Як зупинити гикавку — народні способи

Як зупинити гикавку - народні способи

Зміст:

Ось що може бути неприємніше і незручніше несвоєчасного і несподіваного «залпу» з кишечника? Тільки точно такий же «залп», тільки з протилежного «сторони» організму. Гикавка називається. Так-так, та сама, яку іноді годинами можна вмовляти перейти на Федота, потім на Якова, а звідти, не зволікаючи, на всякого.

Забобонні люди підозрюють, що напад гикавки з ними трапляється щоразу, як тільки комусь спаде на думку всує згадати їх ім’я. Ніби як недобрим словом згадати. І, мовляв, якщо у вигляді перерахування всіх рідних і знайомих вдасться вгадати, хто ж «наслав» неприємність, то гикавка тут же і припиниться.

Але не тут-то було! Це раніше ще можна було пробувати лікувати гикавку таким способом. У доинтернетовскую часи. А зараз, коли в віртуальної реальності у вас може виявитися цілий полк друзів в соціальних мережах, то шансів вгадати, хто ж став причиною вашої гикавки, «лайкнув» фотку або настрочив коммент до статусу, зводяться майже до нуля. Так-то ось…

Однак жарти в сторону. Гикавка — це насправді не смішно. А вельми болісно фізично і морально.

Причини гикавки

Викликають неприємне судорожне «ик» мимовільні спазми діафрагми — тієї самої м’язової «перегородки», яка є кордоном між грудною кліткою і черевною порожниною.

Причин таких спазмів може бути кілька:

Як попередити напад гикавки

Методи попередження так званої епізодичній гикавки досить прості. Пов’язані вони в основному з культурою прийому їжі, а також з профілактикою простудних захворювань:

Що робити, якщо напала гикавка?

Способів зупинити гикавку досить багато. Практично всі вони безпечні. Ну а що стосується ефективності, то одні і ті ж «протиікотний» рецепти працюють по-різному у різних людей. Знайдіть «своє» засіб методом проб — і в будь-який момент легко впораєтеся з приступом гикавки.

 • При перших же спазмах діафрагми зачерпніть з цукорниці повну ложку цукрового піску і пожуйте його — це зупинить напад.
 • Деяким допомагає просто посмоктати часточку лимона або невеликий шматочок харчового льоду.
 • Про затримку дихання в якості прийому проти гикавки знають всі, але деякі цей процес доповнюють ще й стрибками на місці, створюючи додатковий мікростресс для організму — мовляв, клин клином вибивають.
 • Можна спробувати звести за спиною руки, зчепити пальці в замок, нахилитися і випити води з склянки, що стоїть на столі. Цей «цирк на дроті» вдається не всім, тому краще, якщо хто-небудь з співчуваючих напоїть вас.
 • Перебити гикавку можна «чихом», нюхнувши тютюнець або мелений перець. За переказами, навіть Гіппократ не нехтував цим рецептом.
 • «Налякайте» організм, симітіровав спробу блювоти — міцно натисніть двома пальцями на корінь язика. Не перестарайтеся, а то й справді викине все, що було з’їдено.
 • Пара склянок холодного кефіру, випитого дуже дрібними ковтками протягом 30 секунд — хороший засіб від гикавки. Спробуйте, вам, можливо, і однієї склянки буде досить.
 • Щільним паперовим пакетом закрити ніс і рот, і дихати в пакет, поки не відчується брак повітря. Зазвичай допомагає позбутися від гикавки відразу ж.
 • Магічне число сім: глибоко вдихнути повітря, затримати подих, зробити сім швидких ковтків із стакана з холодною водою.
 • При гикавці широко розкрити рот, висунути язик, схопити його пальцями і потягнути-посмикати злегка.
 • У патологічних випадках, коли гикавка не проходить днями, «винні» запальні процеси в дихальних шляхах, пухлини в стравоході, захворювання шлунка. Паралельно, як правило, спостерігаються загрудінні болю, печія і утруднене ковтання. У цих ситуаціях ні про які народні способи лікування гикавки і мови бути не може — негайно до лікаря!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: