Сухе молоко — користь, шкода і склад сухого молока

Сухе молоко - користь, шкода і склад сухого молока

Зміст:

Коров’яче молоко є одним з перших продуктів, з яким знаходить спільну мову дитина, яка з’явилася на світ. Воно входить до споживчого кошика і використовується не тільки в чистому вигляді, але і для приготування різних страв. Тому не випадково людство шукало способи продовжити термін його зберігання і в результаті з’явилося сухе молоко — аналог рідкого продукту. У чому полягає його користь і шкода для здоров’я людини?

Склад сухого молока

Якщо ми говоримо про натуральному сухому продукті, отриманому зі свіжого коров’ячого молока, то він практично нічим не буде від нього відрізнятися. Звичайно, спосіб видобутку деяким чином змінює його склад, але вважати його якимось хімічним аналогом, здатним завдати шкоди здоров’ю не варто.

Сухе молоко: виробництво цього продукту передбачає згущення вмісту коров’ячого вим’я, а потім його випарювання. Чим вище температура буде встановлена ​​при останній процедурі, тим менше в кінцевому продукті буде вітамінів і поживних речовин. Однак, повністю їх знищити неможливо, якась частина обов’язково збережеться.

Які цінні для організму компоненти включає сухе молоко? Склад цього продукту збагачений білками, амінокислотами і вітамінами, серед яких можна відзначити А, D, Е, РР і групи В.

Що стосується мінеральних складових, то вплив високих температур ніяк не може вплинути на їх чисельність, тому вони містяться тут в повному складі, в тому числі кальцій, калій, фосфор, магній, натрій, хлор, сірка та інші. Незбиране сухе молоко володіє калорійністю в 549,3 Ккал, а знежирене в 373 Ккал. Сухий аналог містить в собі набагато менше компонентів, які здатні викликати алергію і провокувати розлад травлення.

Корисні властивості сухого молока

Власне, користь сухого молока не підлягає сумніву: воно має ті ж якості, що і рідке. В першу чергу його цінність полягає в здатності зміцнювати кістки і зуби. Воно є відмінною профілактикою остеопорозу.

Молоко нерідко застосовують для боротьби з вірусними легеневими інфекціями, так як необхідні для цього імуноглобуліни утворюються саме з білкової їжі.

Молоко відмінно заспокоює і бореться з безсонням завдяки присутності в ньому фенілаланіновой і ТРИПТОФАНОВИХ амінокислот. Воно усуває мігрень і головні болі.

Спортсмени використовують сухе молоко для маси, нарощування м’язів, вживаючи спеціальні суміші на його основі, а молоді матусі, які з яких-небудь причин не можуть годувати малюка грудьми, купують дитячі молочні суміші, в яких знову міститься сухе молоко.

Не всі страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту мають можливість пити свіже молоко, зате сухе засвоюється організмом краще, регулює кислотність шлунка, усуваючи біль, печію і нормалізуючи роботу кишечника.

Знежирений продукт допомагає боротися із зайвими кілограмами, а ще його нерідко включають до складу масок, цілющих ванн і інших засобів для краси шкіри, волосся і нігтів.

Молоко корисно для серця і судин, воно покращує зір, перешкоджає появі зморшок і в’ялості шкіри і надає антирахітичний ефект. Сьогодні його можна зустріти в складі ковбасних і кондитерських виробів, молочних продуктів — сиру, сиру, йогурту, сметани та інших.

Залежно від процентного вмісту в ньому різних речовин виділяють незбиране, знежирене і швидкорозчинне молоко, яке використовується в самих різних сферах.

Шкода сухого молока

Шкода сухого молока ідентичний шкоди рідкого. В першу чергу воно протипоказане особам з лактозною недостатністю, в організмі яких немає ферменту, здатного розщепити лактозу.

Крім того, все більше жителів планети страждають від алергії на молоко, яким зі зрозумілих причин також не рекомендується його прийом.

Багато хто помічає, що після вживання цього продукту їх починають мучити здуття, діарея та інші неприємні наслідки, але, як уже було сказано, сухий продукт може звести до мінімуму такий ефект.

Крім того, не варто захоплюватися прийомом молока літнім людям, так як є ризик розвитку атеросклерозу і тим, у кого в суглобах спостерігається надлишок кальцієвих солей.

Молоко сухе: замінник свіжого продукту може завдати шкоди при використанні неякісної сировини. Тут все має значення: і чим харчувалися корови під час доїння, і які були умови зберігання вмісту їх вимені і багато іншого.

Крім того, велике значення мають і умови зберігання самого сухого молока. Якщо воно довго перебувало в приміщенні з високою вологістю і температурою повітря, то це не найкращим чином позначиться на його властивості.

Як правильно розводити сухе молоко

Як розводити сухе молоко? В цьому немає нічого надприродного, досить приготувати сам порошок і підігріти чисту просту воду до температури в + 50-60 ° С.

Як розвести сухе молоко? Пропорції такі: на 1 частину сухого речовини доводиться 3 частини води. Дієтологи рекомендують починати зі склянки теплого молока свій день або закінчувати його їм, але не вживати з будь-якої їжею або відразу після неї. Цей продукт повинен засвоюватися в чистому вигляді.

Однак, ці поради стосуються здебільшого людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Іншим можна поєднувати його практично з будь-якими продуктами, готуючи на його основі каші, додаючи в чай ​​або каву.

Ось і все про сухому молоці. Якщо у вас є проблеми з засвоюванням звичайного продукту, спробуйте його сухий аналог. Він нічим не гірше, а для вас може бути ще й краще. Успіху і здоров’я!

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: