Кровотечі при клімаксі: причини, види, діагностика, лікування

Кровотечі при клімаксі: причини, види, діагностика, лікування

Після 45 років в організмі жінки починається серйозна перебудова, яка зачіпає в першу чергу гормональний фон і як наслідок, репродуктивну систему. Цей період називається клімакс, і він пов’язаний з ризиком виникнення деяких патологій.

Однією з них є кровотеча при клімаксі, яке може бути симптомом небезпечного захворювання. Час настання гормональної перебудови є індивідуальним для кожної жінки, як і фактори, що викликають збої в цьому процесі.

Зміст:

 • Види кровотеч і їх симптоми
 • Основні причини патології
 • Діагностика і лікування
 • Народні засоби
 • Види кровотеч і їх симптоми

  При клімаксі можуть виникати різні види кровотеч. Деякі жінки не сприймають їх серйозно, списуючи подібні прояви на що відбуваються в організмі зміни. Однак в більшості випадків вони вимагають лікарського втручання і негайного усунення.

  При клімаксі деякий час зберігаються менструації, тому поява кровотеч не завжди вдається вчасно виявити.  Для полегшення цього необхідно знати, які симптоми можуть вказувати на неполадки:

  Ігнорувати такі прояви не можна, так як вони можуть вказувати на наявність серйозної патології.

  Орієнтуючись на головні причини клімактеричних кровотеч, можна розділити їх на 4 категорії, а саме:

  Так як в подібних випадках існує загроза не тільки здоров’ю жінки, але і її життя, необхідно термінове лікування, що призначається відповідно до виявленої патологією.

  Основні причини патології

  Складність лікування полягає в тому, що існує безліч потенційних причин кровотечі при клімаксі. Вони можуть бути пов’язані зовсім з різними органами і патологіями, а тому невірно призначене лікування в кращому випадку просто не дасть ніякого ефекту, а в гіршому — тільки погіршить ситуацію.

  Для того щоб мати хоча б найменше уявлення про цю проблему варто виділити найпоширеніші причини.

  Також можуть спостерігатися кровотечі і після клімаксу. Подібні виділення набагато небезпечніше, зокрема, можуть бути ознакою розвитку онкології. Також язик може йти про цервіциті, атрофічному вагініті і пухлинах яєчників. Єдино нормальними є незначні виділення при прийомі препаратів, що містять певні групи гормонів: естрогену і прогестерону.

  Так як з віком кров’янисті виділення частіше сигналізують про наявність захворювання, важливо не тільки їх зупинити, але і впливати на первинну причину їх появи.

  Діагностика і лікування

  Як же зупинити кровотечу при клімаксі? Для того щоб визначити першопричину такої патології необхідно провести цілий ряд досліджень.

  Для уточнення деяких аспектів проводиться комплексна діагностика, яка включає в себе такі процедури:

  Тільки після виявлення точної причини і постановки діагнозу можливе проведення повноцінного лікування кровотечі при клімаксі. Воно включає в себе цілий комплекс заходів, точний перелік яких залежить від поставленого діагнозу.

  При наявності гормонального дисбалансу виникають дисфункціональні виділення. Їх можна усунути шляхом прийому засоби з необхідним набором гормонів. Процес терапії контролюється взяттям крові для проміжних аналізів. Важливо дотримуватися схему прийому препаратів. Іноді їх доводиться поєднувати з кровоспинними ліками і інфузійної терапією.

  При маткових патологіях і накопиченні ендометрія потрібно більш серйозне втручання. В цьому випадку лікарські засоби далеко не завжди здатні самостійно вирішити проблему. Можливо, знадобиться хірургічне втручання, наприклад, вишкрібання порожнини матки. Без операції не обійтися і при виявленні поліпів, прикордонної міоми і онкології. Ракові пухлини додатково вимагають проведення променевої та хіміотерапії. Подібне лікування важко переноситься організмом і вимагає тривалого процесу реабілітації.

  Народні засоби

  При несерйозних відхиленнях впоратися з кровотечею можуть доступні всім народні засоби. Найчастіше язик йде про фітотерапії, яка спрямована на зменшення обсягу виділень при їх надлишку і регуляцію гормонального фону. Народні засоби активно використовуються при матковій кровотечі при клімаксі, а також інших видах подібних патологій.

  Слід зазначити, перш за все, такі рослини:

  З цих рослин готуються цілющі відвари. Подібні народні засоби приймаються всередину і забезпечують в’яжучий і кровоспинну дію. Після курсу прийому таких відварів настає полегшення, але це не означає, що візит до лікаря можна скасувати. Для максимального ефекту і безпеки слід використовувати нетрадиційні методи тільки після консультації фахівця і найкраще поєднувати їх зі стандартною терапією.

  До того ж варто враховувати, що травички і відвари не здатні впоратися з більш серйозними захворюваннями і можуть лише погіршити стан хворого. Ризикувати жіночим здоров’ям ні в якому разі не можна, тому регулярний візит до гінеколога повинен стати обов’язковим заходом в будь-якому віці.


  Автор: Валентина Мальгіна.

  Зараз ви знаходитесь тут:


  Схожі записи:

  Жировики на статевих губах: як позбутися від ліпоми і атероми?

  Багатьом, особливо дамам, знайомий такий дефект, як жировик. Найчастіше жировики локалізуються на шкірних покривах обличчя і кінцівок, рідше вони виникають на інших частинах тіла. Однак ліпоми (медична назва жировиків) можуть…

  Лікування кандидозу у дорослих

  Грибок в роті у дорослих активізується набагато рідше, ніж у дітей, проте під впливом певних факторів, пов’язаних зі зниженням імунного статусу, він починає швидко розмножуватися. Що викликає підвищену активність дріжджового…

  Точки на животі червоного кольору

  Поява червоних крапок на тілі може свідчити про наявність захворювань або алергічної реакції. Крім того, нерідко пігментні плями виникають через збої в гормональному фоні. Деякі з причин не представляють ніякої…