Віник оберіг — захистіть себе і залучіть удачу

Віник оберіг - захистіть себе і залучіть удачу

Віник оберіг був дуже популярний у древніх слов’ян. Вважалося, що він захищає будинок від впливу нечистої сили і уособлює багатство, достаток і фортеця сімейних уз.

Зміст:

Віник-оберіг у різних народів світу

Віники, які виконували роль оберегів і займали особливе місце, зустрічаються в культурах багатьох народів. Але у слов’ян віник мав найбільше значення. Вони вірили в існування будинкового, який захищав будинок від будь-якого зла, попереджав родину про зміни і неприємності і навіть міг допомагати вести побут. Він любить спати у запічку і в інших теплих і темних місцях, але іноді відпочиває і на вінику. З поваги до домовому наші предки завжди тримали віники в чистоті. Їх змінювали приблизно щороку, не допускаючи наявності зношеного і непридатного віника. Тоді робилися віники виключно вручну, з натуральних матеріалів.

Віники вішали як в будинку, так і зовні нього для захисту від злих сил і висловлювання свого поваги домовому. Цими віниками ніколи не користувалися за призначенням, вони служили тільки в якості оберегів. Поступово з’явилися і більш декоративні версії, які дійшли до наших днів. Зараз вже ніхто не вішає звичайні віники на стіни, замість них роблять або купують невеликі, приємні на вигляд обереги для дому у вигляді цього предмета для прибирання.

Як вже написано на самому початку цієї статті, віники шанували не тільки слов’яни. Наприклад, в Китаї була відома богиня мітли, яка відповідала за хорошу погоду. Навіть зараз китайці вивішують віники на вулицю, коли хочуть, щоб дощ припинився. В Англії та деяких країнах Європи віник наділяють здатність проганяти з дому все хороше, якщо користуватися ним для прибирання в темний час доби. Ацтеки шанували богиню мітли, яка вимітала все гріхи і пороки.

Оберіг-віник — купувати або робити самостійно

Вважається, що куплений оберіг не працюватиме і є тільки красивим сувеніром. Він може прикрасити ваш будинок і порадувати будинкового, як і будь-яка гарна річ. Але те, що зроблено на продаж, за своєю енергетикою матиме великі відмінності від речей, які ви зробите самі для свого будинку або в подарунок близькій людині.

Зробити своїми руками оберіг у вигляді віника не так вже й складно. Ви можете навчитися цьому з цієї статті. Під час створення будь-якого магічного предмета він вбирає частину вас, вашу енергію. Вам буде набагато простіше подружитися з таким амулетом.

Крім цього, роблячи оберіг самостійно, ви можете бути впевнені в тому, що на ньому немає ніякого негативу. Адже неможливо знати, що містить в собі річ, виставлена ​​на продаж, чиї руки її чіпали і з якими цілями.

Значення символів для віника-оберега

Кожен знає, що оберіг у вигляді цього предмета для прибирання зазвичай прикрашають фігурками, зерном, квітами і подібними елементами. Але це не тільки прикраси, насправді кожен предмет, розміщений на вашому вінику-оберіг, має своє значення. Перед тим, як робити його або купувати, вивчіть значення того, що на ньому знаходиться. Компонентів на вінику зазвичай дванадцять, але це правило не завжди дотримується.

Будинок — міцна і дружна сім’я, достаток, взаєморозуміння, поліпшення відносин між домочадцями. Його зазвичай роблять плоским і не надто великим. Як матеріал добре підходить солоне тісто, яке після застигання або запікання розфарбовується гуашшю, або полімерна глина.

Мішечок — достаток і заклик багатства. Його роблять з мішковини і набивають дрібними монетами, або крупою, або сухими рослинами з позитивним значенням. Наприклад, добре підійде м’ята, кориця і навіть зерна кави. Якщо вибрати трави в якості наповнювача, це зробить ваш оберіг ще і ароматичним.

Постоли — затишок і комфорт, приємна атмосфера рідного дому. Зазвичай представляють собою сильно зменшені копії справжніх личаків і плетуться з натуральних матеріалів.

Рушник — щастя.

Колоски, зерна і квасоля — міцне здоров’я, гарне матеріальне становище, достаток, фізична сила. Крупи захищають злагода і мир в сім’ї, горох символізує дружбу і взаєморозуміння.

Монети — достаток, успіх в справах, захист від жебрацької долі.

Часник — захист від негативної енергії, привороту, нечистої сили. Зазвичай беруть зубок або невеликі головки.

Сухий стручок перцю — чоловіча енергія, потенція, сила і здоров’я. Захищає від нечистої сили і злого чаклунства.

Ягоди шипшини — жіноча енергія і краса, залучення любові. Ягоди в цілому символізують урожай і родючість.

Соняшникове і гарбузове насіння — здоров’я і захист дітей.

Зерна або невеликі качани кукурудзи — продовження роду, захист дітей і онуків, допомогти в зачатті дитини і полегшення пологів.

Лавр — успіх у справах і добра слава.

Горіхи — збереження молодості, хороший урожай, родючість, зачаття і благополучні пологи. Символізує здоров’я і добре самопочуття всіх членів сім’ї.

Кренделі, бублики — благополуччя, гостинність, хороші друзі і сусіди, захист від ворогів. Символізує також фортеця сімейних уз. Можна взяти невеликі хлібобулочні вироби і висушити, а можна ліпити з солоного тіста або полімерної глини.

З деяких декоративних елементів нескладно викласти квіти, орнаменти і навіть обережні символи, які зроблять оберіг з віника ще більш ефективним, посилять його захисні властивості або додадуть інших якостей.

Як правильно вішати віник-оберіг

Ручкою вниз віник-оберіг треба вішати тільки поза домом. Наприклад, на вхідних дверях або на одній зі стін будинку. Це підходить тільки тим, хто живе в приватному будинку. Інакше оберіг буде тільки зайвий раз привертати непотрібну увагу сторонніх людей. Основна його функція, яку він виконує поза приміщенням — це захист від злих людей і нечистої сили.

Всередині будинку віник вішають тільки ручкою вгору. Якщо він буде розміщений на вхідних дверях з внутрішньої її сторони, тобто, в квартирі, він буде вимітати з вашого житла і життя всіх членів сім’ї поганий настрій і будь-яку негативну енергію. Навпроти вхідних дверей він перегороджує шлях в ваш будинок гостям, які прийшли з поганими намірами, і будь-яким злим силам.

Крім передпокої, іноді обереги такого роду вішають і на кухні. У цій кімнаті його розташування щодо двері не грає значення. Як правило, так розміщують тільки ті віники, функція яких — залучення багатства, нових друзів, любові та інших позитивних чинників.

Віник-оберіг своїми руками

Зробити такий амулет можна не тільки для себе і своєї сім’ї, а й для вашого друга або родича. Якщо ви визначилися з місцем, яке він займе у вашій квартирі, і декором, яким ви його прикрасите для більшого залучає і захисного ефекту, можете приступати до виготовлення віника-оберега своїми руками.

Для заготівлі потрібна малярська кисть або мочало. Якщо у вас кисть, видаліть дріт і ретельно промийте вашу заготовку. Якщо у вас є можливість робити оберіг з більш натуральних матеріалів, ви можете спробувати, але вони можуть обсипатися з часом.

Заготівлю ділять на дві або більше частин, що залежить від товщини кистей. Верхня частина зв’язується так, щоб вийшли пучки в формі віників. Це робиться дротом, краще жорсткої, за допомогою плоскогубців. В результаті у вас вийде не дуже красивий і стислий віник. Йому потрібно надати відповідну форму.

Для цього його просочують ПВА і залишають під пресом на ніч. Після цього оберіг матиме форму віяла. Потім декоративною стрічкою обмотують дріт і оформляють край віника. Тепер можна приступати до декору і покриттю оберега лаком, щоб всі його елементи добре трималися.

В цілому, оберіг у вигляді віника — це не тільки відмінний захист житла і залучення потрібної вам енергії, але ще і цікавий спосіб зайняти своє час або навчити дитину рукоділлю.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: