Поганий запах з рота — причини і засоби для позбавлення

Поганий запах з рота - причини і засоби для позбавлення

Запах з рота — проблема не те щоб делікатна, але з розряду тих, на яку можуть обережно вказати тільки дуже близькі люди. Решта просто віддадуть перевагу триматися на відстані, щоб не піддавати себе зайвий раз «газову атаку» при бесіді з вами. Найприкріше, що самостійно здогадатися про проблему практично неможливо — власний запах з рота ви просто не відчуваєте. Просто в один не найкращий момент виявляєте, що співрозмовник при спілкуванні з вами намагається відсунутися якнайдалі. І неприємно, і ніяково. А головне, важко відразу зрозуміти, що ж саме спровокувало сморід?

Запах з рота може пояснюватися різними причинами. І всі вони, як правило, переборні. Якщо ви підозрюєте, що ваш подих виділяє сумнівний «аромат», то перш ніж кидатися на пошуки кошти від запаху з рота, спробуйте самостійно визначити причину звалилася на вас неприємності.

За типом запаху можна встановити, що ж саме отруює ваше дихання. І не просто підібрати найбільш ефективний засіб для освіження порожнини рота, але і усунути саму причину виникнення смороду.

Для того, щоб самостійно продіагностувати, що за запахи вриваються з вашого рота з кожним словом або видихом, візьміть стерильний бинтовою тампон, прикладіть до рота і подихайте крізь нього пару хвилин. Потім понюхайте бинт — запах на ньому буде практично ідентичний тому, який відчувають від вас ваші співрозмовники.

 • Якщо з рота несе тухлими яйцями, то, скоріше за все, ви зловживаєте Білковою їжею, і травний тракт «задихається» під навантаженням. В цьому випадку для початку влаштуйте собі розвантажувальний день на яблуках і моркві, попередньо зробивши клізму з відваром ромашки для найбільш повного очищення кишечника. Надалі намагайтеся так планувати своє меню, щоб в ньому не було надлишком м’яса. Зрештою, як давним-давно довели доктора, наш організм здатний засвоїти з користю для себе не більше 150 грамів тваринного білка в добу. Для ароматизації дихання в цих випадках використовуйте цільну гвоздику — час від часу жуйте цю пряність між прийомами їжі.
 • Якщо «аромат» має явний Ацетоновий відтінок, то справа серйозна і одними ароматами для освіження порожнини рота не обійтися. Ацетоновий запах попереджає про те, що вам терміново потрібно записатися на прийом до ендокринолога — можливо, рівень цукру в крові у вас підвищений і як би нецукровий діабет вже на підході. До речі, у людей з діагностованим діабетом характерна особливість дихання — запах ацетону. Лікар-ендокринолог при необхідності призначить вам необхідні препарати для нормалізації цукру в крові.
 • Якщо з рота не просто погано пахне, але ще і відчувається на мові Присмак гіркоти, пора перевірити, що там з вашої печінкою. Застійні явища в жовчному міхурі і, як наслідок, погана робота печінки призводять до того, що їжа перетравлюється гірше. У травному тракті починаються процеси бродіння і гниття, і в підсумку дихання стає смердючим.
 • Поганий запах з рота супроводжує любителів Тютюну і алкоголю. Тут і пояснювати не треба, чому.
 • Причиною запаху з рота можуть бути колонії Бактерій, які оселилися на вашій мові. Подивіться в дзеркало і покажіть себе мову — жовтуватий або сірувато-білий наліт на язиці якраз і є ознака цих самих «поселень» мікроорганізмів. Для того, щоб бактерії відчували себе у вас в роті як вдома, потрібно небагато: «забувайте» двічі в день чистити зуби, не користуйтеся зубною ниткою, що не полощіть рот після їжі і не очищайте мову від нальоту.
 • Іноді неприємний запах з рота — наслідок вашої надмірної Балакучості. Це здасться дивним, але слизові при пересиханні починають виділяти аж ніяк не аромат троянд. Якщо вам доводиться дуже багато говорити, в роті виникає відчуття сухості і практично відразу — неприємний запах.
 • Карієс, захворювання ясен, стоматит — ось ще причини, за якими ваш подих стає для оточуючих «отрутою». Позбутися неприємного запаху в цьому випадку неможливо без санації порожнини рота у стоматолога.
 • Захворювання Верхніх дихальних шляхів теж можуть супроводжуватися неприємним запахом з рота.
 • Пристрасть до їжі, присмаченою Часником і цибулею, завжди «обтяжене» поганим запахом з рота, не дивлячись на безперечну користь часнику і цибулі для організму в цілому.
 • Як бачите, причин смердючого дихання трохи, і з усіма з них легко впоратися самостійно або за допомогою лікаря, якщо мова йде про захворювання.

  Серед найбільш поширених народних засобів для позбавлення від неприємного запаху з рота на першому місці стоїть свіжий корінь петрушки. Варто її пожувати, як дихання відчутно свежеет. Таким же дією володіє і свіжий імбир. До речі, і петрушка, і імбир — єдині засоби, які допоможуть надійно замаскувати запах часнику чи цибулі з рота. Гвоздика (пряність) допомагає на якийсь час замаскувати важкий «аромат» після викуреної сигарети. Таку ж дію має і звичайний лавровий лист. Він, до речі, навіть запах винного і горілчаного «перегару» в не особливо важких випадках «забиває». Звичайно, задоволення від пережовування цих прянощів ви отримаєте мало, але потрібного ефекту досягнете точно.

  Якщо неприємний запах з рота викликаний пересиханням слизової, жуйте свіжу цедру лимона. Це викличе рясне слиновиділення і зволожить рот.

  І, звичайно ж, не лінуйтеся ретельно дотримуватися гігієни порожнини рота. Тоді ваше дихання не зачне нічиєї нюху.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: