Причини болю в лівому боці

Причини болю в лівому боці

Болі в лівому боці — остаточно поширене явище. У цій анатомічної області знаходиться безліч різноманітних тканин і органів. Тому однозначно відповісти на питання «чому болить лівий бік» — не можна.

Зміст:

 • Що ж болить у лівому боці?
 • Хворобливість під час вагітності
 • Захворювання шлунка, що характеризуються больовим синдромом
 • Болить лівий бік відразу під ребрами
 • Болить лівий бік внизу живота
 • Болить лівий бік, але ззаду
 • Що ж болить у лівому боці?

  Неприємні відчуття можуть локалізувати в різних областях, наприклад, відразу під ребрами або ж внизу живота. Залежно від того, де вони знаходяться і який характер мають можна говорити про те, який орган уражений або де розвивається запалення. Зазвичай це: шлунок, підшлункова, печінка і кишечник.

  Не варто виключати і інші органи.

  Наприклад, больові відчуття з лівого боку іноді виникають і по ряду інших причин:

  Хворобливість під час вагітності

  Коли болить лівий бік при вагітності, то не завжди потрібно гостро реагувати.

  Однак відвідати лікаря необхідно в наступних ситуаціях:

  Перераховані вище симптоми свідчать про загрозу викидня. У перші тижні після зачаття дискомфорт може виникнути через збільшення матки в розмірах, адже вона починає тиснути на сусідні органи. Наприклад, болі можуть бути викликані зсунутим маткою кишечником.

  Захворювання шлунка, що характеризуються больовим синдромом

  Гастрит. Характерними симптомами є ниючий біль, нудота, блювота і печія. Найбільш виражені ознаки гастриту під час загострення. При даній патології болить лівий бік, частіше після їжі і під час трапези. Виникає відчуття тиску і тяжкості в шлунку, відрижки.

  Печія свідчить про потрапляння їжі в стравохід. Тут з’являється й ряд загальних розладів: слабкість, дратівливість, порушення серцевого ритму, сонливість і пітливість після їжі, анемія, порушення чутливості кінцівок.

  Виразкова хвороба. Інтенсивність і вираженість симптоматики залежить від тривалості перебігу захворювання. Варто відзначити, що хворобливі відчуття також виникають після їжі, а при аналогічній патології дванадцятипалої кишки — натщесерце.

  Підозра на виразку виникає і в разі наявності печії з відрижками, що мають кислий присмак. У хворих знижується маса тіла, а після трапези з’являється нудота і нерідко блювота. Дуже небезпечною є проривна виразка. В цьому випадку в стінці шлунка виникає отвір. Дана ситуація вимагає негайної госпіталізації.

  Пухлини шлунка. Небезпека цих патологій полягає в тому, що на ранніх стадіях вони ніяк себе не проявляють. Надалі виникають больові відчуття, які мають постійний характер, але ніяк не пов’язані з прийомами їжі.

  Пухлина можна запідозрити ще за кількома симптомами: відсутність апетиту, диспепсичні явища, відраза до м’ясної, втрата ваги, анемія, швидке насичення, відчуття переїдання.

  Найбільш безпечною причиною є запори, які зазвичай виникають через вживання великої кількості їжі.

  Болить лівий бік відразу під ребрами

  Дане явище в цій області може бути викликане: хворобами шлунка, інфаркт, розривом або збільшенням селезінки, діафрагмальної грижею, ураженням серцевого м’яза, плевритом, лівосторонньої пневмонією з локалізацією в нижній частині легкого, ревматичні ураженнями.

  Біль може носити різний характер:

  Болить лівий бік внизу живота

  Дискомфортні явища в цій галузі свідчать про патологіях в кишечнику, позаматкової вагітності, аднекситі, перекруте або розриві кісти яєчника.

  Нерідко захворюванням, що викликає біль, є коліт. Зазвичай йому супроводжують помилкові позиви на дефекацію, здуття живота, проноси. У випадку з виразковим колітом виникають такі явища як: часті рідкі випорожнення або пронос з домішкою крові і гною, підвищення температури, слабкість, втрата апетиту, можливо зниження ваги, порушення водного балансу організму.

  Кишкова непрохідність характеризується болями, що виникають в будь-який час доби. Іншими симптомами є запор, газоутворення, здуття і асиметрія живота, нудота і блювота.

  Заворот кишечника характерний для дітей до року. Виникають ті ж переймоподібні болі, в стільці можливі домішки крові.

  Рак кишечника. Головним симптомом є стійкі запори, які погано піддаються лікуванню. До них додається бурчання і здуття живота, відчуття важкості. На вираженій стадії виникає кишкова непрохідність. У калі присутні домішки крові.

  Аднексит — запалення придатків маткових труб. Однак хворобливість виникає тільки при гострому перебігу захворювання. Супутні симптоми: підвищена температура, озноб, нездужання, пітливість, хворобливість живота при пальпації, головні і м’язові болі.

  Болить лівий бік, але ззаду

  Болі, що локалізуються позаду під ребрами найчастіше є ознаками серцевих захворювань. Цей симптом характерний таких патологій, як стенокардія, аневризма аорти, перикардит і інфаркт міокарда.

  Варто відзначити, що всі перераховані вище захворювання в переважній більшості випадків супроводжуються і іншими симптомами. Наприклад, болю при інфаркті міокарда віддають в лопатку, шию, руку, також спостерігається рясне потовиділення, нудота і задишка, можуть турбувати запаморочення і трапляються переднепритомні стану.

  Болить лівий бік в області попереку зі спини — ознака ураження нирок, найчастіше пієлонефрит.

  Однак при цьому виникають і інші явища:

  При хронічному пієлонефриті болю зі спини особливо виражені в холодні пори року. Крім того, сечовипускання в цьому випадку дуже болючі, так як патологія іноді вражає і сечовий міхур.

  Хворобливі відчуття посилюються після їзди, тривалої ходьби, фізичної активності. Якщо сталася закупорка сечоводу каменем, то в сечі присутня кров, спостерігається нудота і сильна блювота. Інтенсивна і різка хворобливість виникає і при пересуванні каменю до сечоводу.

  При виникненні такого явища необхідно відвідати лікаря. Звернутися можна до таких фахівців, як хірург, гастроентеролог, травматолог, інфекціоніст.

  Жінки можуть відвідати гінеколога. Головне — не ігнорувати симптоми і не відкладати візит до лікаря!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: