Що таке родима пляма і чи можна її видалити?

Що таке родима пляма і чи можна її видалити?

Родимі плями є на тілі практично кожної людини. У всіх вони різні за кольором, зовнішнім виглядом і типом, можуть розташовуватися в самих непередбачених місцях. Деякі люди до певного моменту навіть не здогадуються про існування у себе родимих ​​плям.

Зміст:

 • Звідки вони беруться?
 • Види
 • Видалення
 • Звідки вони беруться?

  Родимка — це змінений, чітко обмежену ділянку шкірного покриву, що відрізняється від сусідніх тканин своїм кольором і фактурою. Вони бувають різних кольорів починаючи від світло-рожевого і до темно-коричневого.

  У більшості випадків з ними людина народжується, проте іноді вони виявляються або з’являються більш виразно вже в дорослому віці.

  Незважаючи на свою уявну нешкідливість, ці потемніння або почервоніння шкіри можуть створювати певний дискомфорт. Крім цього, завжди існує небезпека того що така «мітка» почне рости і «переродиться» будь-що-небудь загрозливе здоров’ю та життю. Найбільше неприємних відчуттів доставляє родима пляма на обличчі, яке немає можливості ніяк замаскувати.

  Як же бути, якщо така «мітка» на обличчі не дає спокійно і повноцінно жити, і чи можна якось позбутися від неї?

  Види

  Поділяються це новоутворення на і розділяються два типи: звичайні і судинні невуси.

  Звичайні невуси — це утворення коричневого кольору (від світлого до майже чорного) в більшості випадків мають гладку поверхню. Вони можуть бути плоскими або трохи підніматися над поверхнею шкіри, часто мають волосяний покрив.

  Безліч людей абсолютно спокійно живуть все життя з такими рідними плямами, які не доставляють ніякого фізичного дискомфорту. Однак залишати їх без уваги не варто, за ними необхідно спостерігати і при найменших змінах в їх структурі або забарвленням звертатися за допомогою до лікаря.

  Звичайні невуси не потребують будь-якому лікуванні і видаленні, якщо тільки вони не розташовані в місцях постійного подразнення і травматизації через ризик занесення інфекції і переродження в меланому.

  Судинні «відмітини» — це плями червоного, бордового або винного кольору, що представляють собою скупчення дрібних кровоносних судин. Найчастіше яскраво-червоні освіти кілька виступають над поверхнею шкіри, а винні — абсолютно плоскі і невиразні на дотик.

  Перерости в меланому вони не можуть, так само, як звичайні коричневі новоутворення не потребують лікування. Однак їх намагаються видалити, щоб поліпшити зовнішній вигляд, особливо якщо це велике і помітне родима пляма розташоване на обличчі.

  Виділяють три типи судинного невуса:

  «Винні плями» складаються з павукоподібних кровоносних судин шкіри, вони плоскі і невиразні на дотик. Такі невуси ростуть разом з ростом людини і ніколи самостійно не зникають. Видалення хірургічним шляхом практично неможливо, особливо якщо розміри невуса великі.

  Гемангіома — червоне родима пляма, яке з’являється на обличчі найчастіше через кілька тижнів після народження і до однорічного віку.

  Ближче до двох років гемангіома починає бліднути і поступово за своїм кольором наближається до відтінку звичайної шкіри, до шести років вона стає практично непомітною, а до дев’яти зникає безслідно. За своєю природою такі невуси нешкідливі, проте якщо вже новоутворення з’явилося, воно вимагає постійного контролю.

  Лососеві родимі плями — самий часто зустрічається вид невуса у новонароджених. Знаходяться вони, як правило, на потилиці і шиї ззаду, не потребують лікування і проходять самостійно протягом першого року життя.

  Видалення

  Наукові розробки біологів, фізиків і медиків зробили можливим лікування багатьох, які раніше не виліковних хвороб, в число яких входять і родимі плями на обличчі, голові, шиї та інших частинах тіла.

  Сьогодні мрія багатьох людей, яким доводиться жити з подібними косметичними дефектами, може стати реальністю. Видалити звичайне родима пляма на обличчі або іншої частини тіла без будь-яких неприємних наслідків і залишкових косметичних недоліків допоможуть новітні технології в медицині — безболісні і малотравматичні операції, вироблені за допомогою лазера.

  Таке лікування проводиться в спеціально створених медичних центрах висококваліфікованими лікарями на сучасному, надійному обладнанні.

  До переваг використання даного методу, який є найбільш затребуваним в даний час, відносяться:

  В середньому реабілітаційний період становить 10 днів. Ніяких жорстких обмежень в цей час не буде потрібно, необхідно тільки виключити перебування на сонці.

  Основний мінус лазерної методики — неможливість відправки віддаленого невуса на гістологію. Тому використання цього методу дозволено тільки за умови, що незлоякісними характер освіти підтверджений і допомогою аналізів.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: