Причини появи шишок під шкірою по всьому тілу

Причини появи шишок під шкірою по всьому тілу

Шишки під шкірою можуть виникати по всьому тілу або в певних його частинах спонтанно, наприклад, при запаленні лімфатичних вузлів або інфекційному захворюванні, а також внаслідок ударів. Це можуть бути поодинокі дефекти або ж множинні. Припухлості, ущільнення, шишки найчастіше є результатом інфекцій, пухлин, реакцій організму на травму або пошкодження.

Шишки можуть бути твердими або м’якими залежно від причини їх появи. Шкіра в місці дефекту, як правило, змінює колір, стає почервонілий, запаленої, виразкової. Ущільнення бувають болючими і безболісними.

Зміст:

 • Чим зумовлена ​​поява шишок
 • Шишки по всьому тілу як шкірні кісти
 • Шишки під шкірою через фолікулів
 • Шишка, розташована на нозі під шкірою
 • Шишка, розташована на підборідді під шкірою
 • М’які шишки по всьому тілу
 • Шишка на лобі, що знаходиться під шкірою
 • Шишка, що з’явилася на сідниці під шкірою
 • Чим зумовлена ​​поява шишок

  Існує ряд захворювань, які супроводжуються подібним симптомом.

  До таких належать такі состоний:

 • Угри;
 • Кісти;
 • Фурункули, нариви;
 • Актініческій кератоз;
 • Вузлувата еритема;
 • Ліпома;
 • Укуси комах;
 • Келоїдні рубці;
 • Меланома;
 • Рак шкіри;
 • Власний лишай.
 • Ущільнення можуть з’явитися внаслідок таких патологій:

  Як бачимо, існує досить багато захворювань, що супроводжуються появою різного роду шишок і ущільнень. Тому потрібно звертатися до лікаря за диференціальної діагностикою. Це може бути дерматолог, інфекціоніст, дермато-венеролог або онколог.

  Шишки по всьому тілу як шкірні кісти

  Ці новоутворення є доброякісними. Вони являють собою мішечок, заповнений, гноєм або рідиною. Виникати вони можуть на будь-яких ділянках тіла у вигляді невеликих горошин. Вони можуть з’явитися внаслідок закупорки сальних залоз, навколо сторонніх тіл (пр. Сережки), шкірних інфекцій.

  Ростуть вони повільно і не викликають хворобливості, схожі на гладкий кульку, які може злегка перекочуватися під шкірою. Деякі кісти можуть зникнути самостійно, інші необхідно розрізати і видаляти їх вміст.

  Якщо таке новоутворення запалюється, лікування полягає в ін’єкціях кортизону. При відсутності ефекту або рецидивах вдаються до хірургічного видалення.

  Шишки під шкірою через фолікулів

  Фолікуліт — запалення волосяних фолікулів. Причиною захворювання є інфекція, механічне або хімічний вплив (тертя об одяг, реакція на косметику). Найчастіше шишка виникає на обличчі, стегнах, голові. Часто фолікулітом страждають люди з ожирінням і хворі на цукровий діабет, а також зі слабким імунітетом.

  Фолікуліт вимагає прийому антибіотиків і протигрибкових препаратів. Дефекти потрібно берегти, щоб не допустити їх поширення — обмежити тертя, не голити, тримати в чистоті.

  Шишка, розташована на нозі під шкірою

  Найпоширенішою причиною є дерматофіброма — пухлина доброякісного характеру, що не представляє небезпеки і не потребує екстреному лікуванні. Однак необхідно отримати рекомендації дерматолога.

  При необхідності він може посікти її під місцевою анестезією. Бувають випадки, хоча досить рідко, що дерматофіброма на нозі проходять самостійно.

  Шишка, розташована на підборідді під шкірою

  Ущільнення може виникнути при наявності запального процесу в зубах нижньої щелепи. Крім того, це може бути звичайним вугром. Останні часто виникають у людей з проблемною шкірою. Хворобливі прищі, схожі на шишки, часто виникають на підборідді, щоках, носі, лобі.

