Кровотечі при клімаксі: причини, види, діагностика, лікування

Кровотечі при клімаксі: причини, види, діагностика, лікування

Після 45 років в організмі жінки починається серйозна перебудова, яка зачіпає в першу чергу гормональний фон і як наслідок, репродуктивну систему. Цей період називається клімакс, і він пов’язаний з ризиком виникнення деяких патологій.

Однією з них є кровотеча при клімаксі, яке може бути симптомом небезпечного захворювання. Час настання гормональної перебудови є індивідуальним для кожної жінки, як і фактори, що викликають збої в цьому процесі.

Зміст:

 • Види кровотеч і їх симптоми
 • Основні причини патології
 • Діагностика і лікування
 • Народні засоби
 • Види кровотеч і їх симптоми

  При клімаксі можуть виникати різні види кровотеч. Деякі жінки не сприймають їх серйозно, списуючи подібні прояви на що відбуваються в організмі зміни. Однак в більшості випадків вони вимагають лікарського втручання і негайного усунення.

  При клімаксі деякий час зберігаються менструації, тому поява кровотеч не завжди вдається вчасно виявити.

  Для полегшення цього необхідно знати, які симптоми можуть вказувати на неполадки:

  Ігнорувати такі прояви не можна, так як вони можуть вказувати на наявність серйозної патології.

  Орієнтуючись на головні причини клімактеричних кровотеч, можна розділити їх на 4 категорії, а саме:

  Так як в подібних випадках існує загроза не тільки здоров’ю жінки, але і її життя, необхідно термінове лікування, що призначається відповідно до виявленої патологією.

  Основні причини патології

  Складність лікування полягає в тому, що існує безліч потенційних причин кровотечі при клімаксі. Вони можуть бути пов’язані зовсім з різними органами і патологіями, а тому невірно призначене лікування в кращому випадку просто не дасть ніякого ефекту, а в гіршому — тільки погіршить ситуацію.

  Для того щоб мати хоча б найменше уявлення про цю проблему варто виділити найпоширеніші причини.

  Також можуть спостерігатися кровотечі і після клімаксу. Подібні виділення набагато небезпечніше, зокрема, можуть бути ознакою розвитку онкології. Також язик може йти про цервіциті, атрофічному вагініті і пухлинах яєчників. Єдино нормальними є незначні виділення при прийомі препаратів, що містять певні групи гормонів: естрогену і прогестерону.

  Так як з віком кров’янисті виділення частіше сигналізують про наявність захворювання, важливо не тільки їх зупинити, але і впливати на первинну причину їх появи.

  Діагностика і лікування

  Як же зупинити кровотечу при клімаксі? Для того щоб визначити першопричину такої патології необхідно провести цілий ряд досліджень.

  Для уточнення деяких аспектів проводиться комплексна діагностика, яка включає в себе такі процедури:

  Тільки після виявлення точної причини і постановки діагнозу можливе проведення повноцінного лікування кровотечі при клімаксі. Воно включає в себе цілий комплекс заходів, точний перелік яких залежить від поставленого діагнозу.

  При наявності гормонального дисбалансу виникають дисфункціональні виділення. Їх можна усунути шляхом прийому засоби з необхідним набором гормонів. Процес терапії контролюється взяттям крові для проміжних аналізів. Важливо дотримуватися схему прийому препаратів. Іноді їх доводиться поєднувати з кровоспинними ліками і інфузійної терапією.

  При маткових патологіях і накопиченні ендометрія потрібно більш серйозне втручання. В цьому випадку лікарські засоби далеко не завжди здатні самостійно вирішити проблему. Можливо, знадобиться хірургічне втручання, наприклад, вишкрібання порожнини матки. Без операції не обійтися і при виявленні поліпів, прикордонної міоми і онкології. Ракові пухлини додатково вимагають проведення променевої та хіміотерапії. Подібне лікування важко переноситься організмом і вимагає тривалого процесу реабілітації.

  Народні засоби

  При несерйозних відхиленнях впоратися з кровотечею можуть доступні всім народні засоби. Найчастіше язик йде про фітотерапії, яка спрямована на зменшення обсягу виділень при їх надлишку і регуляцію гормонального фону. Народні засоби активно використовуються при матковій кровотечі при клімаксі, а також інших видах подібних патологій.

  Слід зазначити, перш за все, такі рослини:

  З цих рослин готуються цілющі відвари. Подібні народні засоби приймаються всередину і забезпечують в’яжучий і кровоспинну дію. Після курсу прийому таких відварів настає полегшення, але це не означає, що візит до лікаря можна скасувати. Для максимального ефекту і безпеки слід використовувати нетрадиційні методи тільки після консультації фахівця і найкраще поєднувати їх зі стандартною терапією.

  До того ж варто враховувати, що травички і відвари не здатні впоратися з більш серйозними захворюваннями і можуть лише погіршити стан хворого. Ризикувати жіночим здоров’ям ні в якому разі не можна, тому регулярний візит до гінеколога повинен стати обов’язковим заходом в будь-якому віці.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: