Що робити, якщо зростає і болить червона родимка на голові?

Що робити, якщо зростає і болить червона родимка на голові?

Осередок скупчення меланоцідов, які відповідають за пігментацію шкіри, волосся і очей, прийнято називати родимкою або невусів. Найчастіше вони розташовуються по тілу, але іноді їх можна спостерігати і на волосяних областях. Нерідке явище — родимка на голові.

Зміст:

 • Які бувають невуси?
 • Правила безпеки
 • Коли новоутворення потрібно видаляти?
 • Способи видалення
 • Як зрозуміти, що новоутворення НЕ злоякісне?
 • Які бувають невуси?

  Їх прийнято класифікувати на декілька видів залежно від кольору і розміру. Великі невуси, як правило, вроджені і збільшуються з роками. Вони виглядають не дуже привабливо, тому їх рекомендують видаляти.

  Є родимки опуклі. Вони зароджуються глибоко під шкірою, сильно виступають над покровом і мають вигляд півсфери. Більшість таких утворень покрито жорсткими волосинками. Особливо небезпечно, якщо велика родимка розташовується на голові під волоссям — її можна травмувати гребінцем або пошкодити під час миття голови.

  Найпоширеніший і безпечний вид — плоскі. Вони не змінюються під впливом зовнішніх чинників, не бояться ультрафіолету. Видаляти подібні освіти не потрібно.

  Сині або синьо-фіолетові невуси злегка виступають над шкірою, вони щільні і схожі на півсферу. За ними повинен регулярно спостерігати лікар.

  Найрідкісніший вид — гемангіома або висяча родимка. Вона буває судинна і не судинна, схожа на бородавку.

  Правила безпеки

  Якщо у вас на голові є новоутворення, обов’язково потрібно дотримуватися ряду правил, щоб не травмувати його:

  Обов’язково негайно зверніться до лікаря, якщо присутні наступні симптоми:

  Коли новоутворення потрібно видаляти?

  Якщо родимка на голові була одноразово травмована і болить, це не означає, що її терміново потрібно видаляти. Перш за все, зупиніть кров і приклейте захисний пластир. Перший час при митті голови не використовуйте гарячу воду.

  Коли з’являється червона або біла родимка на голові, піднімається питання про її видаленні. Щоб прийняти рішення, враховуйте такі фактори:

  Способи видалення

  Як правило, доктор сам підбирає тип видалення, враховуючи всі особливості новоутворення. Але іноді пацієнт може самостійно прийняти це рішення.

  Сьогодні практикують такі способи видалення:

  Після того, як ви виявили у себе новоутворення, потрібно зрозуміти, до якого типу воно ставитися. Плоскі світло-коричневі або темніші не вимагають особливого догляду, якщо вони безболісні і не викликають неприємних відчуттів.

  Опуклі, розташовані під волоссям, схильні до травматизму, тому краще звернутися до лікаря.

  Якщо форма неправильна або розміри збільшилися на 5 мм, з’явився дискомфорт — обов’язково потрібна консультація фахівця. Родимка під волоссям постійно піддається впливу зовнішніх факторів (шампуні, бальзами, розчісування). Що може привести до серйозних проблем.

  Жінка може помічати, що росте і змінює форму родимка на голові під час вагітності, в результаті гормональних порушень, після тривалого перебування під прямими променями сонця.

  Як зрозуміти, що новоутворення НЕ злоякісне?

  Коли в зовнішньому вигляді починаються будь-які зміни — це привід приділити собі більше уваги. Небезпечний симптом — поява великої кількості нових невусів.

  Існує кілька критеріїв, за якими необхідно оцінювати родимку, щоб зрозуміти, доброякісна вона.

  Лікарі згрупували їх так:

  Потрібно розуміти, що злоякісна червона родимка не обов’язково повинна відрісняться від доброякісної. Коли присутній хоча б один симптом, потрібно звернутися до дерматолога.

  Якщо ви самі, або лікар, побачили підозрілу родимку, необхідно провести біопсію і визначити, чи є ракові клітини. Спеціаліст підкаже, яким способом краще видалити, враховуючи розміри освіти.

  Залежно від результатів біопсії, лікар визначить подальший план дій. Можливо, буде потрібно зробити знімок грудної клітини, визначити, чи немає збоїв в роботі печінки, провести інші обстеження.

  Все що вам потрібно робити при виявленні таких новоутворень — зберігати спокій і дотримуватися рекомендацій лікаря. Будьте здорові!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: