Перша допомога при сонячних опіках

Перша допомога при сонячних опіках

Зміст:

Найпоширеніша травма в перші ж літні дні — сонячні опіки. Воно й зрозуміло: за зиму так встигаємо скучити по жаркому сонечку, що на радощах забуваємо про елементарні правила засмаги і не думаємо про наслідки надмірного УФ-опромінення. Так-так, опіки викликає не тепловий вплив сонця, а саме ультрафіолетове випромінювання.

Сонячні опіки частіше проявляються почервонінням і хворобливістю шкіри. Нерідко на обпалених ультрафіолетом ділянках тіла здуваються наповнені рідиною бульбашки. В особливо важких випадках сонячні опіки супроводжуються нудотою, ознобом, набряками, загальною слабкістю і навіть непритомністю.

Що робити, якщо із засмагою ви все-таки перестаралися?

Перше, що слід зробити при сонячному опіку, — це сховатися від сонця. Найкраще в яке-небудь затінене приміщення. І негайно прийміть прохолодну ванну, всипати в неї половину склянки харчової соди.

Другим справою проковтнути таблетку аспірину, якщо опік супроводжується ознобом. А далі вже може скористатися будь-яким доступним народним засобом з перерахованих нижче.

Сметана від сонячних опіків

Перевірений часом засіб першої допомоги при сонячних опіках — сметана. Охолодіть баночку в холодильнику, нанесіть сметану на обпалені ділянки шкіри. Така кисломолочна маска зволожує і заспокоює шкіру. Змивайте підсохнула сметану прохолодною водою.

Як альтернативний варіант — скористайтеся холодної кислим молоком або звичайним кислим на спеці молоком.

Сира картопля від сонячних опіків

Оперативно натріть на дрібній тертці свіжий картопля і наносите «пюре» тонким шаром на постраждалу шкіру. Картопляну масу для протиопікової маски можна змішувати з кислим молоком, кислим молоком або зі сметаною.

Такі маски практично миттєво знімають біль і свербіж, заспокоюють роздратовану сонцем шкіру.

Курячі яйця від сонячних опіків

Експрес-метод для охолодження і заспокоєння обпаленої шкіри: пару сирих яєць розбити в миску, злегка збовтати виделкою і тут же намазувати на місця з опіками.

Перевірені враження: страшенно неприємно спочатку, коли липка і слизька маса виявляється на шкірі, але зате відразу стає легше. Головне, не прогавити моменту і вчасно змити яєчну масу з тіла. Інакше, подсохнув, вона стягне шкіру, що зовсім «не айс» при і без того хворобливі відчуття від опіку.

Холодний чай від сонячних опіків

Шматок тканини змочіть у холодній міцному чаї і накладіть на обпечену сонцем ділянку шкіри. Тканина дуже швидко нагріється від тепла тіла, тому час від часу її потрібно знову змочувати в чаї.

Ідеальний варіант — це коли хтось добрий ллє холодний чай прямо на тканину, не знімаючи її з опіків.

Холодне молоко від сонячних опіків

Марлю змочуйте в холодному молоці і прикладайте, як компрес, до обпаленої шкіри. Занурюйте марлю в молоко щоразу, як тільки вона зігріється від тепла тіла.

Точно такий же холодний компрес можна робити і з кефіру.

Чого не можна робити при сонячних опіках

Категорично не можна:

Не рекомендується:

І нехай у вашій пам’яті міцно відкладеться: сонце не завжди нам «друг» — зловживання «дружбою» з ним може зіпсувати геть не тільки настрій і самопочуття, але і всю відпустку.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: