Як лікувати вушні пробки?

Як лікувати вушні пробки?

Вушна сірка важлива і корисна для нормального функціонування слуху людини. Вона складається з частинок пилу, шкірного сала і відмерлого епідермісу і виконує захисну функцію — не допускає потрапляння всередину вуха різного роду бактерій і грибків.

Також сірка виводить назовні відмерлі клітини шкіри. Зазвичай вона виходить назовні сама, при ковтальних або жувальних рухах, але іноді через особливого будови вуха, інфекцій або неправильної гігієни, вушна сірка перестає виходити, а навпаки, ущільнюється, і тоді вже говорять про таке явище, як сірчана пробка.

Зміст:

 • Симптоми
 • Лікування сірчаних пробок
 • Профілактика
 • Симптоми

  Буває, що людина живе з сірчаної пробкою і навіть не підозрює про це. Таке відбувається в разі, якщо маса перекриває не весь вушний прохід, а лише його частина. Але варто їй розростися хоча б до сімдесяти відсотків, як з’являються симптоми, які вже не можна ігнорувати.

  А саме:

  Є й додаткові вельми неприємні симптоми сірчаної пробки, які допоможуть самостійно діагностувати її наявність:

  При сильному тиску сірчаної маси на барабанну перетинку також вірогідний розвиток невралгії. А остаточний діагноз вже може поставити ЛОР-лікар, на підставі ваших скарг і огляду вуха.

  Лікування сірчаних пробок

  Видалення хворобливих вушних пробок — це той випадок, коли займатися самолікуванням не варто. Процедура видалення хоч і здається нескладною, але при самостійних маніпуляціях досить імовірний сумний результат у вигляді занесення інфекції в вухо або пошкодження барабанної перетинки.

  Краще довірити цю справу фахівцеві, тим більше що саме витяг сірчаної маси займає не більше хвилини і не несе больових відчуттів.

  В основі процедури медичного видалення сірчаної пробки — промивання. У вушної прохід направляють струмінь води. Зазвичай цього вистачає, і пробка виходить разом з водою.

  Але в деяких випадках такий варіант не дає стовідсоткового ефекту і тоді лікар вдається до другого способу, закопує в вухо пацієнтові підігріті вушні краплі на основі бікарбонату натрію та фіксує їх ватним тампоном протягом 2-3 годин. Потім процедура вимивання повторюється.

  Якщо ви все ж вирішили позбутися від вушних пробок самостійно, то, можливо, вам знадобляться поради, які допоможуть звести до мінімуму вплив на вушний канал.

  Для видалення сірчаних пробок вам знадобиться злегка змочений водою ватний тампон, грілка, наповнена теплою водою або вушні краплі.

  Профілактика

  Як завжди, хворобу легше попередити, ніж лікувати. Якщо ви вже хоч раз стикалися з такою проблемою, як видалення сірчаних пробок, швидше за все, без профілактики хвороба може повторитися.

  Позбутися від такої напасті раз і назавжди допоможе правильна гігієна вуха, під час якої категорично забороняється користуватися ватними паличками. Для того щоб утримувати вуха в чистоті, слід промивати вухо теплою водою, причому тільки його видиму частину.

  Слід берегти вушні канали від попадання в них холодної води. Збираючись в басейн або на море, не забудьте надіти спеціальну шапочку або захистити вуха ватяними тампонами. Якщо ваші вуха схильні до посиленого виділення сірки, то перед поїздкою на море, варто відвідати фахівця і промити вуха від пробок.

  Холодне повітря також стимулює посилене вироблення вушної сірки. Тому уникайте значних температурних перепадів. Що відбувається, наприклад, влітку, коли здійснюється різкий перехід з спеки на вулиці, в квартиру з кондиціонером.

  Якщо ви працюєте на виробництві з підвищеним вмістом пилу в повітрі, використовуйте на роботі беруші або спеціальні навушники.

  Робіть профілактику: хоча б раз на місяць промивайте вуха самостійно або проходите профогляд у ЛОР лікаря.

  Підводячи підсумок, хочеться нагадати, що природа сама подбала про виведення сірки з вуха, тому просто мийте вушка теплою водою і залишайтеся здоровими.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: