Як швидко очистити чайник він накипу?

Як швидко очистити чайник він накипу?

Складно собі уявити ранок без весело нуртує й свистячого на плиті чайника! Ранкова кава або чай вже давно став традицією і звичкою, без якої просто неможливо прокинутися і «включитися» в роботу. А для багатьох зайнятих людей чай або кава є практично єдиним «стравою», вживаним на сніданок.

Однак дуже часто приготування смачного, підбадьорливого ароматного напою затьмарюється таким неприємним явищем як накип, яка надає напою жахливий присмак. Як очистити чайник від накипу швидко і безпечно?

Зміст:

 • Що це таке?
 • способи боротьби
 • Як запобігти її появу?
 • Що це таке?

  Для того щоб ефективно боротися з накипом необхідно дізнатися «ворога в обличчя». Накип — це розчинені у водопровідній воді солі кальцію і магнію, які осідають в процесі кип’ятіння на стінках чайника і нагрівальних елементах інших побутових приладів (наприклад, водонагрівачів та пральних машин). Вода, в якій підвищений вміст цих солей, часто називається «жорсткої».

  Сама накип може відрісняться за своїм складом, вона буває:

  На стінках наших чайників осідає саме карбонатная накип. Давно доведеним є той факт, що чим більше шар цих карбонатів, тим більше часу буде потрібно для закипання в ньому води, а отже, тим більше ви витрачаєте газу або електрики.

  способи боротьби

  Як прибрати накип у чайнику? Деякі на це питання дадуть відповідь приблизно так: «купити засіб від накипу в магазині». Так, асортимент там в даний час дійсно досить широкий. Однак більшість господинь вважає за краще використовувати для цих цілей так звані народні методи і засоби.

  Існує безліч способів позбавлення від накипу за допомогою підручних засобів, які давно відомі досвідченим господиням. Одним з найбільш популярних засобів очищення є звичайний столовий оцет.

  Почистити від накипу чайник столовим оцтом дуже просто: для цього його необхідно до половини наповнити водою, додати 0,5 склянки столового оцту і долити ще води, щоб ємність стала повною.

  Після цього воду в чайнику необхідно закип’ятити, дати постояти хвилин десять знову закип’ятити. Повторити процедуру 3-5 разів залежно від ступеня забрудненості. Відмити вапняний наліт за допомогою звичайної губки і ретельно прополоскати чайник водою.

  Ще одним ефективним засобом, що допомагає швидко видалити накип у чайнику, є лимонна кислота. Принцип очищення такої ж, як і з оцтом — 1-2 пакетика лимонної кислоти висипається в чайник і кілька разів доводиться до кипіння. Після цього його потрібно добре промити, щоб виключити потрапляння кислоти в чай ​​або каву.

  Почистити внутрішню поверхню чайника від незначного нальоту допоможе суміш картопляних і яблучних очисток, які необхідно попередньо ретельно промити. Очищення поміщаються в чайник і заливаються водою, після чого кілька разів доводяться до кипіння. Після такої процедури наліт розм’якшується і легко видаляється зі стінок.

  Якщо ж справа доводиться мати з дуже «запущеним випадком», то очищати накип потрібно в кілька етапів. Спочатку необхідно засипати в повний чайник столову ложку соди і кип’ятити на повільному вогні протягом півгодини. Потім потрібно додати у воду столову ложку лимонки і продовжити кип’ятіння. Через півгодини воду потрібно змити і приступати до видалення накипу за допомогою губки.

  Як відмити електричний чайник від накипу? Особливо це питання цікавить працівників офісів, де використання підігріти собі чайку протягом робочого дня можна виключно таким способом. Видалення залишків вапна в електричному чайнику можна проводити всіма перерахованими вище способами, за винятком рецепта з картопляним лушпинням.

  Як запобігти її появу?

  Запобігти виникненню проблеми легше, ніж потім від неї позбавлятися. Освіта накипу можна спробувати попередити, використовуючи для приготування гарячих напоїв бутильовану воду, придбати яку можна в будь-якому супермаркеті.

  Водопровідна вода повинна як мінімум відстоюватися добу перед кип’ятінням. Як варіант можна встановити хороший фільтр на воду або попередньо очищати водопровідну за допомогою різних міні-фільтрів.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: