Сік селери — користь і корисні властивості соку селери

Сік селери - користь і корисні властивості соку селери

Зміст:

Селера — ароматне пряна рослина, здобуло загальну любов, звичайних людей, і кулінарів, і дієтологів. Корисні властивості селери настільки потужні і дивні, що його застосовують не тільки в їжу, але і використовують як цінна лікарська рослина. Примітно, що користь приносять всі частини цієї трави: листя, стебла, корінь. Не менш дивні і цінні корисні властивості соку селери.

Користь соку селери

Користь соку селери легко з’ясовна, всі корисні речовини, що містяться в рослині, зберігаються в соку, важливо і те, що в організм з соком потрапляють вітаміни і речовини, які руйнуються при термічній обробці селери. Не менш значуще, що рідина набагато швидше засвоюється організмом, тому свіжовичавлений сік селери цінніший цілющий продукт, ніж смажений або відвареної селера.

Корисні властивості соку селери криються в його багатому складі, вітамінний ряд містить бета-каротин, вітаміни групи В, аскорбінову кислоту, токоферол, нікотинову кислоту. Також в соку містяться мінерали: натрій, калій, кальцій, фосфор, магній, залізо, мідь, цинк, марганець, селен. Доповнюють склад цінні амінокислоти, вуглеводи, ефірні олії, флавоноїди, розчинна клітковина.

При вживанні соку селери організм очищається від шлаків, токсинів, значно поліпшується склад крові, підвищується гемоглобін, знижується рівень щільного холестерину, поліпшується кровообіг, судини стають еластичними і менш проникними.

Сік селери — сильний афродизіак, підвищує сексуальну силу чоловіків і збільшує потяг у жінок. Напій рекомендують пити для профілактики простатиту.

Користь соку селери в його позитивному впливі на нервову систему, він знімає напругу і мінімізує наслідки стресу, заспокоює, підвищує життєвий тонус, сприяє підвищенню працездатності і фізичної активності.

Благотворно впливає сік селери і на травний тракт, покращує вироблення шлункового соку, надає вітрогонний, сечогінний легкий послаблюючий ефект. Примітно, що селеровий сік абсолютно не навантажує організм калоріями, навпаки, на засвоєння всіх корисних речовин з селери організм витрачає енергію зі своїх запасів, тому селера для схуднення один з найулюбленіших і ефективних продуктів.

Високий вміст вітаміну С робить селеровий сік відмінним профілактичним засобом проти застуд і респіраторних хвороб, зміцнює імунітет, підвищує опірність організмі в інфекціям. Ефірна олія селери містить речовини, що мають антимікробну дію, тому корисно не тільки пити сік селери, а й просто вдихати його аромат.

Регуляція водно-сольового обміну — ще одна значуща корисна властивість соку селери. Високий вміст легкозасвоюваних солей натрію, калію, кальцію дозволяє налагодити багато процесів в організмі. Так, наприклад нестача натрію позначається на рухливості суглобів, якщо при русі суглобів чути скрип — значить в артеріях, судинах і суглобових тканинах багато неорганічного кальцію — усунути обидві ці проблеми (брак натрію і надлишок неорганічного кальцію) дозволяє вживання соку селери.

Органічний натрій також корисний і для крові, він запобігає згущення лімфи і крові, попереджає утворення тромбів, тому так важливо пити соку селери, це виступає профілактикою тромбофлебіту, інсульту, інфаркту.

Косметичні корисні властивості соку селери щонайменше сильні і значні. Маски з соку прекрасно омолоджують шкіру, позбавляють від вугрів, запалень, висипу, покращують колір обличчя. Втирання соку селери в шкіру голови покращує ріст волосся, позбавляє від надмірного випадання волосся, робить шевелюру красивою, пишною, густий.

Сік селери — відмінне антинікотинове засіб, він відновлює рівень аскорбінової кислоти в організмі (у курців вітамін С руйнується під дією нікотину) та сприяє позбавленню від нікотинової залежності. Щоб позбутися згубної звички (а про шкоду куріння знають все), потрібно пити наступний соковий коктейль: 50 мл соку селери, 30 мл морквяного соку, 10 мл лимонного соку, 20 г м’ятного сиропу. Всі інгредієнти змішують, охолоджують і випивають.

Як пити сік селери:

Свіжовичавлений сік селери досить специфічний на смак, тому його зазвичай п’ють, змішуючи з іншими овочевими або фруктовими соками: яблучним, морквяним, буряковим. Чистий сік селери п’ють в невеликих кількостях — по одній чайній ложці кілька разів на день, за півгодини до їди.

Протипоказання до вживання:

Сік селери протипоказане пити при загостренні виразкових хвороб, при гострих формах хвороб шлунково-кишкового тракту, після 6 місяці вагітності (підвищує тонус мускулатури матки) і в дуже похилому віці.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: