Шишка під коліном — тривожний симптом!

Шишка під коліном - тривожний симптом!

Перш за все, слід засвоїти — просто так це не дає з’являється. Якщо присутній шишка під коліном ззаду, необхідно виявити причину. Тільки так можна позбутися від дискомфорту, який заподіює дефект при ходьбі.

Насправді причин появи шишок безліч. Спробуємо розглянути найбільш важливі з них, що вимагають негайного медичного втручання.

Зміст:

 • Кіста Беккера
 • Гнійно-запальний процес
 • Запалення великогомілкової нерва
 • Аневризма і тромбоз
 • Бурсит
 • Травмування
 • Діагностика проблеми
 • Кіста Беккера

  Дана патологія характеризується невеликою набряком тканин ззаду під коліном. Розмір шишки невеликий, вона виглядає, скоріше, як припухлість. Причина дефекту — запальний процес, в результаті якого підвищується вироблення синовіальної рідини в суглобі. В результаті підколінної западина «прикрашається» невеликий припухлістю, яка завдає незначний дискомфорт.

  Проте, лікування проводити необхідно. Якщо запустити процес, ймовірно порушення кровообігу в даній зоні і утворення тромбів.

  Лікування проводять хірургічним шляхом — рідина, що скупчилася в суглобі, відсмоктують за допомогою шприца.

  У зону суглоба вводять антибактеріальні препарати, що знімають запалення.

  У разі запущеного течії кісти Беккера може знадобитися повноцінна операція. Втім, найчастіше дефект проходить самостійно, розтин суглоба рекомендується рідко.

  Однак слід пам’ятати, що в більшій мірі патології схильні жінки старше 40 років і у них відсутність лікування може призвести до тромбозу або варикозного розширення вен.

  Гнійно-запальний процес

  Шишка ззаду під коліном може з’явитися через гнійно-запального процесу. Відмітна ознака такої патології — сильний біль при пальпації освіти. Найчастіше процес розвивається в результаті інфікування відкритої ранки.

  Інфекція призводить до абсцесу і попаданню бактерій в лімфатичну систему, що супроводжується набряками найближчих лімфовузлів. Одночасно з цим бактеріофаги, захисники організму, атакують непрошених гостей, що також викликає припухлість тканин.

  Лікування гнійно-запального процесу слід починати, як тільки з’явилися перші ознаки. При відсутності належного лікування інфекція здатна поширитися по всій нозі і перекинутися на інші частини тіла. Тобто, не виключається ймовірність некротичного процесу і сепсису.

  Запалення великогомілкової нерва

  В підколінної ямці, поруч з великими судинами, проходить великогомілкової нерв. У разі його запалення в задній частині коліна з’являється невелика м’яка припухлість. Дефект викликає сильний біль і заважає згинанню ноги.

  Якщо запустити запалення, незабаром біль почне віддаватися і в стопу. Лікування патології проводять за допомогою знеболюючих, а також протизапальних засобів. Не виключено і хірургічне втручання. При прогресуванні процесу уражені тканини січуть.

  Аневризма і тромбоз

  Така хвороба, як аневризма, характеризується поступовим розшаровуванням, а також випинанням артеріального судини. Нерідко подібний процес спостерігається в області колінного суглоба. При цьому під коліном утворюється шишка.

  Крім того, аневризма викликає сильні пульсуючі болі в суглобі. Відсутність лікування може призвести до рясною кровотечею. Тому при перших ознаках хвороби рекомендується хірургічне втручання.

  До появи пухлини в підколінної зоні здатний привести і тромбоз. Хвороба викликається закупоркою кровоносних судин або звуженням їх просвіту, що призводить до порушення кровообігу і запального процесу. На відміну від аневризми тромбоз не супроводжується якими-небудь вираженими симптомами і виявити його в цій області досить складно. На щастя під коліном патологія проявляється досить рідко.

  Бурсит

  Хвороба, що викликається запаленням в препателлярной суглобової сумці. Шишка зазвичай проявляється спереду, вище надколенной області. Але набряклість може торкнутися і підколінну зону. Дефект провокує болі при згинанні суглоба, біль посилюється при русі.

  Лікування проводити слід відразу, для запобігання переходу процесу в хронічну форму. У цьому випадку будь-яке переохолодження або травмування кістки призводять до рецидиву.

  Травмування

  Звичайно, ризик удару в підколінної зоні набагато нижче, ніж травма кістки нижче коліна. Однак подібні дефекти можуть спостерігатися у дитини або дорослого. Адже травмування призводить не тільки до ударами кісток, але і розтягування зв’язок, що нерідко супроводжується набряком м’яких тканин в підколінної ямці і нижче. Пухлина може бути також і збоку від суглоба.

  Діагностика проблеми

  Уважно вивчаючи клінічну картину даних проблем, можна помітити, наскільки схожі симптоми цих патологій.

  Дійсно, якщо людина скаржиться на шишку під коліном або в трохи нижче, припухлість над кісткою і болючість при русі і дотику, як визначити причину?

  Адже саме від точної постановки діагнозу залежить ефективність лікування.

  Для цього і існує діагностика. Як правило, людині, яка звернулася до ортопеда зі скаргами на набряклість в підколінної зоні і нижче її, призначають ряд досліджень.

  Серед них можна відзначити:

  Тільки після отримання результатів можна говорити про причини появи шишки в області під коліном або у верхній або нижній зоні.

  Тому не варто намагатися поставити діагноз самостійно. Пам’ятайте, що в разі самолікування ви ризикуєте отримати знерухомлену ногу. Чи не краще довірити своє здоров’я досвідченим професіоналам?

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: