Дріжджі — корисні властивості, шкоду і застосування дріжджів

Дріжджі - корисні властивості, шкоду і застосування дріжджів

Зміст:

Дріжджі є живими мікроорганізмами, культивованими вже не одне тисячоліття. Офіційно цей продукт був відкритий мікробіологом Пастером в 1857 році. З тих пір було виведено понад 1500 різновидів цих одноклітинних грибів, але найбільшого поширення набули пекарські, молочні, пивні, сухі, свіжі, пресовані та харчові.

Користь дріжджів

Кожен з цих видів має певним чином впливати на людський організм. Свіжі дріжджі, що поставляються в брикетах, незамінні при виготовленні випічки. У поєднанні з лецитином — борються з підвищеним рівнем холестерину, болями і спазмами, колітом, невритами і палінням в кишечнику.

А ще по щіпці свіжих дріжджів наші предки вживали всередину при захворюваннях шкіри — фурункульозі та ін. Чим цінні молочні дріжджі? Користь цього продукту величезна. Ці колонії мікроорганізмів використовують при виготовленні кисломолочних продуктів, які благотворно впливають на шлунково-кишкового тракту, зміцнюють імунітет і продовжують термін життя.

Харчові дріжджі більш ніж на 50% складаються з білка, тому їх можна використовувати в якості заміни м’яса і риби. Характерний «сирний» смак дозволяє додавати їх в піцу, запіканки, соуси, омлети, пасту та інші страви.

Вони також знижують рівень холестерину, нормалізують тиск і перистальтику кишечника, одночасно покращуючи його мікрофлору, а ще виступають профілактикою раку підшлункової залози. Сухі дріжджі борються з недокрів’ям, зміцнюють імунітет і усувають дисбактеріоз. Але найбільший інтерес представляють пивні дріжджі, користь і позитивні властивості яких вельми різноманітні.

Застосування дріжджів

Пивні дріжджі багаті не тільки тими ж самими компонентами, що і інші види, але наділені ще вітамінами та поживними речовинами, які вони ввібрали з інших інгредієнтів в процесі пивоваріння. У них присутні фолієва і нуклеїнові кислоти, піридоксин, тіамін, калій, біотин, рибофлавін, хром, ніацин, цинк, пантотенова кислота, фосфор, залізо і численні амінокислоти.

Де використовуються пивні дріжджі? Застосування цього продукту в медицині стало можливим завдяки здатності покращувати обмінні процеси, роботу мозку і загальне самопочуття, зміцнювати імунітет і підвищувати працездатність.

Пивні дріжджі неймовірно корисні для травлення, тому їх використовують для лікування органів шлунково-кишкового тракту — виразки, колітів, панкреатиту, гастриту та ін. Вони підвищують апетит, активізують виділення травного соку, звільняють організм від продуктів розпаду, нормалізує перистальтику кишечника і відновлюючи його мікрофлору, уповільнюють процеси старіння клітин.

Лікарі рекомендують пити пивні дріжджі від прищів і інших шкірних недуг, а ще вони показані до застосування при цукровому діабеті, атеросклерозі, гіпертонії, анемії і недокрів’ї, інтоксикації і отруєннях, в тому числі ядерними продуктами, а також хворобах серця.

Дріжджі при наборі ваги

Дієтологи всіх країн рекомендують вживати пивні дріжджі для набору ваги. У них настільки збалансований склад вітамінів, мінералів, білка, клітковини і глюкози, що укупі вони сприяють підвищенню життєвого тонусу і маси тіла. Як це відбувається? Регулярно вживаючи їх в їжу, можна поліпшити функцію травної системи і нормалізувати гормональний фон, в результаті чого підвищиться апетит, прийде в норму холестерин, піде втома і нервозність.

Зросте енергетичний потенціал клітин і організм відповість підвищеним виробленням інсуліну, в результаті чого корисні і поживні речовини будуть засвоюватися швидше. При цьому пивні дріжджі для ваги не будуть сприяти накопиченню внутрішнього вісцерального жиру.

Всі органи і системи почнуть працювати якісно і злагоджено, забезпечуючи засвоєння тільки потрібної кількості білків, жирів і вуглеводів. Маса тіла почне рости поступово, і тут головне — харчуватися правильно, збалансовано, не забуваючи про питний режим і фізичних вправах. Пивні дріжджі можна вживати в чистому вигляді, а можна додавати в коктейлі та інші напої.

Шкода дріжджів

Кому протипоказані пивні дріжджі? Шкода цього продукту полягає в здатності викликати алергію, хоча відсоток мізерно малий, як невеликий ризик індивідуальної непереносимості.

Але все ж продукт цей з обережністю потрібно приймати особам з дисбактеріозом при відсутності даних, яких саме мікроорганізмів в кишечнику або статевих шляхах жінок міститься з надлишком.

Якщо буде з’ясовано, що не вистачає саме тих бактерій, з яких складаються дріжджі, то їх не тільки можна, а й треба приймати.

Шкода дріжджів можуть відчути на собі обличчя, які страждають на подагру і захворюваннями нирок. Сухий продукт протипоказаний до прийому при гострих захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Свіжими дріжджами не варто захоплюватися хворим з ендокринними порушеннями. Хлібопекарські дріжджі, виготовлені на основі хімічних добавок, шкідливі, як і всі інші продукти, синтезовані штучним шляхом. А ось у молочних ніяких негативних якостей не виявлено.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: