Як швидко покращити зір домашніми засобами

Як швидко покращити зір домашніми засобами

Зміст:

Переважна кількість інформації ми отримуємо завдяки зору. Решта чотири почуття — дотик, слух, нюх і смак — грають важливу, але все ж по відношенню до зору другорядну роль. З цим можна сперечатися, звичайно, але навряд чи хто стане спростовувати, що у сліпої людини, якби опинився в де-небудь в лісі на самоті, шансів врятуватися куди менше, ніж, наприклад, у глухого.

Дивно, що при цьому ми часто абсолютно безвідповідально ставимося до власного зору. Чи не бережемо очі, годинами просиджуючи за комп’ютером або прогулюючись без темних окулярів під яскравим сонцем. І лише коли гострота зору відчутно падає, ми починаємо бити тривогу.

Уникнути погіршення зору можна, виконуючи спеціальні вправи для очей і вживаючи в їжу корисні для підтримки пильності овочі і фрукти — морква, яблука, чорницю. Але навіть і тоді, коли зір, як кажуть, «впало», ще можна все виправити.

Вправи для поліпшення зору

 • Щоранку, прокинувшись і кинувши погляд на будильник — треба ж упевнитися, що ви вчора «зарядили» його на побудку на 10 хвилин раніше, ніж зазвичай! — знову закрийте очі і «подивіться» по сторонам. Вліво, вправо, вгору, вниз — Не вернуся голову, зрозуміло. Очні яблука під закритими століттями в цей час активно рухаються. Відкрийте очі, подивіться на стелю. А тепер уявіть, що він прозорий, і спробуйте «розглянути» хмари в небі. І знову «поверніться» поглядом до стелі. Повторіть п’ять-вісім разів. Все, ранкова зарядка для очей закінчена.
 • Протягом робочого дня вибрав момент і візьміть в руки будь-який відносно невеликий предмет — наприклад, тюбик з губною помадою, флешку, олівець, зубочистку. Покладіть витягнуту руку на стіл, притримуючи обраний предмет пальцями так, щоб він займав вертикальне положення. Сфокусуйте погляд на «вершині» предмета і, не відриваючи погляду від неї, повільно згинайте руку, наближаючи до кінчика носа. Торкніться предметом носа, і неспішно розігніть руку, все так же старанно тримаючи в полі зору «вершину». Повторіть цю вправу 10-15 разів, потім закрийте очі і порахуйте до тридцяти.
 • Увечері знайдіть час постояти біля вікна. На віконне скло приклейте невелику «мушку» з лейкопластиру. Зробіть крок назад і сфокусуйте увагу на цій мітці. Переведіть погляд за вікно і зосередьтеся на вуличному пейзажі, по черзі розглядаючи дерева, будинки і т. д., розташовані в різному ступені близькості від вашого «пункту спостереження». Періодично повертайтеся поглядом до «мушці» на склі.
 • Водні процедури для поліпшення зору

  Важко сказати, наскільки ефективний метод «загартовування» очей. Але, безумовно, контрастні по температурі примочки підстьобують кровообіг і призводять в тонус м’язи, що керують очним яблуком. А це, в свою чергу, сприяє поліпшенню зору.

  Візьміть пару чашок, в одну налийте гарячу воду, в іншу — холодну (не крижаною!). По черзі накладайте на закриті очі то теплий, то холодний компрес. Використовуйте для цього звичайні ватяні диски. Замість води можна використовувати ромашковий відвар або зелений чай.

  Які продукти покращують зір?

  Абсолютний чемпіон за кількістю речовин, позитивно впливають на стан зору у людини, — чорниця. Ця лісова ягода, багата, крім іншого, вітаміном С, може стати вашим вірним союзником в боротьбі за здорові очі і ясний погляд. Екстракт чорниці входить до складу багатьох ліків, які використовуються при лікуванні офтальмологічних захворювань. Але найкраще чорницю є свіженької, хоча можна і в компотах, пирогах і киселях.

  Не поступаються чорниці по силі цілющого впливу на очі петрушка і селера. Без перебільшення чудодійний коктейль з петрушки, селери і морквяного соку з невеликою добавкою цикорію буквально за пару тижнів допоможе відчутно покращити зір

  Не останнє місце серед «вартою зору» — займає морква і морквяний сік. Помічено: люди, що люблять раз у раз похрумтіти морквиною, значно рідше скаржаться на зниження зору.

  Що потрібно знати, щоб зберегти зір до старості?

  І ще кілька порад для тих, хто хоче до глибокої старості зберегти гострий зір:

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: