямий шлях до поліпшення якості життя і довголіття!

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: