Як лікувати стоматит на статевих губах?

Як лікувати стоматит на статевих губах?

Стоматит, що виник в області статевих органів, як правило, викликаний вірусом герпесу. Захворювання проявляється герпетичної лихоманкою або бульбашковим позбавляємо (оральний герпес). Статевий герпес — хворобливе, що повторюється венеричне захворювання, що передається статевим шляхом.

Герпетична лихоманка або бульбашковий лишай зазвичай з’являється на нижній губі, носі, по зовнішньому краю рота. Афтознийстоматит виникає навколо язика і на внутрішній стороні щік. Статевий стоматит проявляється нижче талії, як правило, в області заднього проходу, стегон, лобка. У чоловіків він локалізується ближче до голівки статевого члена.

Ті, хто має посічену крайню плоть, схильні до інфекції більшою мірою. У жінок захворювання розвивається в зоні зовнішніх і внутрішніх статевих губ, може поширюватися на піхву і шийку матки.

Стоматит, що виник на статевих губах: симптоми

Якщо герпес локалізується на шийці матки, то так просто його не виявити. Зробити це може тільки гінеколог за допомогою спеціального огляду, але так як симптоми вперше з’явився захворювання можуть бути стерті, жінки не завжди звертаються до лікаря. Варто зазначити, що у 9 жінок з 10 вперше з’явився статевий герпес, що локалізується на статевих губах, вражає і цервікальний канал, але останнім явище виявляють досить рідко.

Раніше в медицині вважали, що герпетичне ураження шийки матки підвищує ризик розвитку раку, але останні дослідження в даній області не підтвердили цих побоювань.

Перші симптоми, які супроводжують стоматит, виникають через 2-20 днів після зараження.

Клінічна картина включає:

Вірус герпесу може існувати в людському організмі нескінченне час. Так що прояви захворювання можуть бути досить несподіваними, наприклад, патологія дасть про себе знати після емоційного стресу, під час або після лихоманки, тривалого перебування на сонці або перед менструаціями.

Генітальний герпес може зникнути самостійно. Перша його спалах триває приблизно 2 тижні, а наступні рецидиви — 4-5 діб. Повторне захворювання можливо як через кілька тижнів, так і через пару років. Близько чверті людей, які перенесли перший спалах, більше ніколи не хворіють.

Варто відзначити, що існує і така форма захворювання, як менінгеальний герпес — ускладнення початкового захворювання. Виявляється він сильним головним болем і світлобоязню, але не призводить до незворотних наслідків і, як правило, зникає самостійно.

Як потрібно лікувати стоматит на статевих губах

При першій появі виразок в зоні статевих органів необхідно здати аналіз: мазок з ранки. Лабораторне дослідження дозволить виявити збудника захворювання і поставити точний діагноз. Здати аналіз потрібно до того часу, як бульбашка лусне. Якщо діагноз «статевий герпес» підтверджений, потрібно повідомити про нього своєму статевого партнера.

Як правило, поширенню хвороби сприяють відкриті ураження шкірних покривів. Траплялося, що люди заражалися від своїх статевих партнерів без видимих ​​уражень шкіри. Вірус здатний поширюватися і при прихованому перебігу захворювання, який передує стадії, що супроводжується явними ознаками.

Людина, що страждає повторними спалахами хвороби, повинен навчитися визначати її симптоми (пр. Пощипування і свербіж в уражених місцях), щоб уникати будь-яких шкірних контактів в цей період:

Перша поява захворювання може супроводжуватися лихоманкою, набряканням залоз. Симптоми зазвичай спостерігаються протягом 2 тижнів. Хвору людину може переслідувати слабкість, нудота, розпухання геніталій і утворення виразок.

У жінок може спостерігатися біль під час сечовипускання. Після закінчення цього етапу розвитку патології, якщо здати аналіз крові, в ній будуть присутні антитіла до вірусу герпесу. Надалі спалаху недуги будуть проходити менш болісно. Варто зазначити, що початкове захворювання у жінок проявляється слабше, ніж у чоловіків, а може і зовсім себе не видавати.

Лікувати стоматит на статевих органах потрібно тільки після відвідин лікаря, проведення діагностики та постановки діагнозу. Спеціаліст спочатку проведе зовнішній огляд, потім візьме мазки, а також дасть направлення на інші аналізи. Самим інформативним методом є вірусологічне і генодіагностіческое дослідження. На додаток можуть призначити ІФА і РИФ. Крім того, здають стандартні аналізи крові і сечі. Після отримання повної клінічної картини призначається терапія.

Основу лікування становить прийом противірусних і противогерпетических препаратів. До таких належить «Ацикловір», «Пенцикловір», «Валацикловір» і «Фамацікловір». При цьому «Ацикловір» є найпоширенішим засобом.

Тривалість терапії та її ефективність багато в чому залежать від стадії захворювання і ступеня ураження слизової оболонки / шкірних покривів.

Оптимальний варіант — початок прийому медикаментів протягом першої доби з моменту появи симптомів. Крім цього, призначаються препарати для місцевого застосування, які наносять на статеві губи і інші запалені ділянки шкіри. Такі купируют больовий синдром, набряклість, печіння і свербіж в самому вогнищі запалення. Як правило, це спеціальні мазі і гель, що включають в свій склад м’які анальгетики.

Якщо рецидиви захворювання трапляються частіше 6 разів в рік, необхідно профілактичне лікування, яке дозволить знизити їх частоту і ступінь прояву. Препарати призначають індивідуально в кожному випадку, тільки лікар здатний оцінити ефективність того чи іншого засобу для конкретного пацієнта.

Герпес на геніталіях вилікувати до кінця, на жаль, неможливо. Саме з цієї причини хворі люди повинні обережно приймати імуномодулюючі, адаптогени та інші препарати з схожим дією.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: