Як зупинити гикавку — народні способи
Автор: Валентина Мальгіна
Зміст:
- Причини гикавки
- Як попередити напад гикавки
- Що робити, якщо напала гикавка?
Ось що може бути неприємніше і незручніше несвоєчасного і несподіваного «залпу» з кишечника? Тільки точно такий же «залп», тільки з протилежного «сторони» організму. Гикавка називається. Так-так, та сама, яку іноді годинами можна вмовляти перейти на Федота, потім на Якова, а звідти, не зволікаючи, на всякого.
Забобонні люди підозрюють, що напад гикавки з ними трапляється щоразу, як тільки комусь спаде на думку всує згадати їх ім’я. Ніби як недобрим словом згадати. І, мовляв, якщо у вигляді перерахування всіх рідних і знайомих вдасться вгадати, хто ж «наслав» неприємність, то гикавка тут же і припиниться.
Але не тут-то було! Це раніше ще можна було пробувати лікувати гикавку таким способом. У доинтернетовскую часи. А зараз, коли в віртуальної реальності у вас може виявитися цілий полк друзів в соціальних мережах, то шансів вгадати, хто ж став причиною вашої гикавки, «лайкнув» фотку або настрочив коммент до статусу, зводяться майже до нуля. Так-то ось…
Однак жарти в сторону. Гикавка — це насправді не смішно. А вельми болісно фізично і морально.
Причини гикавки
Викликають неприємне судорожне «ик» мимовільні спазми діафрагми — тієї самої м’язової «перегородки», яка є кордоном між грудною кліткою і черевною порожниною.
Причин таких спазмів може бути кілька:
- Якщо ви їсте квапливо, поглинаючи погано пережовані шматки, то великі шанси «наковтатися» під час такого перекусу повітря. Саме він і стане потім причиною гикавки;
- Переохолодження досить часто стає причиною гикавки, особливо у дітей;
- Нервове потрясіння і пов’язаний з ним стрес також провокують напад гикавки.
Як попередити напад гикавки
Методи попередження так званої епізодичній гикавки досить прості. Пов’язані вони в основному з культурою прийому їжі, а також з профілактикою простудних захворювань:
- Не переїдайте! Розтягнутий шлунок — вірний «союзник» гикавки;
- Їжте, ретельно пережовуючи їжу! Чим менше повітря потрапить в шлунок, тим менше «приводів» у шлунку вивергати його назад, шокуючи оточуючих;
- Не зловживайте газованими напоями! Як ви думаєте, куди подінеться газ з них?.. Ось-ось!
- Пийте воду не кваплячись, маленькими ковтками. До речі, ті, хто п’є напої через соломинку, рідше страждають від гикавки. Зрозуміло, що чай або каву через соломинку ніхто при здоровому глузді цідити не стане. Все, що потрібно, — це не сьорбати їх навпіл з повітрям;
- Алкоголь має властивість викликати гикавку — кому-то і однієї чарки вистачає, щоб зіпсувати собі весь вечір болісними «ікамі»;
- Часті перекуси всухом’ятку обов’язково «винагородять» вас гикавкою;
- Гикавка частенько «пристає» до курців — є у нікотину бридке властивість викликати спазми;
- Уникайте переохолодження.
Що робити, якщо напала гикавка?
Способів зупинити гикавку досить багато. Практично всі вони безпечні. Ну а що стосується ефективності, то одні і ті ж «протиікотний» рецепти працюють по-різному у різних людей. Знайдіть «своє» засіб методом проб — і в будь-який момент легко впораєтеся з приступом гикавки.
У патологічних випадках, коли гикавка не проходить днями, «винні» запальні процеси в дихальних шляхах, пухлини в стравоході, захворювання шлунка. Паралельно, як правило, спостерігаються загрудінні болю, печія і утруднене ковтання. У цих ситуаціях ні про які народні способи лікування гикавки і мови бути не може — негайно до лікаря!