  М’які шишки по всьому тілу

  Багато людей страждають від ліпом — жироподібні ущільнень. Що ж собою являють жировики?

  Вони м’які на дотик, мають кордону, злегка переміщаються при пальпації, схожі на горошини і можуть збільшуватися. Їх поява може залишатися непоміченим, тому що вони не супроводжуються неприємними симптомами. Навіть при натисканні на ліпому хворобливі відчуття відсутні. Шишка може виникнути на плечі під шкірою або на будь-який інший частини тіла, де присутня жирова тканина. Єдиний дискомфорт, які може доставити липома — неестетичний зовнішній вигляд.

  Провокуючим фактором є неправильне харчування в поєднанні з малорухливим способом життя і порушеним режимом дня. Моторика шлунково-кишкового тракту знижується, продукти розпаду не видаляються, накопичуються в різних частинах тіла. Шлаки призводять до закупорки сальних залоз.

  Жировики на плечі і на інших частинах тіла не є злоякісними новоутворення, але мінімальний ризик їх мутацій все ж існує. Таке відбувається, коли застарілий внутрішній жировик обростає капсулою, що робить його недоступним для антитіл, створюючи сприятливе середовище для розвитку патогенної флори. Не можна самостійно видавлювати, проколювати, випалювати ліпоми, щоб не занести в них інфекцію.

  Лікар може видалити жировик декількома шляхами: ввести в нього спеціальну речовину, що сприяє розсмоктуванню; хірургічним шляхом; за допомогою лазера.

  Шишка на лобі, що знаходиться під шкірою

  Найчастіше вони з’являються через ударів і ударів. Якщо ж вона виникла спонтанно, розташована ближче до волосистої частини голови, потрібно терміново звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причини її появи.

  Ущільнення на чолі може бути вищезгаданої ліпомою. Якщо нічого не робити, то вона буде ростить і тверднути. Не можна її тиснути і припікати. Необхідно звернутися до лікаря за хірургічним видаленням. З метою профілактики правильно доглядають за шкірою, особливо при проблемній шкірі.

  Якщо шишка — результат удару / удару, присутній синюватий або фіолетовий відтінок шкіри. Потрібно докласти до неї лід, мокру серветку або пляшку з холодною водою. Допоможуть компреси з тертої картоплі або свіжого м’яса. Іноді на ній роблять йодну сіточку.

  Великі ущільнення швидше розсмоктуються при накладенні компресів з бодяги або тертого цибулі з сіллю. Наслідки крововиливи добре усуває гепариновая мазь. У цих же цілях використовують «Лиотон» і «Троксевазин». Можна прикласти до неї лист подорожника або капусти.

  Звичайне ущільнення під шкірою іноді є глибоким гнійників. В такому випадку гній накопичується в нижніх тканинах, зовні проявляється тільки як почервоніння і невелике опухання шкіри. Визначити, що це гнійник, може тільки фахівець.

  Лікування полягає в прийомі антибіотиків, вітамінів, мазей і гелів, які допоможуть гнійник дозріти. Якщо необхідно розкрити гнійник, то це проводить хірург.

  Шишка, що з’явилася на сідниці під шкірою

  В даному випадку новоутворення може бути ліпомою. Про її симптоми і методи видалення писалося вище. Однак це може бути не жирова, а м’язова липома. Вона теж є доброякісною, але виникає в поперечно-смугастих м’язах.

  Зазвичай цей дефект діагностується у людей зрілого та похилого віку. Вона здатна збільшуватися в розмірах, але не доставляє дискомфорту.

  Діагностують її за допомогою УЗД і рентгенографії. Лікування полягає в висічення патологічних тканин.

  Не виключено, що ущільнення на сідниці є вузлуватої еритемою — запаленням шкіри і жирової тканини. Визначити її можна по наявності ущільнень у формі вузликів. Еритема здатна досягати значних розмірів.

  Лікування залежить від того, є вона самостійним захворюванням або наслідком іншого.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: