Як навчитися керувати сновидіннями?
Автор: Валентина Мальгіна
Сон — це одне з найцікавіших і невивчених до кінця явищ. Хтось бачить яскраві кольорові образи, а хтось чорно-білі. Раніше вважалося, що сновидіння — це просто відпочинок мозку. Однак пізніше дослідники з університету Чикаго встановили, що протягом ночі на кілька хвилин сон перетворюється в активний процес.
Чи чули ви коли-небудь, що можна управляти цим процесом? Вам здається, що ця ідея — просто фантастика? Даремно! Виявляється можна навчитися керувати своїми сновидіннями. Як можна керувати своїм сном? Сьогодні ми поговоримо про це.
Зміст:
Контролювати сновидіння корисно
Перебуваючи в такому стані, ми отримуємо масу інформації з нашої підсвідомості. Мозок сортує цю інформацію і запам’ятовує корисне.
Свідомий сон дозволяють нам побувати де завгодно, пережити такі моменти, які ми не можемо пережити в реальному житті. А це безмежні можливості, адже ми можемо відпрацьовувати навик спілкування з іноземцем або закріплювати отримані знання про водіння машини. Уявляєте тепер, як корисно управляти сном.
Чи можна цьому навчитися?
Як можна навчитися управляти сном? Ось інструкція, яка допоможе:
- Як треба заснути, щоб управляти сном? Спочатку треба відчути себе уві сні. Тобто, треба як би прокинутися там, зрозуміти — ви не спите;
- Потім треба навчитися концентруватися на предметах або істот. Як тільки картинка почне розпливатися, треба перевести погляд на інший об’єкт, а потім знову поверніться до початкового предмету. Поступово ви навчитеся фокусувати свій погляд;
- Наступний крок — все запам’ятовувати. Часто людина пам’ятає, що йому щось снилося, але конкретно розповісти не може. Так ось цьому треба вчитися;
- Момент пробудження дуже важливий. Необхідно полежати ще якийсь час, відчути, де ви знаходитесь — дійсність це чи мрії;
- Блокнот. Заведіть собі записну книжку або блокнот, де ви будете записувати все, що пам’ятаєте: події, почуття і емоції;
- Протягом дня згадуйте свої відчуття і порівнюйте їх з реальністю.
Для того, щоб управляти своїми снами, доведеться багато тренуватися. Коли ви навчитеся правильно робити вищевказані вправи, переходите до наступних, більш складним.
Як управляти снами в домашніх умовах
Щоб навчитися дійсно використовувати ті безмежні можливості, про які ми говорили, треба виконувати такі вправи:
- Перед тим, як заснути, налаштуйте себе на певний сюжет: побувати в знайомому місці, наприклад;
- Дуже детально обміркуйте, що ви хочете побачити, кого зустріти, що має бути навколо. Чим точніше ви все продумає, тим легше вам буде;
- Дайте установку — навіщо ви хочете побачити саме ці образи;
- Коли ви відчуєте, що засинаєте, відчуєте себе саме там, а потім повторіть собі установку;
- Після пробудження треба все згадати.
Сон — це дуже загадкове явище. Щоб хто-небудь міг ним керувати, треба потрудитися. Звичайно, з першого разу не вийде. Не варто сумувати, треба пробувати знову і знову.
Коли вправи будуть даватися легко, можна спробувати ще одну техніку. Вона набагато складніша за попередню.
Суть її в тому, щоб змінити за допомогою сили волі, що відбувається там. Тобто, потрібно прокинутися, уявити, що саме ви хочете поміняти і знову заснути. Ви повинні повернутися в ту ж ситуацію і змінити її.
Боремося зі страхами
Навчившись цим прийомам, можна спробувати боротися зі своїми страхами. Не можна тікати від свого страху. Треба зустрітися з ним віч-на-віч. Оглянути його і познайомитися з ним. Спробувати поговорити. А ще краще, якщо ви подружитеся.
Так можна позбутися від своїх фобій:
- Попередньо подумайте, що ви хочете побачити, дайте собі установку;
- Якщо вже стає страшно, відчуйте — це не насправді і вам стане легше;
- Знайдіть свій страх, весь час пам’ятаючи, що це фантазія;
- Сядьте поруч, звикнете, зрозумійте, що ви спите і в будь-який момент можете піти;
- Поговоріть і подивіться, як далі будуть розвиватися події.
Можливо, вам стане смішно, а може бути, ви станете кращими друзями зі своїм страхом. Головне, що ви перестанете чогось боятися, станете вільніше.
Спробуйте навчитися слухати сни
Коли ви прокидаєтеся, то абсолютно не знаєте, про що і навіщо вам було дано ці картинки. Однак все це поверхневий аналіз. Треба бути більш глибоким.
Перш за все, мислите образами. Не намагайтеся втиснути все, що побачили вночі в денні раціональні рамки. Коли ви думаєте про нічні образах, зосередьтеся на внутрішніх відчуттях: де під час спогадів ви відчуваєте тепло, а де холод і дискомфорт.
Під час спогадів можуть спливати зовсім не пов’язані з нічними образами спогади. Насправді, зв’язок тут найбезпосередніший, головне, уважно прислухайтеся до своїх думок. Аналізуйте свої відчуття, образи і думки, під час спогади.
Самого себе важко слухати, але поступово ви навчитеся це робити, і вам буде набагато простіше розуміти, про що ж був ваш сон.
Тепер ви знаєте, чи можна управляти своїм сном і як це зробити. Якщо вас зацікавила ця ідея, спробуйте — можливо, це стане улюбленим вашим заняттям.