Що робити, якщо коле серце?

Що робити, якщо коле серце?

Якщо в молодості серцеві проблеми зв’язуються більше з серцевими переживаннями, то ближче до 40 після питання, чому поколює серце, вже не жартують. Та й питання задається вже не в компанії близьких друзів, а кардіолога. Хоча правильніше, якщо періодично поколює серце, спочатку звернутися до терапевта. Неприємні відчуття в області грудей не завжди пов’язані із захворюваннями серцево-судинної системи.

Зміст:

 • Чому поколює в області серця: серцеві проблеми
 • Загальні захворювання
 • Що робити, якщо коле серце
 • Що можна зробити для себе самостійно?
 • Чому поколює в області серця: серцеві проблеми

  Спочатку слід розглянути основні причини, за якими поколювання виникає. Подібне відчуття викликається функціональними і органічними патологіями серцевого м’яза.

  Вони можуть бути як вродженими, так і з’явитися внаслідок впливу зовнішніх і внутрішніх факторів:

  Зазвичай люди, які мають захворювання серця, розуміють, чому у них з’явилися неприємні симптоми і намагаються уникати провокуючих чинників — бережуть себе від ускладнень після інфекції, намагаються не перевантажувати організм.  Однак навіть серйозні серцеві захворювання можуть проявитися відразу ж в гострій формі і на «порожньому місці», тому потрібно знати, чого побоюватися, якщо досить часто поколює в області серця.

  Загальні захворювання

  До несерцевих причин, якщо поколює серце, можна віднести наступні захворювання і стану:

 • Хвороби травної системи. Область епігастрію знаходиться поруч із серцевою сумкою, тому відбиті болю можуть віддавати в серце;
 • Підвищені фізичні навантаження у здорових людей можуть викликати болі в серці через підвищеної напруги серцевого м’яза. Вона просто перепрацьовувати, довгий час переганяючи кров, щоб наситити киснем всі системи організму, що працюють з підвищеним навантаженням;
 • Біль під час лікування інфекційних захворювань. Такий вплив можуть надати токсичні сполуки, які виділяються при підвищенні активності патогенної флори, або побічні ефекти від використання лікарських препаратів. Зазвичай в інструкції до ліків зазначено, до чого призводять небажані впливу з боку серцево-судинної системи;
 • Остеохондроз грудного відділу. При защемленні нервових корінців иррадиирущая біль в серці може бути досить сильна — майже така ж, як і при гострому розвитку інфаркту міокарда;
 • Болить серце під час неврозів, при нападах вегетативно-судинної дистонії, що провокують різку зміну тиску незалежно від того, підвищився воно або знизилася.
 • Колючі відчуття в серці, викликані неврозами, не проходять навіть в стані спокою.

  Що робити, якщо коле серце

  По одному симптому — періодичному появі в серці відчуттів, що нагадують коліки — діагноз поставити неможливо.

  Спочатку знімають кардіограму. Ця процедура відразу ж обмежує коло проблем, з якими пов’язаний неприємний симптом. Терапевт визначає, серцеві болі чи ні, і дає напрямок до того фахівця, хто «відповідає» за дану біль.

  Що можна зробити для себе самостійно?

  Ті, хто вже знають про своїх серцевих захворюваннях, повинні постійно носити з собою препарати, здатні лікувати колючі болі.

  Це можуть бути:

  Деякі для усунення задишки, що викликає колючий біль, використовують балончики для вирівнюючи дихання, наприклад, «Сальбутанол». Як тільки спазм в бронхах зніметься, серце стане битися рівно.

  Тим, хто раніше не стикався з подібними проявами, панікувати не варто. В першу чергу слід заспокоїтися, забезпечити собі абсолютний спокій — перервати рух, поставити поклажу на землю і т. д.

  Варто розстебнути стягують груди предмети, забезпечити вільне дихання. Якщо перебуваєш у приміщенні — відкрити кватирку. Є можливість — випити валеріанку, «Валокордин», заспокійливий чай, спробувати розслабитися. На мізинці лівої руки близько підстави нігтя з внутрішньої сторони пальця є точка — якщо її натиснути, біль зазвичай вщухає.

  Народне лікування, якщо болить і поколює серце, радить заварити трав’яний чай на основі валеріани, глоду, м’яти, меліси, материнки, буркуну. Трав’яну сировину можна змішувати. Якщо вдома є спиртові настоянки — це навіть краще, вони швидше діють. 15 крапель розводять в столовій ложці холодної кип’яченої води і перед тим, як проковтнути, тримають у роті кілька секунд.

  Під мовою знаходиться область, в яку лікарські засоби всмоктуються практично миттєво, і надходять в кровотік. Коли хворобливі відчуття не відступають, а — навпаки — наростають, необхідно викликати «Швидку допомогу».

  Більшість захворювань супроводжується додатковою симптоматикою, і спроба згадати, що ще болить крім серця, може допомогти розслабитися і перевести думки на іншу хвилю.

  Якщо болі викликані стресом, неврозом або приступом вегетативно-судинної дистонії, то вони пропадуть самостійно, після стабілізації нервової системи. У здорових молодих людей болю в серці, навіть якщо вони виникають при фізичному навантаженні — це ненормально, необхідна медична консультація щоб зрозуміти точно причину, їх викликає.

  Якщо болі в грудях, що виникають періодично, пов’язані з проблемами серцево-судинної системи, навіть коли знаходишся на диспансерному обліку, слід негайно звертатися до лікаря. Це може бути ознакою погіршення стану і першим симптомом серйозних захворювань серця.


  Автор: Валентина Мальгіна.

  Зараз ви знаходитесь тут:


  Схожі записи:

  Що робити, якщо болить потилиця?

  Як оцінювати болю в потилиці і що лікувати, якщо вже починаєш звикати до ваги в задній частині голови? У тих випадках, коли причини болю потилиці і голови викликані знаходженням в…

  Як викликати овуляцію народними традиційними методами?

  Проблема безпліддя — одна з найпоширеніших. Причину цього явища вдається встановити тільки після комплексної діагностики. Іноді впоратися зі стимуляцією овуляції допомагають народні методи. Зміст: Як можна викликати овуляцію народними засобами…

  Як лікувати кандидоз при вагітності?

  Широко відома серед жінок молочниця в медицині називає кандидозом. Дане захворювання є ураження статевих шляхів дріжджоподібними грибами роду Кандида. Вагінальний кандидоз — широко поширене захворювання, яке, потрібно відзначити, досить часто…