Як лікувати хронічний запор?

Як лікувати хронічний запор?

Запором або констіпаціей називають хронічну дисфункцію кишечника, при якій інтервали між дефекації збільшені — досягають від 3 до 5 діб, після спорожнення створюється враження, що кишечник не очистився повністю, стілець настільки щільний, що його вихід супроводжується хворобливими відчуттями, під час процесу дефекації можуть виникати травми слизової прямої кишки.

Також констіпаціей вважаються стану, коли фекалії виходять у вигляді окремих фрагментів — калових каменів — кількість їх на добу менше 100 м Секреторна діяльність кишечника слабшає, посилюються перистальтическая активність і всмоктуваність, при цьому зменшується пропускна здатність.

Зміст:

 • Види і причини закрепів
 • Симптоми запору
 • Групи медичних препаратів для лікування констіпаціі
 • Чи можна лікувати запор народними засобами?
 • Види і причини закрепів

  Виникають хронічні запори у дітей і дорослих, особливо часто на них скаржаться вагітні. Від статевої приналежності частота виникнення даного стану не залежить.

  Запори викликають захворювання кишечника, при затримці продуктів життєдіяльності в організмі погіршується стан шкіри, волосся і нігтів.

  Перед тим як лікувати хронічний запор, необхідно з’ясувати причину стану. Якщо класифікувати фактори, що провокують констіпація, то їх можна розділити на первинні і вторинні. Первинні причини викликаються різними захворюваннями кишечника. Констіпаціі бувають функціональними і органічними.

  До функціональних відносяться такі запори:

  До органічних відносяться запори, викликані поразкою структури кишечника:

  На появу вторинних запорів впливають зовнішні фактори:

  Психогенная причина має великий вплив на виникнення хронічного запору. Особливо часто таке відбувається в дитячому віці.

  Симптоми запору

  Перед тим як починати лікувати запор, слід переконатися, що він дійсно присутній.

  Справжня констіпація діагностується за такими ознаками:

  Для дорослих симптом, який вказує на запор, є час, який доводиться витрачати на даний процес. Для дітей ступінь ураження кишечника характеризується інтервалами між дефекації.

  У кожного типу запорів є свої відмінності.

  Функціональна обструкція — відчуття неповного випорожнення, перешкода при потугах, може знадобитися ручне видалення калових мас, вправлення кишки після дефекації.

  Якщо завдяки переходу на спеціальну дієту при хронічному коліті кишечника з запорами калові маси вдається розм’якшити, всі ці симптоми зберігаються. При атонічних запорах, причинами яких є хронічні захворювання в анамнезі, позиви до дефекації можуть бути відсутніми, незважаючи на почуття переповненості кишечнику, підвищене газоутворення і присутність нудоти.

  Що робити при хронічних закрепах потрібно вирішувати тільки після повного обстеження.

  Єдиний безпечний вид терапії — дієта. Її потрібно дотримуватися при будь-якої етіології захворювання. Якщо прийнято рішення про призначення медичних препаратів, крім пальцевого обстеження прямої кишки необхідно провести колоноскопію, визначити функцію м’язів і тонус прямої кишки, тиск на неї тазового дна, з’ясувати швидкість проходження харчової маси по кишечнику, виключити онкологічні процеси.

  Лікування призначають вже за результатами дослідження, так як деякі медичні засоби можуть погіршити основне захворювання, з-за якого з’явилися запори.

  Групи медичних препаратів для лікування констіпаціі

  Проносні для збільшення обсягу вмісту кишечника, мають властивість утримувати в собі воду, яка розріджує калові маси. До таких лікарських препаратів належать засоби, в яких у великій кількості містяться гідрофільні волокна. Їх добувають з насіння подорожника, висівок, синтезують штучно. Як приклад — «Мукофальк».

  Осмотические проносні — вони, навпаки, уповільнюють всмоктування води, дратують рецептори прямої кишки, зменшують час між дефекації. До цих засобів відносяться: «Форлакс», карловарская сіль і сульфат магнезії.

  Слабо абсорбіруемие препарати олиго — і дисахара. При їх застосуванні пряма кишка заселяється корисними бактеріями, які посилюють перистальтику і збільшують просвіт кишечника, прискорюючи просування калових мас.

  Основне становить препаратів — лактулоза. Доза підбирається кожному хворому індивідуально, залежно від ваги і віку. Величезний плюс даних лікарських засобів — в організмі вони не адсорбуються і побічних ефектів при застосуванні не викликають.

  Проносні, які посилюють моторику і слизеобразование в прямій кишці. До них відносяться «Бисакодил» і всі лікарські засоби, що містять Сенну. Швидкої дії при пероральному застосуванні не роблять — дефекація після прийому відбувається через 8-15 годин. Якщо необхідно домогтися швидкого результату, використовуються свічки. Можливі побічні ефекти — спазми і різі в кишечнику.

  Проносні, розм’якшуються калові маси. Це докузат, рідкий парафін, олії, які як приймають перорально, так і вводять в пряму кишку. Сучасні медичні препарати — прокинетики — діють на кишкову флору і регулюють функції кишечника. До них відносяться «Мотилиум», «Цизаприд». Без призначення лікаря приймати не рекомендується.

  Безконтрольне застосування медичних засобів небажано. Поступово організм звикає до проносних, і дозу доводиться збільшувати. Крім того, кишечник може розледачіли, і в подальшому без застосування препаратів дефекацію провести буде неможливо. При поліпшенні стану потрібно поступово знижувати дозу і постаратися обходитися без допоміжних засобів.

  Крім прийому препаратів, що полегшують спорожнення, необхідно нормалізувати флору кишечника і пролікувати дисбактеріоз. Робити це можна за допомогою пробіотиків і ферментних препаратів.

  Чи можна лікувати запор народними засобами?

  При лікуванні хронічного запору народними засобами захоплюватися не можна — як тільки буде підібрано свої ліки і дефекації нормалізуються, необхідно дози потроху знижувати. Лікування трав’яним сировиною також має свої побічні ефекти.

  Для усунення симптомів запору використовують трав’яні чаї з таких трав:

  Але потрібно сказати, що практично всі рослинна сировина — навіть ромашка і м’ята — мають слабке жовчогінну дію. Допомагають справитися з запорами овочеві соки — з моркви, буряка і картоплі. Буряковий сік необхідно розводити з водою в пропорції 1/3.

  Для усунення запорів вранці на голодний шлунок слід випивати столову ложку будь-якого рослинної олії, а ввечері перед сном склянку теплої води з медом.

  При лікуванні закрепів у вагітних краще використовувати харчові продукти з послаблювальними властивостями: наприклад, буряковий салат з рослинним маслом, сік з червоної горобини, чорнослив, абрикоси.

  Трави сприяють збільшенню перистальтики, а це викликає тонус матки.

  Якщо запори викликані патологією кишечника, пов’язаної з його будовою, народні засоби не допоможуть!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: