Плацентарна косметика: солодкі міфи і сувора реальність

Плацентарна косметика: солодкі міфи і сувора реальність

Плацентарна косметика є лінії по догляду за зрілою шкірою, в основі складу яких лежить екстракт плаценти. Дана продукція користується попитом переважно серед жінок у віці 35-45 років. Медики і дослідники прийшли до висновку, що численні фактори росту, що містяться в плацентарної тканини, благотворно впливають на зростання і ділення здорових клітин шкіри на всіх її шарах.

Саме тому плацентарна косметика є революційним продуктом третього покоління, і заслуговує певне визнання серед професіоналів — естетист і дерматокосметологов.

Поширені міфи про плацентарної косметики

На основі плаценти виготовляються різноманітні креми, лосьйони, сироватки, флюїди і маски. Вона також використовується для виробництва шампунів, кондиціонерів і лікувально-відновлювальних комплексів для волосся. Плацентарний крем займає в професійній косметиці особливе місце, однак, тепер він доступний не тільки естетичним медикам, а й «простим смертним».

Заковика лише в тому, як не помилитися з придбанням сурогату, легковірно спокусившись красивою обгорткою.

Міф № 1. Основна сировина для виготовлення косметичних засобів «добувають» з абортивного матеріалу.

Реальність. Це не так. І справа тут навіть не в етичних міркуваннях виробників, а в своєрідній «жадібності» медиків. Для виготовлення продукції використовується плацента, яка є досить зрілою і великої. А така доступна тільки після народження. Плацента, отримана після аборту, і навіть штучних пологів, в десятки разів менше «потрібної». Тому застосування абортивного матеріалу приблизно в 10 разів менше вигідно виробникам.

Міф №2. Ефект використання коштів даного сегмента допомагає омолодити шкіру до такого стану, яке можна досягти лише шляхом пластичної операції або специфічний ін’єкцій.

Реальність. Це твердження щодо помилково. Дійсно, така продукція містить у собі масу ростових факторів. Одні спрямовані на зростання судин і капілярів, інші стимулюють фібробласти, які продукують білки колаген та еластин.

За рахунок того, що в плаценті містяться поживні речовини і ці самі биопептиди, дані косметичні засоби дійсно допомагають шкірі швидше регенеруватися, а значить, підвищують її пружність і пробуджують захисні механізми.

Але її використання краще проводити курсами. Наприклад, всім відомі ліки «Солкосерил» на основі плазми телят, також є свого роду плацентарних засобом.

Воно допомагає реанімувати пошкоджені клітини організму і стимулювати процеси росту і ділення нових частинок.

Ліки забезпечує швидке загоєння глибоких ран і дрібних ранок на шкірі, відновити пошкоджені зв’язки, і навіть оновити клітини головного мозку. Але його застосовують тільки за призначенням і при наявності конкретних показань.

Нікому не прийде в голову пити або ін’єкційно вводити ліки без особливих на те причин. З плацентарної косметикою справи йдуть інакше: єдиним обмеженням тут служить, напевно, лише обсяг гаманця покупця. А чи варто постійно стимулювати здорові клітини?

Наш організм — це найтонша система, яка гостро реагує на будь-які зовнішні подразники. Чим частіше відбуваються подібні стимуляції і активації, тим більше зростає ризик малігнізації (злоякісного переродження) клітинних структур. Імунітет до останнього бореться з таким механізмом, однак, якщо клітку примусово «змушують» ділитися шляхом постійного впливу на неї ростових факторів, захисні функції неминуче згасають.

Бажаючи омолодити своє обличчя на 10-15 років, жінки починають застосовувати косметику в непомірних кількостях і постійно. А це загрожує для здоров’я, і ​​навіть життєдіяльності організму. І краще вже одноразово звернутися до операції, а потім підтримувати стан шкіри, ніж піддавати себе подібним ризикам в гонитві за примарною молодістю.

Стандартно крем і маска на основі плаценти використовуються в професійній косметології в якості регулярного інтенсивного догляду. Домашнє застосування подібних засобів варто здійснювати дуже обережно і дозовано.

Міф № 3. Японська плацентарна косметика розроблена за новітньою нанотехнології, і вона постійно насичує шкіру поживними речовинами на клітинному рівні.

Реальність. Будь-яке твердження про процедурах і засобах, де фігурує приставка «нано», має апріорі стати хибним в вашому розумінні. Гучні заяви практично завжди є рекламними прийомами, в іншому випадку, якщо вони стикуються з реальністю, косметика коштує дуже дорого. Настільки дорого, що простіше зробити пластичну операцію, ніж використовувати такий крем.

У всякому разі, в ефекті першої можна не сумніватися. Що стосується речовин, що містяться в даній косметиці, — нуклеїнових кислот і полісахаридів — їх молекули дуже великі, щоб проникнути крізь епітелій. Крім того, зміст їх впливу — поверхневе зволоження, але ніяк не харчування. До слова, молекули, що зв’язують рідину, можуть давати і зворотний ефект. На чому базується зволоження?

На тому, що клітини шкіри активно вбирають вологу з повітря за допомогою косметичних засобів.

Але якщо людина знаходиться в середовищі з різко зниженою атмосферної вологістю (наприклад, в приміщенні з інтенсивним опаленням узимку), клітини, «зволожувачі», навпаки, будуть забирати залишки рідини з шкіри.

Так що зволожуючі засоби, що використовуються в певних умовах, можуть ще й пересушувати покрив.

Міф № 4. Людська плацента в багато разів ефективніше тваринної.

Реальність. За змістом біологічно активних речовин обидва варіанти сировини ідентичні. Тому, за великим рахунком, немає ніяких відмінностей, з якої плаценти виготовлено той чи інший засіб.

Міф № 5. Плацентарна косметика — наймолодше віяння.

Реальність. Насправді, подібну продукцію стали використовувати ще в 1940 році. Тоді ж було відзначено благотворний вплив плацентарного екстракту на стан шкіри. Покров дійсно ставав більш пружним, свіжим і «молодим». Але радість відкриття тривала недовго: незабаром вчені виявили, що стероїдні гормони, що містяться в сировині, можуть негативно впливати на клітинні структури шкіри. І гормональний дисбаланс в них — став найменшим злом в списку ймовірних «побічних ефектів». Виявивши настільки небезпечні реалії, вчені стали ліквідувати гормональні речовини з косметичних продуктів.

Сучасні технології і зовсім зробили крок вперед, і сьогодні плацентарна косметика взагалі не містить гормонів. До речі, багато сучасних виробники хизуються саме відсилання до 40-60 рр. минулого століття. Мовляв, саме тоді виявився чудодійний ефект косметики, і сьогодні вони, самі «унікальні» серед конкурентів, пропонують вашій увазі ту саму дію.

У цій рекламній виверту язик ведеться саме про ту саму, старої, неочищеної від гормонів плацентарної косметики, яка не має навіть віддалених паралелей з сучасним виробництвом.

Новомодний «бум» попиту на плацентартную косметику, як видно, сильно перебільшений. Косметологи використовують її тільки в лікувально-відновлювальних цілях, після агресивних процедур. Дерматологи одноголосно говорять «ні» ростовим фактором, обґрунтовуючи це дійсно існуючими ризиками розвитку онкології.

Будьте пильні, і уважно вивчайте все, що маєте намір купити і використовувати. «Смачна» реклама не дає вам ніяких гарантій захисту від непередбачених проблем.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: