Що робити, якщо болить потилиця?

Що робити, якщо болить потилиця?

Як оцінювати болю в потилиці і що лікувати, якщо вже починаєш звикати до ваги в задній частині голови? У тих випадках, коли причини болю потилиці і голови викликані знаходженням в одній позі — наприклад, в робочий час — голодом, сном в незручному положенні, стресом, лікуватися не потрібно. Навіть якщо ніяк не можеш знайти зручну позу для сну або часу, щоб перекусити вчасно.

Зміст:

 • Прояви різних патологій
 • Характеристика хворобливих відчуттів
 • Діагностика захворювань
 • Як вилікувати потилицю без медикаментів?
 • Короткий комплекс ЛФК
 • Напад болю в потилиці — що робити?
 • Прояви різних патологій

  Чому болить потилицю і голова з «тильної сторони» від імені?

  Причини подібного стану, в першу чергу, викликаються остеохондрозом шийного відділу, який провокує розвиток наступних патологій:

  Дистрофічні зміни в хребті провокують розвиток таких захворювань:

  Також болить голова в області потилиці і шиї через м’язової напруги, в разі порушення прикусу, запалення щелепних суглобів, які знаходяться в області скронь. Тривале занепокоєння і постійні стреси провокують стійкі хворобливі відчуття в потиличній частині.

  Чи можна самостійно продифференцировать, слід звертатися до лікаря при хворобливих відчуттях, або спробувати самостійно змінити ситуацію, систематизувавши режим дня і відмовившись від деяких шкідливих звичок.

  Характеристика хворобливих відчуттів

  Додаткові симптоми, які викликає остеохондроз шийного відділу, настільки різноманітні, що можуть поставити в безвихідь навіть лікаря. Крім болю в потилиці ще й нудить, голова паморочиться, може порушуватися координація і періодично знижуватися гострота зору — перед очима з’являється пелена і виникають «мушки». Додатково можна чути шум у вухах, відчувати роздвоєння предметів.

  Болі посилюються при різких рухах і поворотах голови, віддаються в очній западині або скронях. На спондилез вказує скутість рухів, обмеження можливості повернути голову, порушення сну. Хворий прокидається від почуття, що шия «затекла» і сильного болю в потиличній частині.

  Найчастіше хвороба зустрічається у людей, яким через професійну діяльність доводиться перебувати тривалий час в одній позі, або в літньому віці. Міозит. Це запальне захворювання викликається переохолодженням, травмою або має інфекційний характер. Виникає при поворотах голови біль іррадіює в потиличну частину або лопаткову область. Болі асиметричні. Міогелоз шийного відділу викликає запаморочення, близько хребетного стовпа можна намацати характерні ущільнення. На захворювання вказує м’язова скутість.

  Невралгія в області шиї часто супроводжує дистрофічні зміни в шийному відділі хребта, але її може викликати і переохолодження. Болі в цьому випадку досить сильні, гострі, вони захоплюють підборіддя, вуха, віддаються в надплечьях — серед обивателів цю частину тіла прийнято називати плечима.

  Будь-які природні прояви — кашель, чхання, іноді жування — викликають спалах болю. При дотику до шкіри голови теж з’являються неприємні відчуття.

  При гіпертонічних нападах болю мають характер пульсації. Додаткова симптоматика: слабкість, тахікардія, запаморочення, нудота — іноді блювота. При рухах головою в потилиці з’являється відчуття, що там переливається вода або виникає спазм.

  Сказати, в якому місці виникає біль при спазмах судин, неможливо. Вона ніби «бігає» під шкірою по потилиці. Посилення може викликати гучний звук або поворот голови, яскраве світло, кашель. Супроводжуватися стан може набряками повік і щік в області вилиць.

  У скаргах пацієнти розповідають про «бігають по потилиці мурашках», почутті печива, холоду, хворобливості дотиків. При загостренні стану з’являються нудота і блювота. При ураженні судин голови спазми можуть проходити випробування навіть в момент оргазму — в цей момент артеріальний тиск різко підвищується.

  Схожі відчуття викликаються підвищенням внутрішньочерепного тиску. Болі давить характеру, може виникнути відчуття розпирання голови зсередини. Запалення щелепних суглобів і порушення прикусу викликає тупий біль під час жувальних рухів в потилиці, вусі, в темряві, віддаються клацанням при відкриванні та закриванні рота. З’являється біль частіше до вечора, але може виникати після їжі і тривалої розмови.

  Неможливо диференціювати при стресі, як болить потилицю і голова.

  Характер болючих відчуттів може нагадувати будь-які захворювання, супроводжуватися запамороченням, нудотою, блювотою, світлобоязню. В очах виникає пелена, зображення розпливається, змінюється колірне сприйняття. Якщо занепокоєння викликають будь-які події і порушення спокою, для виходу з спокійного стану досить почути зауваження або підвищений тон — необхідне спеціальне лікування.

  Діагностика захворювань

  Зміни в шийному відділі хребта виявити легко — в даний час «асортимент» досліджень досить широкий.

  Встановити дегенеративні зміни і виявити ступінь захворювання можна за допомогою такого обладнання:

  Заодно можна зрозуміти, чому виникають спазми і гіпертонія. За результатами обстеження описується клінічна картина і призначається лікування. У деяких випадках купірувати хворобливі відчуття можливо без медикаментозної терапії.

  Як вилікувати потилицю без медикаментів?

  При остеохондрозі, якщо дегенеративні зміни в хребті виражені незначно, надовго від хворобливих відчуттів можуть позбавити:

  Можна освоїти самомасаж голови і виконувати його, як тільки з’являться перші хворобливі або неприємні симптоми. Спеціальний комплекс ЛФК допомагає відновити рухливість шиї, збільшити амплітуду при повороті голови і попередити появу болю.

  Короткий комплекс ЛФК

  Для виконання деяких вправ не потрібно і вставати з робочого місця.

  Коли в потилиці тільки наростає тяжкість, слід — не встаючи зі стільця — випрямити спину, різко притиснути голову до грудей, а потім підняти її так, щоб дивитися перед собою — закидати не слід. Рух повторюють 15 разів, фіксація поз по 15 секунд.

  Ця вправа виконують стоячи. Руки розташовують наступним чином: великі пальці на вилицях — інші на потилиці.

  Вдих — голову піднімають, погляд вгору, пальці рук з силою тиснуть на потилицю.

  Потрібно виконати 6 повторень. Самомасаж шийного відділу хребта проводиться від першого хребця великими пальцями рук. Виконується круговими рухами, поперемінно в одну й іншу сторону.

  Напад болю в потилиці — що робити?

  Якщо біль застигла зненацька, потрібно забезпечити максимальний доступ повітря: відкрити кватирку, розстебнути верхні гудзики і т. д. Коли дратує світло — закрити штори або вимкнути додаткове підсвічування.

  Далі дії можуть відрісняться: кому-то допомагає контрастний компрес — лід / тепло, а хтось віддає перевагу обв’язати голову теплою хусткою. Бажано випити трав’яного чаю з заспокійливу дію, поміряти тиск і — якщо воно змінилося — вжити необхідних заходів. Є можливість — краще полежати.

  Щоб зменшити хворобливі прояви, гімнастику для шиї потрібно проводити регулярно, на роботі відриватися від монітора, намагатися не звертати уваги на подразники.

  Допомогти добре себе почувати з ранку допоможе спеціальне ортопедичне подушка у вигляді валика під шию.

  Не варто падати духом, якщо болі в потилиці погіршують життя. Розвиток шийного остеохондрозу можна зупинити самостійно, якщо прикласти деякі зусилля.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: