Чистка килима в домашніх умовах

Чистка килима в домашніх умовах

Килими завжди були ознакою розкоші і багатства господаря будинку. Незважаючи на те що мода на такі вироби давно вже відійшла в минуле, багато людей традиційно ними прикрашають своє житло. Що ж робити, щоб килим завжди мав відмінний вигляд, незалежно від терміну експлуатації?

Зміст:

 • Правила і секрети догляду
 • Вибираємо метод чищення
 • Харчова сода
 • Кухонна сіль
 • Господарське мило
 • Нашатирний спирт
 • Квашена капуста
 • інші способи
 • Правила і секрети догляду

  Чистку килимів в домашніх умовах потрібно здійснювати приблизно раз в тиждень, особливо якщо виріб світлого кольору і має довгий ворс. Проводиться вона за допомогою віника або пилососа, а ось більш глибоке очищення ворсу потрібно робити раз на півроку. Зазвичай чистять їх з виворітного і лицьової сторони, використовуючи для цього пилосос або пружний віник.

  Фахівці спочатку рекомендують чистити виворіт, що при обробці лицьової сторони пил не всмоктувалася в килим ще глибше. Зверніть увагу: щітку пилососа потрібно водити уздовж килимового виробу, а не поперек. Після того як буде повністю прочищений оброблювану ділянку, переходимо до наступної смузі, і так далі, поки не буде почищено всі покриття.

  Частка може бути декількох видів, таких, як:

  При виборі миючого засобу віддавайте перевагу саме тому, яке спрямоване на усунення забруднення на вашому килимі. Якщо ви виявили на килимовому виробі пляма, спочатку добре промокніть його тканиною в напрямку від країв до центру, намагаючись повністю зібрати пролиту рідину.

  Після цього використовуйте метод чистки парою. Такий спосіб дозволяє позбутися від самих важко виводяться плям, таких, як кава, червоне вино. Крім того, ще однією перевагою є швидке усунення будь-яких плям.

  Вибираємо метод чищення

  Видалити плями, пил і бруд з улюбленого килимового покриття можна безліччю коштів, адже їх асортимент сьогодні дуже широкий. Але, перш ніж вдаватися до хімічного чищення, спробуйте скористатися підручними засобами, які можуть бути досить ефективними.

  Досвідчені господині діляться своїми секретами очищення ворсу за допомогою таких доступних засобів:

  Вам слід знати, що перед нанесенням будь-якого з цих коштів, необхідно вивчити структуру ворсу, щоб не пошкодити його. Особливо обережна чистка потрібна в разі, коли килимове покриття світлого кольору.

  Харчова сода

  Харчова сода — відмінний засіб, справляється з багатьма забрудненнями. Воно не тільки видаляє плями, але і повертає килиму спочатку насичений колір і помітно його освіжає. Для здійснення догляду приготуйте такий розчин: 0,5 склянки харчової соди розчиніть в 5 л теплої води.

  Потім розбризкайте його по поверхні виробу, а якщо на ньому є плями, то їм слід приділити більше уваги. Вичікуєте півгодини, щоб за цей час сода увібрала в себе всі забруднення і неприємні запахи. Після закінчення цього часу добре пропилесосьте килимове покриття, щоб на ньому не залишилося соди.

  Кухонна сіль

  Ще одним ефективним способом сухого чищення килимів в домашніх умовах є використання кухонної солі. Попередньо вибиваємо наш виріб на вулиці, якщо це зима, то ще й чистимо снігом. Після цього заносимо його в приміщення і щедро посипаємо дрібною кухонною сіллю. Потім беремо вологу ганчірку і добре втираємо сіль в забруднене ворс.

  Решта крупинки на його поверхні видаляємо за допомогою пилососа або віника. Після таких дій ваш килим буде блищати, як новенький!

  Господарське мило

  Якщо ви як засобу для чищення по догляду за килимовим виробом вибрали господарське мило, то його спочатку потрібно натерти. Після цього стружку потрібно розчинити в теплій воді з розрахунку 1 ложка на літр рідини. У розчин додати ложку скипидару і все добре перемішати.

  Використовуючи жорстку щітку, на ворс нанесіть очищуючий розчин і залиште на кілька хвилин. Пройдіться по всьому ворсу вологою ганчіркою, а потім сухою, в результаті він повинен стати абсолютно сухим. Цей метод дозволить вам видалити жирні плями, не залишивши від них і сліду. Після закінчення процедури при можливості краще винести виріб на вулицю, щоб воно там добре провітрити.

  Нашатирний спирт

  Довгий ворс на килимах можна очистити від забруднень за допомогою нашатирного спирту. Для проведення процедури беремо 3 ложки порошку, 5 л води, ложку нашатирного спирту, і готуємо розчин. У домашніх умовах чистимо килим, використовуючи спирт, в такий спосіб: щіткою наносимо засіб на ворс, потім протираємо вологою ганчіркою, а потім — сухою. Після чищення річ потрібно добре просушити.

  Квашена капуста

  Це, мабуть, самий незвичайний метод, до якого багато господинь відносяться з побоюванням, оскільки вважають, що так можна лише зіпсувати килим. Можете не сумніватися в тому, що це досить ефективний спосіб, що дозволяє повернути виробу новий вид.

  Візьміть квашену капусту, приготовлену без додавання оцту, відіжміть з неї розсіл і розсипте по килиму. Ви відразу побачите дію капусти, адже вона вбере в себе пил і стане брудною. Зберіть використану капусту і знову повторіть процедуру. Виконуйте такі дії до тих пір, поки капуста не перестане міняти свій колір. Після такої чистки пропилесосьте і висушіть килим.

  інші способи

  Ми розглянули найпоширеніші методи чищення килимових покриттів, що використовуються господинями в домашніх умовах, але крім них є й інші способи:

  Вирішивши чистити килим в домашніх умовах без використання спеціальних засобів, будьте гранично обережні, ваші дії можуть привести до зміни кольору, деформації та передчасного зносу вироби. Довіряйте лише тих методів, які вже перевірені на практиці іншими господинями!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: