Неприємні відчуття в інтимній зоні

Неприємні відчуття в інтимній зоні

Сверблячка клітора рідко відчувається без загальної неприємною симптоматики — печіння і хворобливих відчуттів в області статевих губ. Якщо клітор свербить сам по собі, більше ніякого дискомфорту не відчувається — це може бути небезпечним ознакою: початком злоякісних процесів в м’яких тканинах вульви.

В інших випадках, при виникненні свербежу в статевих губах і клітор, слід налаштуватися на лікування БВ або вагініту, викликаного впровадженням хвороботворних мікроорганізмів ззовні або збільшеною активністю умовно-патогенної флори піхви.

Зміст:

 • Причини печії в області статевих органів
 • Неспецифічний вагіноз
 • Атрофічний вульвовагініт
 • Ендокринні порушення
 • Псоріаз
 • Аутоімунні захворювання
 • Гормональні зміни
 • Інфекційне зараження
 • Рак вульви і ерітроплазія Кейра
 • Чим лікувати свербіж клітора?
 • Що можна зробити самостійно?
 • Причини печії в області статевих органів

  Причин, що викликають свербіж в області клітора і статевих губ багато. Цілком невинна з них — порушення правил інтимної гігієни.

  Піхву заселене мікроорганізмами — корисними і умовно-патогенними, вони забезпечують захист від проникнення інфекції і знаходяться в певному балансі, підтримують кисле середовище.

  Якщо ця рівновага порушити, ті чи інші бактерії активізуються, що призводить до виникнення неприємних відчуттів — починається бактеріальний вагіноз.

  Баланс можна збудити недоліком гігієнічним процедур і їх надлишком. Якщо корисна флора вимивається, її місце відразу ж займають умовно-патогенні мікроорганізми гандарелли і грибкова флора — Кандида.

  Симптоми кандидозу — відчуття на статевих губах і клітор свербіння, і поява білого нальоту. При гандареллезе підвищується кількість виділень, які можуть бути прозорими або сіруватими, мати слизову консистенцію. Вони характерно пахнуть несвіжої рибою.

  Дисбактеріоз піхви можна спровокувати навіть неправильним підмиванням — якщо кишкова паличка потрапить у піхву, баланс мікрофлори порушиться.

  Неспецифічний вагіноз

  Викликати дисбактеріоз піхви здатна стресова ситуація. Сильні переживання знижують імунний статус організму, баланс корисної і умовно-патогенної флори порушується. (Це відбувається не тільки в піхву, але і в кишечнику)

  Свербить клітор при алергічної реакції, яку можуть викликати:

  Атрофічний вульвовагініт

  Сверблячка і печіння клітора відчувають жінки, які вступили в період менопаузи. Рівень естрогену знижується, слизова статевих органів висушується, що супроводжується неприємними відчуттями.

  Ендокринні порушення

  При цукровому діабеті або тиреотоксикозі порушується кислотність піхви, що сприяє розмноженню умовно-патогенної грибкової флори Кандида.

  Псоріаз

  Дуже рідко, але діагностуються ураження псоріазом області статевих губ і клітора. Виникнення псоріазних бляшок викликає сильний свербіж, на клітор з’являються струпи і грубі рубці.

  Аутоімунні захворювання

  До запалення слизової клітора і статевих губ призводить аутоімунне захворювання — склероатрофіческій ліхен вульви. Під час нього за рахунок гормональних порушень потовщується слизова статевих органів, і цей процес супроводжується болем і свербінням. Основні фактори, що впливають на виникнення хвороби — спадкова схильність і зниження імунного статусу.

  Гормональні зміни

  Часто на свербіж клітора скаржаться вагітні жінки. Виникає неприємне відчуття по 2 причинам — в зв’язку з гормональними змінами з’являється дисбактеріоз піхви, а через підвищення кровопостачання статевих органів — рясно кровонаповнення слизової, вона стає надмірно чутливою. Будь дискомфорт викликає свербіж.

  У деяких жінок поява свербежу клітора — перша ознака місячних.

  Як тільки вони закінчуються, статеві органи перестають свербіти. Ця індивідуальна реакція на циклічні гормональні зміни, що відбуваються в організмі практично щомісяця, і лікувати їх марно.

  Інфекційне зараження

  Якщо печіння клітора викликане зараженням венеричною інфекцією, то позбутися від нього буде неможливо, поки головна причина не усунена.

  При трихомоніазі, хламідіозі, уреаплазми і гонореї, свербіж викликається рясними гнійними виділеннями, при генітальний герпес він з’являється тому, що дрібні бульбашки — симптоми прояву цієї хвороби — починають лопатися.

  Під час сифілісу твердий шанкр можна виявити на клітор або вульві, і він доставляє дискомфорт. Якщо з’явилися одиночна виразка або опуклість обов’язково потрібно звернутися до лікаря. Первинна симптоматика зникає протягом 2 місяців, але це не означає, що сталося самозцілення.

  Просто хвороба пішла вглиб організму, і буде викликати в ньому серйозні патологічні зміни, що відбиваються практично на всіх органічних системах.

  Рак вульви і ерітроплазія Кейра

  Ці захворювання зустрічаються досить рідко і в більшості випадків вражають жінок старшого віку. Одним із симптомів захворювання є свербіж клітора.

  Дурнопахнущіе виділення з піхви з’являються вже на серйозній стадії захворювань, але зрозуміти, що хвороба вже з’явилася, можна за мазком і за аналізом крові — рівень лейкоцитів підвищений.

  Жінки старшого віку ходять до гінеколога нерегулярно, тому на початковій стадії захворювання виявляються рідко.

  Чим лікувати свербіж клітора?

  Як можна бачити, однозначного ради щодо усунення дискомфорту при палінні клітора, дати неможливо. Занадто багато захворювань і стану викликають цей симптом. Якщо з’явилося неприємне відчуття, необхідно звернеться до гінеколога і — в більшості випадків причину сверблячки виявити вдається після звичайного огляду за результатами аналізу-мазка.

  Коли з першого разу визначити, чому виникає дискомфорт, не вдалося, можуть знадобитися подальші діагностичні заходи — специфічні аналізи і навіть біопсія.

  Лікування неспецифічного бактеріального вагінозу буде більш успішним, якщо крім медичних засобів, підключити до терапевтичних заходів засоби народної медицини. Обмивання і ванночки на основі рослинної сировини протизапальний і антисептичний дії допомагають зупинити запальний процес і відновити цілісність слизової.

  Навіть будучи впевненою в тому, що подразнення слизової клітора було викликано контактом з алергеном, аналіз-мазок здавати необхідно. При дисбактеріозі піхви підвищується ризик вторинного інфікування, і, крім антигістамінних препаратів, можуть знадобитися протизапальні, протигрибкові або антибактеріальні.

  Атрофічний вульвовагініт незворотній, але для полегшення стану можуть призначатися засоби місцевої дії з кортикостероїдами. Запальний процес допоможуть загальмувати засоби з арсеналу народної медицини.

  Лікування ендокринних і гормональних порушень проводиться з використанням специфічних і гормональних засобів. Такий же підхід необхідний для усунення проявів неприємної симптоматики під час аутоімунних захворювань.

  Не можна займатися самолікуванням венеричних інфекцій. Навіть якщо застосовують один антибіотик широкого спектру дії, курс лікування для кожної хвороби різний по тривалості. Для знищення блідої трепонеми — збудника сифілісу — необхідні «свої» ліки. Терапевтична схема вибирається залежно від стадії захворювання.

  Для придушення генітального герпесу використовуються противірусні засоби, місцеве подразнення знімається за допомогою протизапальних гелів і мазей.

  Ерітроплазіі Кейра викликає інфікування вірусом папіломи людини. Для її усунення використовується мазь флуроураціла 5% і променева терапія.

  Для лікування раку вульви хіміотерапія не застосовується — лікування проводиться тільки оперативним методом.

  Залежно від стадії захворювання січуть патологічно змінена область слизової — може захоплюватися анальна зона, і лімфатичні вузли з однієї або двох сторін.

  Що можна зробити самостійно?

  Не можна не визначивши причину, що викликала свербіж клітора, займатися лікуванням. До візиту до гінеколога можна тільки зробити більш регулярними гігієнічні процедури, використовувати протизапальні ванночки з ромашки, шавлії або евкаліпту для зменшення неприємного симптому і випити антигістамінний і седативний засіб на рослинній основі.

  Останній захід — щоб менше хвилюватися при відвідуванні лікаря.

  Сверблячка інтимний зони завжди є індикатором порушень діяльності репродуктивних органів. Чим раніше знайдеться час на візит до лікаря, тим швидше вдасться його усунути, знову відчути себе здоровою і впевненою.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: